Şimdi Ara

Kekemeyim.....Annem dalga geciyo....Allah askina kimse yok mu ? (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
1
Favori
1.802
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • İlk okulda ben hic konusamiyordum. Lisede bariz bi iyilesme var. İnsallah bu iyilesme universitede devam eder. Anneme gelince kardesime karsi ne kadar iyi davraniyorsa bana karsida o kadar kotu davraniyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 4 Kere Kekemelik Geçirdim . Bazısı kendiliginden geçti . Kekemelikten kurtulmak istiyorsan evde kendi kendine konuş ve başkasıyla konuşurken kendini sal yani onlarda insan

• Kardesim yasim 19 ayni soeun bendede var pm at yardimci oliyim bende ayni senin gibiydim suan cok nadir olur oda cok nadir pm at bekliyorum

• Bu biraz asosyal olmakla da akalı...Çok konuş ama boş konuşma ama kendi kendine değil,arkadaş ortamında..Arkadaş ortamında kesinlikle kız sayısı daha fazla olsun..hem özgüvenin artar,hem onların yanında kekeme olduğun zaman daha da düzeltme isteği gelir..Bunun yanında internettenden çalışmalar bul uygula Bunların dışında ne önerilir ?....Bende senin gibiydim..Ben hem utangaç hem de çekiniyordum...Kızlarla Konuşurken göz göze bakamıyordum..Bazı olayları takıntı yapıyordum..Bu yüzden Konuşurken kekeme oluyordum..Birgün erkek arkadaş çevremden ayrıldım...biraz Kız ortamına girdim..Onlarla konuşa konuşa kekemeliği attım..Benimki utangaçlık ve çekingenlikten kaynaklanıyordu..Seninkini bilemem..Sorunun kaynağını kendin bul..Annenin dediğini kafaya takma...Benim babam daha beter neler neler diyor Kimse 4/4'lük olmuyor hayatta...Ali Ağaoğlu'nun bile sorunları var

• quote:

Orijinalden alıntı: selo133

Konusma bozuklugum var. Ama her zaman degil. Bazi harflerde takiliyorum. Ozellikle ''A'' harfi.... Ve en canimi sikan sey bazen annemle kavga edince OZ ANNEMİN bana '' 2 harfi bir araya getiremiyosun. '' '' Kekeme lanet '' gibi sozleri... Bu durum canimi cok sikiyo. Saatlerce agladigim oluyo. Arkadaslarim bile boyle yapmazken bunu yapan öz ANNEM.... NE OKUR Bİ YARDİM EDİN...

Daha demin diksiyon yani söz sanatı üzerine bir kitap okuyordum. Kitapta bir zamanların en ünlü hatibi(konuşmacısı)nin -Demosthenes'in- kekeme olduğu yazıyordu. Deniz kenarına gidip ağzına küçük taşlar doldurup sözler söyleyerek bunu aşmaya çalışıyormuş. Ne yapmış etmiş, sonunda zamanının ünlü konuşmacılarından olmayı başarmış.

• Sana şakasına yapıyordur

• Bunun için endişelenme ailen sana daha yakın olduğu için bazı şeyleri söylemekten çekinmiyorlar. Arkadaş ortamında biraz daha yabancı kaldığın için seni kırmak istemiyorlar. Bende arkadaş ortamında bulduğum huzuru evde bulamıyorum sürekli bir tartışma oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheRad67

Sana şakasına yapıyordur

Şaka...

• konuşma bozukluğu olan biriyle 3 sene aynı evde kaldım.oda çok takardı
    Şuanda evli ve iyi bir işi var
    Kendine güvenini kaybetme sakın
  • Bence sen doktora gitceğine annen gitsin.

• şaka için yapıyor diyenler şakasınada olsa kimse kusuruyla dalga geçilmesinden hoşlanmaz hiçbir kimsenin anneside olsa ailesinden biride olsa kusuruyla dalga geçme hakkını vermez kafasına takarsa bu şakaları sonucu daha kötü olabilir annemde zamanında bana ayı yada şişko diyordu kilo vermeye başladımda sustu 100 kilodan 93 e indim yoksa bir gün çok kötü olucaktım (bütün aile sinir hastası babamın amcamlar abimler filan tek annemin sülalesi sağlam) bu olaylar yüzünden her ne kadar yanlış olsada içimde ailemi sevmek gelmiyor
  • 2. sınıfta çenemi tahta bir bazam vardı sunta lamdan onun kenarında parçaladım attım gece uyku sersemesi düştüm annem de o kadar kanı görünce bayılmış. ortalama 2,5 lt kan abartısız kaybetmiştim. alt dudağımda deri diye bir şey yok dudağımın altından 1-2 cm kadar dikiş izi var ve afrikalı dudağı gibi haliyle çenemde kayık ve ağzımda bir tane yeri düzgün diş var kalanı hep kayık . benimde astımım varmış ufakken 6 yaşına kadar uğraşmışlar şuan şükür yok ama etkileri var 7 saniyeden fazla tutamam nefesimi. Hocam şükredin boş verin her şey gelir geçer sağlık önemli. Kekemelik sonradan da kazanılabiliyor düşmeden sonra oluşmuş olabilir burda tanıdıklarım var çünkü, korkudan falan olmuş onlara da . Annenize durumu izah edin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozeceze -- 23 Temmuz 2014; 16:24:17 >
  • Herkeze cok tesekkur ederim. Konusup dertlerini anlatmak insani gercekten rahatlatiyo. Ben 1 ay onceye kadar koydeydim. Koyde 1 kere bile kekelemedim. Ama eve gelince kekeliyorum. Ozellikle babamla konusurken. Agzimi acip 1 kelime edemiyorum.

• benim ilk okul hocam wardı tam bi ş.... bayan zaten kekemeyim kelime çıkmıyor kitap okuttururdu sırayla ben okuyamazdım veya soru sorduğunda gülecekler diye pek konuşmazdım beni hep azarlardı eve gelirdim anneme babama söylerdim bide onlar döverdi üstüne kimbilir ne yaptın gene neden bildiğin şeyi söylemiyorsun diye döverlerdi söyledim ama kelime çıkmadı ondan beni azarladı diyordum yok gene döverlerdi liseye kadar böyle sürdü kendime güvenim yoktu staja başladım kendimi bilgisayar programcılığı konusunda geliştirdim işe başladım felan iş hayatındada öyle insanlarla tam detaylı konuşman gerekiyo bazen olmuyo ne aileden destek war ne arkadaşdan senin anlayacağın değişik bi piskolojik durumdayım :D polisliğe hazırlanıcaktım bilgisayar gözlerimi bozdu soğudum kekeme olanı almıyolar sermaye buldum ürün çektim internetten e ticaretten ürün satmaya çalıştım bitane pazarlamacı bayan arkadaş saolsun iyi pazarlıyo :D :D bana gerek kalmıyo ben sadece ürün stoklarını giriyom şimdide vicut gelişimi için çabalıyorum senin anlayacağın ne bok yediğimi bende bilmiyorum :D

• kardeşim bir anne nasıl böyle birşey yapar aklım ermiyor
  • Annen foruma takılıyorsa mutlaka okumuştur, takılmıyorsa anneni çağır, oturt bilgisayar başına, ve de ki;

"Anne bak bizim gibi birisi daha varmış, neler yazmışlar de, insanlar hep bu çocuğun yanında olmuşlar" de. Biz de gerekli uyarıyı yaparız forum olarak. Sıkma canını.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.