Şimdi Ara

Kaza yaptım. Lütfen yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
2.206
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

11.03.2011 tarihinde sabah evden işe gitmek için çıkarken aracımın ön camı soğuktan tamamen buz kaplamış acelemden dolayı çoğumuzunda yaptığı gibi aracımın camının sadece kendimin görebileceği yerini temizledim ve yola çıktım. u dönüşü yapcağım kavşağa geldiğimde camdaki buzdan dolayı yan yoldan gelen aracı farkedemedim dolaysıyla arabamın önünü biraz yola çıkardım ve çıkarmamla birlikte sol şeritten gelen kamyon bana çarptı ve yan yattı. olayda kamyon şoförünün kaburgası çatladı.

olayda suçlu bulundum fakat trafik cezası kesilnmedi cezayı savcılık vereckmiş.

şimdi size sormak istediğim konular var.
    1. si kamyon şoförü poliste verdiği ifade de benden şikayetci olmuş fakat daha sonra görüşerek hastane masraflarını karşılamam karşılığında benden şikayetci olmuyacağını söyledi ve anlaştık ancak bugün tekrar aradı ve tekrar hastaneye gidip 300 lira daha masrafı olduğunu bunuda ödememi aksi taktirde şikayetci olacağını söyledi.

2. olarak akşam saatlerinde arayıp ben öğleden beri rahatsızım. afedersiniz ama kusuyorum v.s dedi ve eğer ben ölürsem senin hayatın biter gibisinden şeyler söyledi bana.

bu olaylar karşısında sinirden delirdim ve aklıma şu soru geldi eğer ben bu adamla anlaşamaz ve mahkemede benden şikayetci olursa benim cezam ne olur?
    daha önce hiç başıma böyle birşey gelmedi eğer başına bu tür bi olay gelen varsa arkadaşlar lütfen yardımcı olun

bu arada küçük bir not: adamın kamyonun vizesi 2009 yılında bitmiş ve kaza sonrasında aracını perte ayırdı.

lütfen konu hakkında bilginiz varsa bi kaç satır yazın. teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crazyprince -- 16 Mart 2011; 20:11:22 >

• Boşver şikayetçi olsun.Yoksa çektirir size.
  • Benim söyleyeceklerim bir beyin jimnastiği sadece, yanlışım olabilir...

Kamyonun vizesi olmadığı için, bir kere o adamın trafikte olmaması gerekiyor ve herhangi bir kaza anında otomatik olarak suçlu durumunda olması gerekiyor bence. İlk tutulan rapora itiraz edebilirsin belki.

Bence adamın blöflerine cevap verme, git sen de şikayetçi ol. Vizesiz kamyon benim can güvenliğimi tehlikeye atıyor gibi bir şikayette bulun. Ciddiyim, polis ona vizesiz araç kullanma cezası kesmediyse, şikayetçi ol. Hatta kaza anında verdiğin ifadeni, kamyonun frenleri tutmadı tarzında değiştirip suçu tamamen ona yıkmalısın...

Biz deli gibi vergi verelim, millet 2 kuruş daha az harcamak için vize almıyor.. Kıl olurum bu tip insanlara.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ali777

Benim söyleyeceklerim bir beyin jimnastiği sadece, yanlışım olabilir...

Kamyonun vizesi olmadığı için, bir kere o adamın trafikte olmaması gerekiyor ve herhangi bir kaza anında otomatik olarak suçlu durumunda olması gerekiyor bence. İlk tutulan rapora itiraz edebilirsin belki.

Bence adamın blöflerine cevap verme, git sen de şikayetçi ol. Vizesiz kamyon benim can güvenliğimi tehlikeye atıyor gibi bir şikayette bulun. Ciddiyim, polis ona vizesiz araç kullanma cezası kesmediyse, şikayetçi ol. Hatta kaza anında verdiğin ifadeni, kamyonun frenleri tutmadı tarzında değiştirip suçu tamamen ona yıkmalısın...

Biz deli gibi vergi verelim, millet 2 kuruş daha az harcamak için vize almıyor.. Kıl olurum bu tip insanlara.

haklısınız ama adam değilde ben suçlu olduğum için karşıdaki aracın vizesi olmuş olmamış farketmiyormuş. ilginç ama kanun böyleymiş
    artık adamın blöflerini takmayı bıraktım ne yapacaksa yapsın manevi olarak resmen yıprandım.

