Şimdi Ara

Kasa içi Hava Akışı için Ustalardan Öneriler Bekliyorum!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.378
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  Kasa içi Hava Akışı için Ustalardan Öneriler Bekliyorum!

Öncelikle kırmızı ile işaretlediğim fanı Akasa Viper 12cm S-Flow ile değiştirdim resim eski

Oklarla hava akışının şuanki şeklini göstermeye çalıştım

Birde yan kapakta Akasa Viper 14cm S-Flow takılı;

oda şuan içeri üflüyor

GTX 690 ında çift taraflı üflediğini dikkete alarak kasa içi hava akışını en iyi nasıl sağlarım önerilerinizi bekliyorum, yardımcı olan olmayan herkese şimdiden teşekkürler

• Bence işe kabloları saklayarak başlamalısın.O ne öyle Kasanın soğutması iyi olmalı heralde 2 tane viper fan var ekran kartını iyi serinletir yan kapaktaki.Gördüğüm kadarıyla kasanın içine toz girmiş ekran kartına dikkat et değerli bir parça sonucta .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FaLCoN^ -- 3 Ocak 2013; 20:54:40 >
  • Şuan terkemiz o resim kartı aldığım gün montaj yaparken çekmiştim o gün temizledim,yaz sonunda 2 ay kadar trabzondaydım bilgisayarı açanda olmayınca o hale gelmişti yoksa ben çok sık içini açarım filitreleri yıkar takarım yan kapakta ve işlemcinin solundaki fanda toz filitresi yoktu onlarıda yeni alıp taktım bir tek üstteki büyük fan için filitre bulamadım artık kendim biyerden ona uygun yaptırıcam,
  • üst tarafa aslında gerek yok sonucta egzoz fan
  • quote:

Orijinalden alıntı: FaLCoN^

üst tarafa aslında gerek yok sonucta egzoz fan

Kasa çalıştığı sürece sıkıntı yok toz girmez ama bilgisayarı kapatınca içeri hucum ederler maaşallah delikler kocaman hatta bi seferinde bırakın tozu o egzoz fana kara sinek girmişti bilgisayar çalışırken bianda fandan öyle acayip sesler gelmişti ki dedim patlayacak mı ne makine şansılıyım kasa içinde kısadevreye falan neden olmadan sineği kasadan ölü olarak çıkarmıştım

• quote:

Kasa çalıştığı sürece sıkıntı yok toz girmez ama bilgisayarı kapatınca içeri hucum ederler maaşallah delikler kocaman hatta bi seferinde bırakın tozu o egzoz fana kara sinek girmişti bilgisayar çalışırken bianda fandan öyle acayip sesler gelmişti ki dedim patlayacak mı ne makine şansılıyım kasa içinde kısadevreye falan neden olmadan sineği kasadan ölü olarak çıkarmıştım

•  Kasa içi Hava Akışı için Ustalardan Öneriler Bekliyorum!

bence yaptığın doğru fakat işlemci soğucunun fanı sağdan sola olsaydı diye düşünüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: laroz

quote:

Öyle düşünürsen evet haklısın sinek olayına güldüm kapattığında üstüne bir şey örtsende olur ki kendini neden uğraştırıyosun bez at gazete koy çalıırken sinek gelmez oraya hava akımından etkilenir zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FaLCoN^ -- 5 Ocak 2013; 17:01:18 >

• quote:

Orijinalden alıntı: aglarm

bence yaptığın doğru fakat işlemci soğucunun fanı sağdan sola olsaydı diye düşünüyorum

Resim için teşekkür ederim, işlemci fanı için dediğiniz gibi deniycem zaten termal macunda bi sıkıntı var kurudu galiba eskiye göre sıcaklıklar artmaya başladı yeni bir macun alıp fanı tekrar takarken dediğiniz yönde çevirip montajlıycam

• İşlemci fanının yönünü kesinlikle değiştirmelisin. Bende frio'yu ilk aldığımda senin gibi taktım fakat okuduğum yazılar sonucunda ekran kartının sıcağını çektiğini anladım. Diğer tarafa çevirince sıcaklıklarda 5-6 derece düşüş oldu. Hem işlemci fanının önü ne kadar açık olursa o kadar fazla temiz hava çekecektir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.