Şimdi Ara

KEDİ ALMAK İSTİYORUM FAKAT ANNEM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.641
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ben scottish fold cinsinde bir kedi almak istiyorum ama annem izin vermiyor.Aslında kedileri seviyor ama ben onun günahına giremem diyor.Bana nedense güvenmiyor.Yardım edin annemi nasıl ikna ederim.

• Hayvan bakmak sorumluluk isteyen bir iştir.Evinizi ailenizle paylaşıyorsanız herkesin sorumluluk alması gerekecek ve bu işe ortak karar vererek girmeniz gerekir.Annenizin kafasında soru işaretleri var demek ki günahına giremem diyor.Aldıktan sonra yarın öbür gün bakamayıp sokağa atma durumunuz ortaya çıkarsa gerçekten büyük günaha girmiş olursunuz çünkü bu şekilde eve alışan kedilerin dışarıda çok fazla şansı olmuyor.Bence sizde fikrinizi tekrardan gözden geçirin.Ayrıca barınaklarda sokaklarda binlerce kedi varken hayvan üreticilerinden muhtemelen para karşılığında o cinsi satın alacaksınız; o da ayrı bir vicdani durum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Teufel

Hayvan bakmak sorumluluk isteyen bir iştir.Evinizi ailenizle paylaşıyorsanız herkesin sorumluluk alması gerekecek ve bu işe ortak karar vererek girmeniz gerekir.Annenizin kafasında soru işaretleri var demek ki günahına giremem diyor.Aldıktan sonra yarın öbür gün bakamayıp sokağa atma durumunuz ortaya çıkarsa gerçekten büyük günaha girmiş olursunuz çünkü bu şekilde eve alışan kedilerin dışarıda çok fazla şansı olmuyor.Bence sizde fikrinizi tekrardan gözden geçirin.Ayrıca barınaklarda sokaklarda binlerce kedi varken hayvan üreticilerinden muhtemelen para karşılığında o cinsi satın alacaksınız; o da ayrı bir vicdani durum.

Annem kesinlikle alirsam atmam diyor.Bir de ozellikle scottish fold istememin nedeni daha uyumlu olmasi.Aslinda para ile almak istemiyorum babamin arkadasininda yavrulari oldu onlardanda alabilirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Çevrenizden alacaksanız yavruları sorun yok o zaman.Anneniz atmam kesinlikle diyorsa günahına girmem neden diyor o kısmını anlamadım doğrusu.Sokaklarda aç, soğukta yaşamak yerine evde sıcak tok karınla yaşama imkanı vermek günah değil aksine büyük sevaptır.Umarım ikna edersiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Teufel

Çevrenizden alacaksanız yavruları sorun yok o zaman.Anneniz atmam kesinlikle diyorsa günahına girmem neden diyor o kısmını anlamadım doğrusu.Sokaklarda aç, soğukta yaşamak yerine evde sıcak tok karınla yaşama imkanı vermek günah değil aksine büyük sevaptır.Umarım ikna edersiniz.

Mesela babam alıcak bir tane kedi babam bakamazsa bize gelicek dışarı atılmaması için
  • Arkadaşlar annem astım hastası ve ben de eve kedi almak istiyorum sizce alırsam bir zararı dokunur mu bir de tüy dökmeyen cins var mıdır (devon Rex dışında)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Annenize babanıza baskı yapmayın onlar yılların tecübesi kendi bilgileri doğrultusunda hayatı idame ettiriyorlar, siz kedi almak isteseniz de bunun bir sürü masrafı var..

Türk aile yapısı kedi köpek bakmaya müsait değil, en başta insanlar hayvanlara karşı tuhaf bir şekilde önyargılı.. Kıl tüy de kaldıramıyorlar...

Misafirler ayrı bir dert, koku ayrı bir dert, kumu, maması ayrı bir dert, Veteriner masrafları ayrı bir dert, kist yapıyormuş yeaaa ayrı bir dert...

kendi paranızı kazandığınızda kedi alıp bakın, gerisi çok zor...

Bazı insanlar para kazansa bile hayvana bakamıyor, bir ense damlası yüzünden kedi öldüren bile var, adam saçma sapan tatbik ediyor, kedi bir güzel yalayıp ölüyor mesela..

Sokaktaki kedileri besleyin ilk başta. Eve kedi almadan önce tecrübe edinirsiniz bi alın bakalım kilosu 10 liralık mamayı, her gün sokağa su koyun hayvanlar içsin diye...

• quote:

Orijinalden alıntı: Rindaman

Annenize babanıza baskı yapmayın onlar yılların tecübesi kendi bilgileri doğrultusunda hayatı idame ettiriyorlar, siz kedi almak isteseniz de bunun bir sürü masrafı var..

Türk aile yapısı kedi köpek bakmaya müsait değil, en başta insanlar hayvanlara karşı tuhaf bir şekilde önyargılı.. Kıl tüy de kaldıramıyorlar...

Misafirler ayrı bir dert, koku ayrı bir dert, kumu, maması ayrı bir dert, Veteriner masrafları ayrı bir dert, kist yapıyormuş yeaaa ayrı bir dert...

kendi paranızı kazandığınızda kedi alıp bakın, gerisi çok zor...

Bazı insanlar para kazansa bile hayvana bakamıyor, bir ense damlası yüzünden kedi öldüren bile var, adam saçma sapan tatbik ediyor, kedi bir güzel yalayıp ölüyor mesela..

Sokaktaki kedileri besleyin ilk başta. Eve kedi almadan önce tecrübe edinirsiniz bi alın bakalım kilosu 10 liralık mamayı, her gün sokağa su koyun hayvanlar içsin diye...

Para konusunuda konuştum zaten sıkıntı olan o değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: çılgın_seko

Arkadaşlar annem astım hastası ve ben de eve kedi almak istiyorum sizce alırsam bir zararı dokunur mu bir de tüy dökmeyen cins var mıdır (devon Rex dışında)

illa tüy döker ama bunu zamanla azaltırsın ben scottish foldları çok araştırdım onlar baya az tüy döküyomuş istersen british shorthair a da bak.Ama bu kedilerin cinsi 800-1000 arası bi fiyattan başlıyo 3500 e kadar çıkabiliyo
  • annene de ki ben çok iyi beslicem de iyi bakıcam de inanır bende geçen ay hamster almıştım izinsiz dışarı atcam felan dedi bir kaç gün sonra hamsteri sevmeye başladı ona komut öğrettim peşime gel diyince geliyo kafese gir komutu öğreticektim ama kendisi giriyormuş elimize felan geliyor hep
  • Hayvan bakmak gerçekten sorumluluk, hevesle alınıp sonra sokağa bırakılıyorlar. Bu kararı vermeden önce iyi düşünmeli.
  • Aldim kedimi hatta 2 ay oldu annem benden daha cok seviyor

• Hadi ya scotis mi aldın

Yau bu anneler adami deli eder ilk once itiraz ediyorlar sonra bizden daha cok seviyorlar ilginç.

• Aynen bide su alana kadar burnumuzdan getirmeseler

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.