Şimdi Ara

Kaza Yaptım (Esp şart galiba ) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
1
Favori
4.678
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: canalp54

Değişiklik yapıp Alman'a mı geçsem yoksa sorumsuzluğundan dolayı toyota 'ya devam mı etsem sıkıntılı bir süreç başlıyor gerçekten:

Sorumsuzluğundan dolayı toyota ya devam etmeniz en mantıklısı.
  • Lastikleriniz ne durumdaydı? Aracınızda hertürlü üç harfli güvenlik önlemi olsa da 4 lastik üstünde yürüyor...
    Geçmiş olsun, Allah beterinden sakınsın.
  • kör nokta aynaları var. eskiden doğanıma takmıştım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gezegen100 -- 22 Ekim 2012; 16:49:16 >
  • bununla geçmiş olsun ,Allah beterinden korusun
  • quote:

Orijinalden alıntı: gezegen100

kör nokta aynaları var. eskiden doğanıma takmıştım.

birkaç ay kullandım sonra söktüm.evet herşeyi gösteriyor ama sağdaki aracın ne kadar arkada olduğunu,ne kadar hızla yaklaştığını kestiremiyordum.mesafeyi kestirmek için ayrıca birde normal aynaya bakıyordum ancak ikisinede ayrı ayrı bakmak çok zaman alıyordu.sağdakinin konumunu hızını kestirmek havuz problemi çözmeye dönmüştü.sağla uğraşırken öndekine çarpmayayım endişesiyle kör nokta aynasını söktüm bu sıkıntıları sizde yaşadınızmı çözüm bulabildinizmi.
  • geçmiş olsun.
  • Geçmiş olsun. Ben de 20 gün kadar önce kaza yaptım, araç pert ama sigortadan hala ses sada yok Alçaklar yıllardır tıkır tıkır para almayı biliyorlar ama iş ödemeye gelince sallayıp duruyorlar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: iniyesta

quote:

Orijinalden alıntı: gezegen100

kör nokta aynaları var. eskiden doğanıma takmıştım.

birkaç ay kullandım sonra söktüm.evet herşeyi gösteriyor ama sağdaki aracın ne kadar arkada olduğunu,ne kadar hızla yaklaştığını kestiremiyordum.mesafeyi kestirmek için ayrıca birde normal aynaya bakıyordum ancak ikisinede ayrı ayrı bakmak çok zaman alıyordu.sağdakinin konumunu hızını kestirmek havuz problemi çözmeye dönmüştü.sağla uğraşırken öndekine çarpmayayım endişesiyle kör nokta aynasını söktüm bu sıkıntıları sizde yaşadınızmı çözüm bulabildinizmi.

mesafe kestirme konusunda tamamen katılıyorum. ben sadece şerit değiştirirken kullanırdım ve kör nokta aynasında bir araç görürsem şerit değiştirmezdim. bu açıdan o zaman bana faydalı gelmişti.

• hepinize teşekkür ederim

aracın durumu şuan bayramdan sonraya bıraktık yaptırsak mı yaptırmasak mı diye gidip geliyoruz 6000 tl verdiler arabaya

piyasası 13.000 -14.000 arası geziyor aracın

aracı yatırmayı planlıyoruz şimdilik onun yerine 2006 - 2007 model avensis 2.0 alıp

bir kaç ay sonrada bunu yaptırmayı planlıyoruz nedeni 2 araç lazım ve 6000 tl ye satıp bunun aynısından almaya kalksak bile en az 9000 tl koymamız lazım üste

hazır bildiğimiz servis kayıtlı motoru da falan sıkıntı olmayan araç

bakalım hayırlısı

GAZİANTEP YOLLARI GÖZÜKÜYOR GALİBA

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-gazikent-peugeot-bayisinden-toyota-avensis-2.0executive-elegant-103237823/detay

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi canalp54 -- 23 Ekim 2012; 14:55:27 >

