Şimdi Ara

Kekemeyim.....Annem dalga geciyo....Allah askina kimse yok mu ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
1
Favori
1.802
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Konusma bozuklugum var. Ama her zaman degil. Bazi harflerde takiliyorum. Ozellikle ''A'' harfi.... Ve en canimi sikan sey bazen annemle kavga edince OZ ANNEMİN bana '' 2 harfi bir araya getiremiyosun. '' '' Kekeme lanet '' gibi sozleri... Bu durum canimi cok sikiyo. Saatlerce agladigim oluyo. Arkadaslarim bile boyle yapmazken bunu yapan öz ANNEM.... NE OKUR Bİ YARDİM EDİN...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selo133 -- 22 Temmuz 2014; 20:26:19 >

• Bence Annen şakasına söylüyordur yoksa ciddi bir problem var.Annenin acilen bir psikoloğa görünmesi lazım.Sen ise bu konuda tedavi imkanın vardır mutlaka.Hemen bir uzmandan yardım almaya çalış.Allah yardımcın olsun.Annene de akıl ve vicdan versin.
  • Öz annenin böyle birşey yapmasına aklım ermiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Lucky

Bence Annen şakasına söylüyordur yoksa ciddi bir problem var.Annenin acilen bir psikoloğa görünmesi lazım.Sen ise bu konuda tedavi imkanın vardır mutlaka.Hemen bir uzmandan yardım almaya çalış.Allah yardımcın olsun.Annene de akıl ve vicdan versin.

Gecen sene 1500 Tl ye bogaz ici konusma merkezine gittim hocam. Hepsi hikaye..... Gercekten morelim cok bozuk. Hayatta hersey beni buluyo. 5 yasinda dustum kafami kaldirima carptim. Kafa tasim catladi 3 sene çapa da tedavi gordum. 2 sene kortizonlu hap kullandim. Kilo aldim. 3 sene oncesine kadar astimim vardi. Konusma bozuklugum halen devam ediyo. Sinüzit var. O kadar insan varken neden hepsi bende..
  • quote:

Orijinalden alıntı: W7K2D

Öz annenin böyle birşey yapmasına aklım ermiyor.

Kuran carpsinki saatlerce agliyorum bazen. 17 yasindayim. Bu isin daha universitesi var. İse basvurusu var. Ne bok yicem bilmiyorum. Hangi is veren kekene birini ise alir.
  • İş başvurusunda düzgün konuşmak önemli miydi ya tüh desene işsiz kaldım Ben de peltek konuşuyorum.Sessiz harflerin yarısını söyleyemem mesela kuaför diyeceğime tuaföl gibi bir şey çıkıyor.Düzelme oluyor evet mesela eskiden gel diyeceğime del derdim ama artık onu düzgün söyleyebiliyorum.Tabi buna tek başıma çalıştım ve başardım.Bununla ilgili kurslar var ama ne kadar etkili bilmiyorum.12 yaşımda bir yere gitmiştim ilk başta bazı testler yaptılar sonra da bazı egzersizler vermişlerdi.Ondan sonra bırakmıştım şimdi düşünüyorum da acaba devam etsem düzelir miydi ? Neyse olan oldu şu an da o yeri bulamıyorum.Belki bulsam gider konuşabilirdim.Fakat şu 15 günde kekemeliğe son diyenlere inanma,onunla ilgili iyi şeyler duymadım.Eğer bir yere gideceksen iyice bir araştır.Forumda pelteklik diye bir arama yap orada bazı bilgiler var inceleyebilirsin.Ben uğraşmıyorum halimle mutluyum zaten daha büyük sorunlarım var.Annen ise affedersin o şahsa anne dedim seninle alay ediyor demek...Pardon ama bu kekemelik durup dururken mi ortaya çıkıyor ? Seninle bu yaşta alay ediyor kim bilir küçükken ne yapmıştır ? Kekemelik olmanın en büyük sorumlusu ailendir.Bu hatayı kabul edip senden özür dileyeceklerine durumunla alay ediyorlar.Bu şuna benziyor,birisi bir adamın iki bacağını kesiyor sonra da o adamın görüntüsü için alay ediyor.
    Edit:Kitap okumaya mümkün olduğu kadar vakit ayır mutlaka faydasını görürsün.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi incir reçelşi -- 22 Temmuz 2014; 22:24:21 >

• quote:

Orijinalden alıntı: selo133

quote:

Bence Annen şakasına söylüyordur yoksa ciddi bir problem var.Annenin acilen bir psikoloğa görünmesi lazım.Sen ise bu konuda tedavi imkanın vardır mutlaka.Hemen bir uzmandan yardım almaya çalış.Allah yardımcın olsun.Annene de akıl ve vicdan versin.

