Şimdi Ara

kargoyla para göndersem nolur?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
6.397
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • evet aklıma takıldı.kim uğraşcak havaleyle birine bişeyin arasına koyup göndersem nolur.

yasak tabi ama nerden bilecekler?

• Yapay Zekanın Yanıtı

Kargoyla Para Göndermek Mümkün mü?

Kargo şirketleri aracılığıyla para gönderimi, birçok kişi tarafından merak edilen bir konudur. İşte kargoyla para gönderme hakkında bilmen gerekenler:

• Kargoyla Para Gönderilebilir mi?

Genellikle hayır. Kargo şirketlerinin çoğu, nakit para gönderimine izin vermez. Bunun nedeni, yasa dışı para aklama ve terörizmin finansmanı gibi faaliyetleri önlemektir.

• Kargo ile Para Göndermek Yasak mı?

Evet, kargoyla para göndermek çoğu ülkede yasaktır. Ancak bazı ülkelerde, sınırlı miktarlarda paranın değerli eşya olarak kargo yoluyla gönderilmesine izin verilir.

• Kargoyla Para Göndermek İstiyorsan Ne Yapmalısın?

Kargoyla para göndermek istiyorsan, bunun yerine banka havalesi veya para transferi hizmetlerini kullanmalısın. Bu yöntemler, paranın güvenli ve yasal bir şekilde gönderilmesini sağlar.

• Kargoyla Para Gönderme Yöntemleri

Kargoyla para gönderme konusunda riskli ve yasa dışı yollar mevcuttur. Ancak bu yöntemler paranızı kaybetmenize veya hukuki sorunlara yol açabilir. Bu nedenle, kargoyla para gönderme cazibesine kapılmamalısın.

Sonuç:

Kargo şirketleri tarafından para gönderimine genellikle izin verilmez ve çoğu ülkede yasaktır. Paranı güvenli ve yasal bir şekilde göndermek için banka havalesi veya para transferi hizmetlerini kullanmalısın.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • ZARFIN İÇİNE YAZISI OLAN Bİ A4 ARASINADA PARALRI KOY GÜZELDE YALA YAPIŞTIR YURTİÇİ KARGODADA ZATEN KENDİN KOYUYORSUN POŞETE YAPIŞTIR TESLİM ET
  • bi şey olmaz dieğil mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sözdeözne -- 7 Şubat 2008; 3:30:37 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: sözdeözne

bi şey olmaz dieğil mi?

napcaklar hapsemi atarlar paranımı alırlar

ama tavsiyem 4 lira sakat işe vereceğine ptt ye 3 lira ver garanti olsun
  • yav benim hesap numaram filan yok hiç bi yerde.nasıl açtıracam?
  • quote:

yav benim hesap numaram filan yok hiç bi yerde.nasıl açtıracam?

hocam ptt ye gidip boş kasaya yaklaşıp para göndereceğini söylüyorsun göndereceğin kişinin ismi gideceği yer ve miktar söyleyip 3 lira ödeyip çıkıyorsun ...
  • quote:

Orjinalden alıntı: kenan24

quote:

hocam ptt ye gidip boş kasaya yaklaşıp para göndereceğini söylüyorsun göndereceğin kişinin ismi gideceği yer ve miktar söyleyip 3 lira ödeyip çıkıyorsun ...

peki alacak kişi ben isem parayı?
  • quote:

ptt'den gönder.
  • çaktırmadan gönderirsen birşey olmaz.
  • PTT ile göndersen daha ucuz daha güvenilir ve daha hızlı olur ayrıca ne yollamak için nede çekmek için yaş sınırı yok. En yakın postaneye gidip postaneye havale yapmak istediğini söylüyorsun. Bir kağıt dolduruyorsun. 2-3 YTL yollama parası bırakıyorsun postaneye. Dakikasında arkadaşın yolladığın postaneden kendi adına parayı alabiliyor. Arkadaşına sorarsın size en yakın postane hangisi diye. Örneğin Gölcük Merkez postanesi dedi onu söylüyorsun yolluyorsun. Arkadaşında Gölcük Merkez postanesinden parasını anında alabiliyor. Hızlı, Güvenli, Ucuz.
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: kenan24

quote:

aynı şekilde gönderen öyle yapar sende burdan kendi ismini gönderenin ismi ve gelen yeri söylersin bi kimlik okdr zor deil