• Bu arada Kazanın sebebi yani aracın kaymasının sebebi geçen yıl aldığım continental lastiklerinde diş kalmayışından dolayidir. lastik resimlerini ekliyecem
  • ESP şöyledir ESp böyledir diye eleştiren arkadaşları ESP'li bir araç kullanmaya ve sık sık sınırları zorlamaya davet ediyorum.Tabi adam gibi lastiklerle.O zaman anlarlar bu tekknolojinin kıymetini.Adamın altında var reno 9 , toros , gelmiş esp şöyledir esp böyledir diye laf ediyor , la derler adama hayatında hiç esp'li araç kullandın mı yada esp'nin devreye girdiği anlarda düşündünmü ya o anda hiç esp olmasaydı diye ?
  • Geçmiş olsun. Allah beterinden korumuş. Esp muhabbetine girmiyorum polemik oluyor :) Ancak herkez için konuşuyorum öyle yada böyle mal canın yongası en kötü araca bile kasko yaptırmak şart. 5 yılda verirsiniz 5000 TL toplam kasko masrafı bir kaza yaparsınız sonuç ortada. Ülkemizde zaten otomobil almak o kadar zor ki bu koşullarda o yüzden olmazsa olmaz.
  • Esp bütün araçlarda standart olmalı.35.000 bütçeye sıfır araç olarak Aveo öneririm.En baz donanımında bile Cruise Control ve bütün güvenlik donanımları standart.Üstelik sedanının bagaj hacmi 500 litre.
  • geçmiş olsun allah beterinden korusun
  • Geçmiş olsun Allah tekrarından esirgesin,

Bildiğim kadarıyla bu kasa Corolla larda Lpg hararete vb neden olabiliyor ancak bunların dışında kullanım rahatlığı ve genel sorunsuzluğuyla başarılı bir araç, eğer Toyota dan memnun kaldıysanız yol tutuş karakteri çok daha stabil olan Avensis düşünebilirsiniz.
  • geçmiş olsun esp den çok pilotajda bitiyor iş sola çıkarken kornayla sag yaptınız kayması tabiki normal hızlı giderken aniden dreksyonu sol sag yapanlar bilir
    esp nin pek fayda edeceğini sanmıyorum he bu arada aracı bu halde satarsanız bir arkadaşım ilgileniyor benle iletişime geçerseniz sevinirim.
  • Günümüzde ESP emniyet kemeri kadar önemli bir güvenlik donanımıdir. Avrupada artık ESP siz araç satılmiyor biz hala gerekli mi tartışması yapıyoruz tabi dünyanın usta pilotları Türklere ESP gereksiz. Bu kazada lastikler iyi ise en önemli etken ESP olurdu. Kimisi diyor pilotaj her lastiği ayrı fren yaptırarak 1 tonluk kütleyi yolda tutabilecek usta soforlerimiz vardır elbette klavye başında

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi madmax50 -- 23 Ekim 2012; 16:37:40 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben şerit değiştirirken yan aynaya bakıyorum sonra dikiz aynasına bakıyorum sonra yetmiyo birde kafamı çeviriyorum oda yetmiyor birazcık bekliyorum hani yanda araba varsa geçsin yada sinyalimi görsün diye sonra şerit değiştiriyorum. bazen kendimi aptal zannediyorum ama bu sayede başıma bi iş gelmedi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nanoona

ben şerit değiştirirken yan aynaya bakıyorum sonra dikiz aynasına bakıyorum sonra yetmiyo birde kafamı çeviriyorum oda yetmiyor birazcık bekliyorum hani yanda araba varsa geçsin yada sinyalimi görsün diye sonra şerit değiştiriyorum. bazen kendimi aptal zannediyorum ama bu sayede başıma bi iş gelmedi.

Aynısı arada bende de oluyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esmerce -- 23 Ekim 2012; 17:39:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Division Bell

quote:

Orijinalden alıntı: canalp54

Değişiklik yapıp Alman'a mı geçsem yoksa sorumsuzluğundan dolayı toyota 'ya devam mı etsem sıkıntılı bir süreç başlıyor gerçekten:

Sorumsuzluğundan dolayı toyota ya devam etmeniz en mantıklısı.

İyi yakalamışsınız

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.