Gecen sene 1500 Tl ye bogaz ici konusma merkezine gittim hocam. Hepsi hikaye..... Gercekten morelim cok bozuk. Hayatta hersey beni buluyo. 5 yasinda dustum kafami kaldirima carptim. Kafa tasim catladi 3 sene çapa da tedavi gordum. 2 sene kortizonlu hap kullandim. Kilo aldim. 3 sene oncesine kadar astimim vardi. Konusma bozuklugum halen devam ediyo. Sinüzit var. O kadar insan varken neden hepsi bende..

kardeşim allah acil sifalar versin insanın annesinin böyle birşey demesi gerçekten zor olmalı tahmin edebiliyorum az çok. Ömrünün sonuna kadar annenle yaşamıycaksin etrafında sana yardım etmek isteyen derdini duygularını anlayan onlarca insan var yakında üniversiteye gideceksin onlarla arkadaşlık kurarsin. Annen de umarım bir daha öyle birşey söylemez kavga etmemeye çalışın burdan annene birşey söyleyemeyiz ama sen biraz daha sabır,erdem göster bu konuda. Her karanlık gecenin aydınlık bir gündüzü vardır kardeşim güzel günler bizi bekliyor. Ayrıca neden bende bunlar diye hayıflanmak o kadar da güzel birşey değil açıkçası. Yaptığım biraz polyannacılık ama gerçekten daha kötü bir durumda da olabilirdin. Öncelikle bunun için şükret Allah a, dua et, modern tıppın tüm olanaklarından yararlan dediğim gibi etrafında zorluklarına engellerin e yardım etmek isteyen birçok insan var. Derdi veren rabbim dermanı da verir bunu unutma.

• quote:

Orijinalden alıntı: ouoo

quote:

quote:

kardeşim allah acil sifalar versin insanın annesinin böyle birşey demesi gerçekten zor olmalı tahmin edebiliyorum az çok. Ömrünün sonuna kadar annenle yaşamıycaksin etrafında sana yardım etmek isteyen derdini duygularını anlayan onlarca insan var yakında üniversiteye gideceksin onlarla arkadaşlık kurarsin. Annen de umarım bir daha öyle birşey söylemez kavga etmemeye çalışın burdan annene birşey söyleyemeyiz ama sen biraz daha sabır,erdem göster bu konuda. Her karanlık gecenin aydınlık bir gündüzü vardır kardeşim güzel günler bizi bekliyor. Ayrıca neden bende bunlar diye hayıflanmak o kadar da güzel birşey değil açıkçası. Yaptığım biraz polyannacılık ama gerçekten daha kötü bir durumda da olabilirdin. Öncelikle bunun için şükret Allah a, dua et, modern tıppın tüm olanaklarından yararlan dediğim gibi etrafında zorluklarına engellerin e yardım etmek isteyen birçok insan var. Derdi veren rabbim dermanı da verir bunu unutma.

Alıntıları Göster
    gerçek!annen!dalga geçiyor? bence şüphelenmelisin :/

• quote:

Orijinalden alıntı: hærun

gerçek!annen!dalga geçiyor? bence şüphelenmelisin :/

Alıntıları Göster
    allah kimseye çekemeyeceği dert vermez birde herşey beni buluyor deme sakın öyle diyen çok insan gördüm aslında herşey herkesi bulabilir allah yardım etsin dua et bide fazla takma kafana eğitimine önem ver o zamn kimse sana karışamaz bide hakkını ve haklıları korumaya çalış bunları yaparken
  • Bilmiyorum... Babam cok agresif. Agzindan ''sığır '' lafi eksik olmaz. 2 lafindan birisi sigir. Annem desen ... Etrafimdaki anne babalari gordukce imreniyorum....
  • quote:

quote:

geçmiş olsun. Kekemelik kötü bir hastalık değil, dünyada beyninin yarısı parçalanmış olup makineye bağlı yaşayanlar bile var