• Bir avukata danışmak en sağlıklısı,hastane masraflarının faturasını ve kaza ile ilgili belgeleri alıp avukata götürün başınızdan geçen herşeyi anlatın, arkanızda yasalar olduğu müddetçe sizi tehdit etmesi bile her halükarda haklı çıkarır ... Geçmiş olsun ...
  • Soruşturma aşamasındaki beyanınızda şahsın size sarf ettiği tehdit sözlerini de belirtebilirsiniz. Ayrıca eyleminizden dolayı kovuşturma yapılmasına karar verilirse, Cumhuriyet Savcısı büyük ihtimalle "Taksirle Yaralamaya Sebebiyet Vermek" (5237 sayılı yasanın 89. maddesi) eyleminden dolayı açar davayı. Şikayete bağlı bir suçtur.
  • Geçmiş olsun şu anda durum nedir merak ettim doğrusu
  • öncelikle geçmiş olsun,

1- kamu malına zarar verdiyseniz (bariyer,tabela,trafik ışığı vs.) onların bedeli sizden alınır.
    2- trafikte dikkatsiz kullanımdan dolayı sebep olduğunuz kaza için ceza kesilir.
    3- "U" dönüşü yasak olan bir yerden döndüyseniz ayrıca ceza miktarı yükselir.

zaten sizin trafik sigortanız kamyonun zararını karşılayacaktır. Karşılayamadığı rakamdan sonrası cebinizden, kaskonuzdan çıkacaktır.

kamyonun şoförü sizden şikayetçi olursa;

1- iş göremezlik raporu alır ve her gün karşılığı SGK da belirtilmiş olan günlük iş bedeli karşılığı kaç günlük iş göremezlik raporu aldıysa ödenir.
    2- ölüm halinde varisleri tarafından size açılacak davadan hapis cezası çıkar.
    3- hastane masraflarını siz ödersiniz.

bunlardan kurtulmanızın tek yolu, savcılığın sizde suç bulmaması için ,trafik kurallarına uygun yerden ve uygun şekilde dönüş yaptığınızı ispatlamaktan geçecektir. aksi halde yukarıdaki cezaların hepsini ödersiniz. fakat ödemeden önce savcılığa suç duyurusunda bulunup hayati tehlikenizin olduğunu, ölümle tehdit edildiğinizi söyleyip karşı tazminat davası açabilirsiniz...

önemli bir uyarı: sol şeritte gelen kamyon demişsiniz..Türkiye'de kamyonlara sol şeritten gitme izni ne zamandan beri veriliyor. 2 şeritli yollarda bile kamyonların sollaması yasaktır ve en sağ şeridi kullanmak zorundadır. Trafik kurallarından şoförü hatalı gösterebilrseniz, cezayı paylaşırsınız.

not: sizinle aynı şekilde kaza geçiren bir arkadaşımın başına gelenlerden alıntıdır.

• öncelikle geçmiş olsun,
    ben adliyede çalışıyorum ve bu şekilde bir çok dava ile karşılaştım.
    yukarıda bir arkadaşın da dediği gibi bırak şikayetçi olsun.
    taksirle yaralamaya sebebiyet vermek suçundan yargılanacaksın, şikayetçi olsa da olmasa da yargılanacaksın farkeden birşey olmayacak.
    adama fara falan hiçbirşey verme, mahkemede uzlaşmak isteyip istemediğiniz sorulur, uzlaşacaksanız bile bunu mahkeme aracılığı ile yapın ki herşey resmiyete dökülsün. sen evinde otur ve sana mahkeme kağıdının gelmesini bekle, elinden geldiğince adamla muhatap olma, kötü niyetli biriyse seni sömürmeye çalışacaktır çünkü. tanıdğın bir avukat var ise onunla görüş ve vekalet ver, tanıdğın avukat yoksa ve maddi durumun da iyi değilse ilk mahkemede avukat talep et, devlet sana avukat atayacaktır, avukatım olmadan ifade vermek istemiyorum diye de belirt.
    tekrar geçmiş olsun, Allah kimsenin başına vermesin.

• Olayın sonucunu bilen var mı Yani ben hikayenin sonunu merak ettim bu arada kazayı yapan arkadaşıma büyük geçmiş ollsun diyorum aradan 1 yıl geçmiş ama ...
  • Geçmiş olsun hocam sonuç ne oldu merak ettim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Okuttugunuz konuya bakin ya bendr bakmadim 2011 de açılmış konu

• Yok hocam ben olayın sonunu merak ettim

• sonucu belli olmuştur artık ben de merak ettim
  • usta hayrola hapse filanmı girdin ? eğer forumu takip ediyorsan sonunu anlat hele ya
  • hakkaten ben de merak ettim noldu
  • Çok meraklı bir milletiz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.