Şimdi Ara

Kasa açılışta tek bip uyarı veriyo ve açılmıyo neden.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
6.430
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Kasa açılışta tek bip uyarı veriyo ramleri başka bilgisayarda denedim çalışıyolar başka ne gibi bir sorun olabilir bütün gün uğraştım ama yapamadım. acil yardım lütfen.teşekkürler.

• ram hatası olma riski yüksek .. denedim başka pc de diyorsun başka pc dekinide kendi pc de dene 2 tane ramin varsa teker teker deene
  • biosu resetlemeyi dene.
  • quote:

Orjinalden alıntı: boylu

biosu resetlemeyi dene.

• tek bip zaten normal açılışta ram sayımından sonra veriyor ama açılmaması garip peki hiç bios ekranını görüyormusun...
  • arkadaşlar malum bilgisayar göctüğünden cevap veremedim ama ne yaptıysam düzelmedi benim ram ler başka bilgisayarda çalışıyo başka ramleri benimkine takınca gene açılmıyo.bip sesinden sonra hiçbirşey ekrana gelmiyo biosuda göremiyorum yani.bisu resetlemek için pili çıkarmak yeterli değil galiba başka ne yapmak gerekli.cevap veren arkadaşlara çok teşekkür ederim ilgilerinden dolayı.
  • PSU ve CPU fanlarının dönmesi ve ekrana hiçbir görüntü gelmeyip, hiçbir tepki vermemesi bu durumu düşünürsek; Ekrana hiç birşeyin gelmemesi ekran kartı ile ilgili olabilir. Bilgisayar açılırken ilk olarak ekran kartını tanır ve ekran kartının biosunu yükler buda ekrana görüntü gelmesini sağlar. Onboard bir ekran kartınız varsa bu durumda anakart arızası olabilir. İşlemci arızalarında da yaklaşık bu tepkiler alınır fakat bip sesi gelmez. Tek uzun bip sesi bellek tazelenmesinde hata olduğunu göstersede bu belleğin hangi modüle ait olduğunu belirtmez.
  • pc tekrar tekrar açıp kapatığımda bazen cpu fanı çalışmıyo bazen se çalışıyo ekran kartıda denendi çalışıyo ancak işlemci yi deneyemedim intel q6600 işlemcim anakartta p35c-ds3r inşallah garanti konusunda bi sorun yaşamam eğer arızalandıysalar.
  • Klasik açılıştaki bip sesinden sonra ses gelip açılmaması pek işlemci hatası değildir. Benim tahminim en olası sorun anakart arıza olma yönünde.
  • quote:

Orjinalden alıntı: thetrooper00

Klasik açılıştaki bip sesinden sonra ses gelip açılmaması pek işlemci hatası değildir. Benim tahminim en olası sorun anakart arıza olma yönünde.

benzer sorun beni başıma gelmişti bazen açılıyor bazen açılmıyordu.
    Eğer imkanın varsa bütün bileşenleri söküp teker teker takarak sorunu tespit etmeye çalışın.

Bilgisayarı en sade haline getirin anakart+işlemci+ram+ekran kartı eğer yine açılmıyorsa anakart olması en yüksek olasılık.
  • Hocam aynı arıza geçen gün başıma geldi. Bilgisayar arızalanmış dediğin gibi bir bib ses veriyor görüntü yok ne yaptıysam düzelmedi. Anakart işlemci ram hd ekran kartını söktüm. Eve götürdüm. Ev de bulunan boş kasaya taktım baktım sorunsuz çalışıyor. komple sistemi sök uzay montaj şeklinde birde o şekilde çalıştırmaya çalış. Bazen kasayla kısa devre söz konusu oluyor. Eğer yine çalışmazsa anakartın arızalanmıştır.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.