• quote:

Bilmiyorum... Babam cok agresif. Agzindan ''sığır '' lafi eksik olmaz. 2 lafindan birisi sigir. Annem desen ... Etrafimdaki anne babalari gordukce imreniyorum....
    Kardeşim bak benim de lisede senin durumunda olan bir arkadaşım vardı, aradan yıllar geçti ve üniversitede karşılaştığımızda konuşması o kadar düzgündü ki çok şaşırmıştım yani düzelmeyecek bir şey değil, ilerleyen yaşlarında yavaş yavaş düzelecektir diye düşünüyorum, mümkün olduğunca evde vakit geçirme kafa dengi bir arkadaşın varsa onunla muhabbet et.
  • quote:

Bilmiyorum... Babam cok agresif. Agzindan ''sığır '' lafi eksik olmaz. 2 lafindan birisi sigir. Annem desen ... Etrafimdaki anne babalari gordukce imreniyorum....

aynısı annem yapacak varya ( asla yapmaz hiç düşünemiyorum bile yaptığını ) ulan beni siz doğururken önüme seçenek çıktıdamı ben kekeme oldum der kapımı kapatır ilişkimi keserim bende R leri söyleyemiyorum acını az çok anlıyorum dalga geçilmeler vs vs ben hep kendime kızarım R yi söyleyemediğimden
  • İnanmıyorum ya sana her zaman destek olması gereken kişi seninle dalga geçiyor bir de öz annen. Kekemelikten dolayı zaten Bi özgüven sorunu, bir de bir de... Yok yazamayacağım daha fazla sen annenden böyle şeyler yaşıyorsan iş hayatında rekabetçi insanlara karşı nasıl duracaksın ki? Bu tarz ebeveynler bu tarz ebeveynler
  • Bende r leri söyleyemiyodum araba diceme alaba diyodum, 16 yasindayim suan gecti ama mesela hala sinifta hoca bisey.okutunca bazen takiliyom, Allah uardimcin olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fatih54102

quote:

quote:

geçmiş olsun. Kekemelik kötü bir hastalık değil, dünyada beyninin yarısı parçalanmış olup makineye bağlı yaşayanlar bile var

Alıntıları Göster
    Annen ayıp etmiş.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Cavor

Annen ayıp etmiş.

Alıntıları Göster
    Kulaklarım kepçe kendimi bildim bileli Abim kepçe diye benle dalga geçiyor ama küçüklüğümden beri alıştığım için tepki vermiyorum.
  • Kardesim cok uzuldum bence dua et hazir ramazan ayindayiz. Ve annenle oturup bu konuyu konusun derim.
  • Annen sinirle söylemiştir bence kim evladının hastalığıyla ilgili böyle konuşur ki, aklı selim olan hiçbir anne böyle yapmaz ki senin annenin de bence ters bi anına denk gelmiştir. Takılma çok.
    Ama sen sürekli bunu kendine hatırlatır moralini yüksek tutmazsan ilerde daha kötü sonuçlara yol açarsın. Kendin yazmışsın zamanında 1500 liraya tedavi olmaya mı ne gitmişsin sence ailen seni önemsemese, annen gerçekten seni evladı olsrak değil de sadece iki kelimeye bi ara getirmeyen biri olarak görse böyle biyere götürür müydü?
    Seni iyi yapacak senden başka kimsr yok. 17 yaşındasın dediğin gibi üniversite var ve sorununun büyük olduğunu düşünüyorsan çözmeye başlamalısın ve bence vaktin de var.
    İnşallah bu sorunu atlatırsın kardesim, bence çözülmeyecek gibi değil. Ama kararlı ol ve kendine inan. Başaramamak için hiçbir sebebin yok. Ayrıca haline şükretmelisin nolursa olsun. Yürüyebilecek bir bacağın var en azından. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seymamirze -- 23 Temmuz 2014; 0:40:45 >

• En büyük hatayı isyan ederek yapıyosun kardeşim. Senden daha kötü durumda olup, senin yerinde olmak için herşeyi yapabilecek insanar var. Haline şükret kardeş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Victor Sullivan -- 23 Temmuz 2014; 1:50:25 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.