Şimdi Ara

Kasa fanı yardım-SS'li

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
783
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, kasamda bir ön alt ve bir de arkada olmak üzere anakart üzerinden güç alan iki adet fan vardı.Dün inventustan fan çoklayıcı kabloyla birlikte aşağıdaki fandan iki adet aldım.Birini kasanın altına diğerini de kasanın yan kapağına taktım.

önceden aldığım cooler master ledli fan da kasanın üstüne takılı.fan çoklayıcı kablonun bir ucunu güç kaynağından çıkan kabloya diğer dişi ucunu ise anakarta taktım.İnventustan aldığım akasa fanlardan memnunum ancak taktıktan sonra sesi rahatsız etmeye başladı.fan devir hızları ve kasa sıcaklık değerleri aşağıdaki gibidir.Gördüğünüz gibi fanlar 1033 rpm'de çalışıyor.Akasa fanları taktıktan sonra oluşan fan sesini nasıl azaltabilirim.

inventustan aldığım iki adet fan : http://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=3337

İnventustan alınan fan çoklayıcı :http://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=6335

Vatandan alınan fan :http://www.vatanbilgisayar.com/bc-120mm-mavi-led-fan.html#genel-bakis

Kasa fanı yardım-SS'li

• arkadaşlar lütfen konuyla ilgili yardımcı olun.kasa fanlarının devir hızını nasıl kontrol edebilirim?
  • Anakartın programlarını kurcala olmazsa biosdan ayarlamaya çalış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sepkov

Anakartın programlarını kurcala olmazsa biosdan ayarlamaya çalış.

hocam öncelikle yorumun için teşekkürler.ancak anakartın programından(easytune 6) nasıl ayarlanacağını bulamadım.Biostan ise nasıl ayarlayacağımı bilmiyorum.bunun başka bir yolu var mıdır?
  • Biosta Monitor sekmesinde olması lazım senin biosunu pek bilmiyorum ss alıp atabilirsen daha ayrıntılı bilgi verebilirim.
  • quote:

Biosta Monitor sekmesinde olması lazım senin biosunu pek bilmiyorum ss alıp atabilirsen daha ayrıntılı bilgi verebilirim.

hocam benim bios mavi ekran şeklinde olduğundan nasıl ss alacağım?
  • Telefon veya Kamera ile çekip atabilirsiniz.İngilizceniz varsa kitapçığında gerekli bilgileri bulabilirsiniz.
  • quote:

Telefon veya Kamera ile çekip atabilirsiniz.İngilizceniz varsa kitapçığında gerekli bilgileri bulabilirsiniz.

öncelikle yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim.peki bunu bir programla ayarlayamaz mıyım?her defasında biosa mı girmem gerekecek
  • Anakartınızdan fana müdahale etme seçeneğini aktifleştirdiğinizde büyük bir ihtimal programla ayarlamanıza izin verecektir.Aksi takdirde her seferinde biosa girmeniz gerekir.
  • quote:

Anakartınızdan fana müdahale etme seçeneğini aktifleştirdiğinizde büyük bir ihtimal programla ayarlamanıza izin verecektir.Aksi takdirde her seferinde biosa girmeniz gerekir.

http://i1.ytimg.com/vi/lJ_hWeg_wF0/maxresdefault.jpg

bios bu şekilde
  • PC health statustan da bir ss alabilirmisiniz?
  • quote:

PC health statustan da bir ss alabilirmisiniz?

buyrun
     Kasa fanı yardım-SS'li
  • Bak orda Smart Fan Mode yazıyor en alttakini başında CPU var yani işlemci fanını yönetir.Auto modda otomatik yani sıcaklığa göre onu Manuele alırsan sana 2 3 tane daha ayar gelir kaç rpmde dönsün falan filan.Ayarlardan anlamazsan tekrar sorabilirsin.
  • quote:

Bak orda Smart Fan Mode yazıyor en alttakini başında CPU var yani işlemci fanını yönetir.Auto modda otomatik yani sıcaklığa göre onu Manuele alırsan sana 2 3 tane daha ayar gelir kaç rpmde dönsün falan filan.Ayarlardan anlamazsan tekrar sorabilirsin.

ama oradan cpu fanının devir hızı ayarlanıyor.cpu fanında sorun yok.sistem fanlarında sorun var.easy tune 6 programından da cpu fanını kontrol edebiliyorum, kasa fanlarını değil.acaba aldığım yeni fanlar 3 tane dişi girişi olduğu için olabilir mi?mesela cpu fanının 4 tane girişi olduğu için pwm özelliğini kullanabiliyorum.ancak kasa fanlarının 3 tane girişi var
  • O şekildede kontrol edebilirsiniz benim bilgisayarımda 2 tane 3 pinli fan var kontrol edilebiliyolar.Sıkıntı o değil sizin anakartınızda.Anakartınız ekstra fanları kontrol etmenize izin vermiyor.
  • quote:

O şekildede kontrol edebilirsiniz benim bilgisayarımda 2 tane 3 pinli fan var kontrol edilebiliyolar.Sıkıntı o değil sizin anakartınızda.Anakartınız ekstra fanları kontrol etmenize izin vermiyor.

anladım hocam.yine de teşekkürler
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.