Şimdi Ara

KAZA HALİNDE!!!! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
2.010
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • benim bildiğim kadarıyla emniyet kemeri takılı değilse hava yastıkları açılmıyor
  • ayıp olmuyo mu????????
    quote:

Orjinalden alıntı: hmisir

Aman araba alayım deme sigorta şirketinden. Arkadaşıma 1 haftalığına verdiler sonra bir hata olmuş deyip arabayı 3 gün sonra geri istediler. İnanmayacaksın ama o 3 günün parasını istediler. Mezar soyguncusu hepsi. Allah bin türlü belalarını....
  • SELAMLAR..ÖNCELİKLE GEÇMİŞ OLSUN..EĞER KASKO POLİÇENİZDE BÖYLE BİR TAMİNAT VARSA TABİ Kİ ARAÇ TAHSİS HAKKINIZ VAR.BAZI KASKOLARDA ARACIN TAMİRAT SÜRESİNE GÖRE ARAÇ TAHSİSİ YAPILIRKEN BAZI KASKO POLİÇELERİNDE KASKO KAPSAMINDAKİ ARACIN ÇEKİCİYLE KAZA MAHALİNDEN ALINMASI GEREKİYOR..AMA BAZI KASKOLARDA BU TEMİNAT OLMAYABİLİYOR...ŞİMDİ NEREDEYSE BÜTÜN KASKO ŞİRKETLERİ GEÇİCİ ARAÇ TEMİNİ YAPIYOR..DETAYLI BİLGİYİ KASKOYU YAPTIRDIĞINIZ ACENTEDEN ALABİLİRSİNİZ..
    BENİM ARACIMA OTOPARKTA ÇARPTIKLARINDA ARACIM ÇEKİCİYLE SERVİSE GÖTÜRÜLDÜĞÜ İÇİN VE TAMİR SÜRESİ UZUN OLARAK BELİRTİLDİĞİNDEN KASKOM BANA 4 GÜNLÜĞÜNE ALBEA VERMİŞTİ..
  • quote:

Orjinalden alıntı: Challenger.55

araba vermeleri hep poliçeyi satarkendir.hep araç teminatlı kasko yaptırdım ama ne araç alabildim nede alanı duydum.bu arada büyük geçmiş olsun ucuz atlatmışsınız.mala gelsin cana gelmesin mal bir şekilde yerine geliyor.

Ben almıştım. Kaza yaptıktan 1,5 saat sonra bana 3 günlüğüne tahsis ettikleri araç altımdaydı. Kaza yapan aracı çekiciye yükletip servise gönderirken ben de bana sigortanın verdiği araç ile yoluma devam ettim (Daha gidecek 250 km yolum vardı). 3 gün boyunca işimden gücümden geri kalmadım.

Bu tamemen sigorta şirketi ve yaptığınız poliçenin kapsamı ile ilgili.
  • Öncelikle geçmiş olsun aracınızı kullanırken emniyet kemeri takılımıydı?
    Airbag ler ON/AÇIK durumundamıydı?
    Hızınız o yolun yasal trafik limitinden fazlamıydı?
    Saygılarımla
  • quote:

Orjinalden alıntı: CYBORG00TR

Öncelikle geçmiş olsun aracınızı kullanırken emniyet kemeri takılımıydı?
    Saygılarımla

ewet dogru çok çok geçmiş olsun
  • geçmiş olsun kardeş
  • (Öncelikle geçmiş olsun aracınızı kullanırken emniyet kemeri takılımıydı?
    Saygılarımla )
    hız normaldi arabda arbiag kapatma yok bu modelde yenisinde var. takılıydı zaten banada bişe olamdıo kafa çama kendimi sıkarak vurdum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi omerbaba61 -- 18 Eylül 2007; 16:21:41 >
  • sağolun ALLAH kimsye göstermesin....
  • geçmiş olsun , sürücü koltuğunun emniyet kemeri takılımıydı , takılı değilse arkadanmı doladınız , yoksa kemer ikaz lambasının sigortasını mı iptal ettirdiniz, sigorta iptali durumunda airbag açılmıyo dediler bana , bende şimdi sigortayı yeniden taktırsammı diye düşünüyorum ...
  • Bi yakınımın 2006 x5'i ile kaza yapmıştı yaklaşık 35.000YTL lik hasar meydana geldi, 4 ay sonra aracı teslim alabildi. Sigorta kullanmalık yedek araç verdi diye biliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arabaci_58 -- 18 Eylül 2007; 23:06:33 >
  • kasko şirketi poliçende kiralık araç teminatın varsa 1 haftalık aracı ücretsiz veriyor. Geçmiş olsun.
  • dostum bısey sormak ıstıyorum.