• quote:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orhanbencegay -- 7 Şubat 2008; 3:41:16 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Haplo

PTT ile göndersen daha ucuz daha güvenilir ve daha hızlı olur ayrıca ne yollamak için nede çekmek için yaş sınırı yok. En yakın postaneye gidip postaneye havale yapmak istediğini söylüyorsun. Bir kağıt dolduruyorsun. 2-3 YTL yollama parası bırakıyorsun postaneye. Dakikasında arkadaşın yolladığın postaneden kendi adına parayı alabiliyor. Arkadaşına sorarsın size en yakın postane hangisi diye. Örneğin Gölcük Merkez postanesi dedi onu söylüyorsun yolluyorsun. Arkadaşında Gölcük Merkez postanesinden parasını anında alabiliyor. Hızlı, Güvenli, Ucuz.

Çekmek için 18 yaş sınırı var hocam,veli olmadan veya tanıdık bi çalışan olmadan parayı alamazsınız kolay kolay,hele bi de çatlak memur denk gelirse orda etmedik kavga bırakmazsınız...

Geçen senelerde çok tecrübe yaşadım o konuda.

• quote:

Orjinalden alıntı: DiabloXT

quote:

PTT ile göndersen daha ucuz daha güvenilir ve daha hızlı olur ayrıca ne yollamak için nede çekmek için yaş sınırı yok. En yakın postaneye gidip postaneye havale yapmak istediğini söylüyorsun. Bir kağıt dolduruyorsun. 2-3 YTL yollama parası bırakıyorsun postaneye. Dakikasında arkadaşın yolladığın postaneden kendi adına parayı alabiliyor. Arkadaşına sorarsın size en yakın postane hangisi diye. Örneğin Gölcük Merkez postanesi dedi onu söylüyorsun yolluyorsun. Arkadaşında Gölcük Merkez postanesinden parasını anında alabiliyor. Hızlı, Güvenli, Ucuz.

Çekmek için 18 yaş sınırı var hocam,veli olmadan veya tanıdık bi çalışan olmadan parayı alamazsınız kolay kolay,hele bi de çatlak memur denk gelirse orda etmedik kavga bırakmazsınız...

Aynen geçen sene bu zamanlarda. Diyorum 2 var nolacak yok velin gelsin. Annem memlekette diyorum o zaman para gitsin memlekete yollasınlar diyor. Tam çatlaktı.

• quote:

Orjinalden alıntı: orhanbencegay

quote:

"orhanbencegay"
    Bu nasıl takma isimdir öyle
  • quote:

Orjinalden alıntı: acımalı

quote:

Orjinalden alıntı: DiabloXT

quote:

Aynen geçen sene bu zamanlarda. Diyorum 2 var nolacak yok velin gelsin. Annem memlekette diyorum o zaman para gitsin memlekete yollasınlar diyor. Tam çatlaktı.

Beni öyle sinirlendirmişti ki adam,dedim ulan dışarda karşıma çıkma valla fena olur...
    Sonra PTT müdürü tanıdık çıktı bi daha pürüz çıkarmadılar.Sanki 10 yaşında adamız paranın ne olduğunu bilmiyoruz.17.9 yaşıma gelmişim versene be adam...

Şimdi problem yok çok şükür yaw valla,yaş 18i geçti rahatız

• quote:

evet aklıma takıldı.kim uğraşcak havaleyle birine bişeyin arasına koyup göndersem nolur.

yasak tabi ama nerden bilecekler?

Eğer herhangi bir bankanın internet bankacılığını kullanıyosan emin ol kargodan daha ucuza bu işi halledebilirsin. Hemde hiç uğraşmıyosun çok basit

İnternet Bankacılığından falan anlamam diyosan koy bir zarfın içine sonrada kargonun poşetine koy. Sana içinde ne var diye sorarlar ama içine bakmazlar. Fotoğraf var dersin olur biter

• Kaybolursa hak iddia edemezsin ama...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.