benım son zamanlarda duydugum bısey var acaba gercekmı dıe merak edıyorum ama bana saçma gelıyor.

demıssın ya hava yastıgı acılmadı dava acma hakkım varmı dıe .

arabanda bayagı hasar var buna ragmen hava yastıgı acılmamıs.Merak ettıgım EMNIYET KEMERI`n takılımıydı.duydugum kadarı ıle emnıyet kemerı takılı olmayan arabanın havayastıkları acılmıyormuş.

arkadasım 2006 sıfır polo ıle kaza yapmıstı arabayla daha 1000 km bıle olmadan bunu da ztn burda paylasmıstım.onunda arabası pert oldu ama hava yastıkları acılmadı.oda emnıyet kemerını takmamıstı.acaba merak ettıgım arabalarda bu tarz bı emnıyet kemerı sıstemının olup olmadıgı.vw bayısınede ozmn sormus arkadasım emnıyet kemerı takılı olmassa airbag lerı acılmaz demısler.bana sacma gelıyor ama bılmıyorum.bunu duydukdan sonra arabasına emnıyet kemerı tokası aldı sureklı takılı vazıyette gezıyor.

saygılar,
  • quote:

Orjinalden alıntı: Fletch

dostum bısey sormak ıstıyorum.

benım son zamanlarda duydugum bısey var acaba gercekmı dıe merak edıyorum ama bana saçma gelıyor.

demıssın ya hava yastıgı acılmadı dava acma hakkım varmı dıe .

arabanda bayagı hasar var buna ragmen hava yastıgı acılmamıs.Merak ettıgım EMNIYET KEMERI`n takılımıydı.duydugum kadarı ıle emnıyet kemerı takılı olmayan arabanın havayastıkları acılmıyormuş.

arkadasım 2006 sıfır polo ıle kaza yapmıstı arabayla daha 1000 km bıle olmadan bunu da ztn burda paylasmıstım.onunda arabası pert oldu ama hava yastıkları acılmadı.oda emnıyet kemerını takmamıstı.acaba merak ettıgım arabalarda bu tarz bı emnıyet kemerı sıstemının olup olmadıgı.vw bayısınede ozmn sormus arkadasım emnıyet kemerı takılı olmassa airbag lerı acılmaz demısler.bana sacma gelıyor ama bılmıyorum.bunu duydukdan sonra arabasına emnıyet kemerı tokası aldı sureklı takılı vazıyette gezıyor.

saygılar,

benim 3 mesaj önce sorduğumda aynısı ..

• Bence sacma degil bence mantikli, cunku hava yastiklari kemer takili degilken acildigi zaman cok buyuk tehlike cunku direk insanin suratina patliyor, insanin kafasini bile kopardigini duymustum, kemerlerde ki gergi sistemi kaza aninda kemeri dahada gererek kisinin hava yastigina carpmasini hafifletiyor benim Audi 80 de yastik yoktu ama simdikilerin elektronik yaptigi bu germe isini mekanik yapiyordu ve ise yaramisti beni kotuga civilemisti ve koltugun esnekligi yuzunden fazla zarar görmemistim. Allah kimseye kaza bela vermesin, su mubarek gunlerde kimsenin yakinini uzmesin
  • Büyük Geçmiş Olsun
  • kemer takılı demişsiniz bu durumda ztn dava açarsanız kazanırsınız büyük ihtimalle çünki aktif gergili olduğundan kemerleri sorentoların,
    gergisi aktif olduğundan kemer kendini çektiğinden anlaşılıcaktır ztn kemeri taktığınız. Davayı kazanırsınız dava açarsanız. Geçmiş olsun tekrardan.
  • geçmiş olsun
    hava yastığının açılmaması ilginç açılmayacaksa niye var
    verilmiş sadakanız varmış
  • Ya sen kemerini taktın da sen kendi tarafından darbe yememişsin ki senin airbaglerin açılsın??? öteki taraftan darbe yenmiş orada senin bulunduğun tarafın airbagf sensörleri yok, o yüzden açılmaz... Yan tarafta biri kemer taksaydı açılırdı. Boşu boşuna niye açılsın??

Ayrıca burnun bile kanamamış , işte dava ile mi uğraşacaksın? Başka araç al olsun bitsin.

Bunun yanında büyük geçmiş olsun
  • Hocam tebrik ediyorum o sürücüyü gerçekten bu arabalar bana biraz hafif geliyo fazla kaydırmış olamazsınız hemen atardı taklayı büyük geçmiş olsun
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.