Şimdi Ara

Kenwood (Rms 300W) Anfiye Uygun 25cmlik Subwoofer Onerileri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
832
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar bu forumu tuttum ben yaw. Araba tesisat bilgilerimi pratikte olmasada teoride acayip gelistirmeye basladim forum sayesinde.

Bir haftadir arabaya sunumu bunumu taksam die sabahliyorum:)...

Bu gecede yeni olusumlara yelken actim:)

Iste sistemim Kenwood Kac 8152D (Max Power 1100 W Nominal Power 300W) Anfi

Bunu secme sebebim pioneer marka teybimin Sub icin ayri cikisinin olmamasi. Bu anfideki ses ayari o sorunu ortadan kaldiriyomus sanirim umarim oledir.

Diger sebep ise tabiki Kenwood kalitesi.

Simdi soruya gelelim;

Bu anfiye onerebileceginiz 25 cmlik Subwooferlar nelerdir?
    Bu sublarin nominal powerlarinin anfinin nominal powerini gecmemesi gerekiyor ve 25 cm olmasinin sebebide bagajin ufak olmasi...

Yardimlarinizi bekliyorum.

• quote:

Orjinalden alıntı: salih29

Arkadaslar bu forumu tuttum ben yaw. Araba tesisat bilgilerimi pratikte olmasada teoride acayip gelistirmeye basladim forum sayesinde.

Bunu secme sebebim pioneer marka teybimin Sub icin ayri cikisinin olmamasi. Bu anfideki ses ayari o sorunu ortadan kaldiriyomus sanirim umarim oledir.

Simdi soruya gelelim;

Bu sublarin nominal powerlarinin anfinin nominal powerini gecmemesi gerekiyor ve 25 cm olmasinin sebebide bagajin ufak olmasi...

ÖnceLik Le merhaba Demak İstiyorum ben bu foruma yeni üye oldum we yıllardan beride bu tarz işlerle ugraşıyorum benim size onere bilecegim ilk olarak KENWOOD KFC-WPS1202D ikincisi ise KENWOOD KFC-WPS1202D dur gerci bu forumda bu tarz konularla ilgilenen nekadar arkadaş wardır bilmiorum ama benim onerilerim bunlar olucak ya galiba bu forum biras yawaş ilerliyo yaw benden başka fikir werebilecek kimse yok galiba saglıcak la kalın ......

• quote:

Orijinalden alıntı: yzf R1

quote:

Arkadaslar bu forumu tuttum ben yaw. Araba tesisat bilgilerimi pratikte olmasada teoride acayip gelistirmeye basladim forum sayesinde.

Simdi soruya gelelim;

ÖnceLik Le merhaba Demak İstiyorum ben bu foruma yeni üye oldum we yıllardan beride bu tarz işlerle ugraşıyorum benim size onere bilecegim ilk olarak KENWOOD KFC-WPS1202D ikincisi ise KENWOOD KFC-WPS1202D dur gerci bu forumda bu tarz konularla ilgilenen nekadar arkadaş wardır bilmiorum ama benim onerilerim bunlar olucak ya galiba bu forum biras yawaş ilerliyo yaw benden başka fikir werebilecek kimse yok galiba saglıcak la kalın ......
    konuyu açan arkadaş özellikle 25 cm istemiş...benim tavsiyem gücü ve kaliteyi birlikte bulabileceğin cadence tx10 modelidir...

• quote:

Orijinalden alıntı: Blues Guitarist

konuyu açan arkadaş özellikle 25 cm istemiş...benim tavsiyem gücü ve kaliteyi birlikte bulabileceğin cadence tx10 modelidir...

Alıntıları Göster
    Adaylar arasina cadence tx10uda ekliycem iyi bi secim gibi gorunuyor...
  • Arkada

[img src="https://store.donanimhaber.com/7c/58/50/7c585062124dcab7225c120c5b77a5f3.jpg" alt="IMAGESTR.COM"]

slar Pioneer mp3 Teyp, kapi kolonlari ve arkadaki 17cmlik kolonlar zaten aracimda mevcut. Ama Kenwood anfiyi ve Subwooferi boylemi yerlestirsem acaba???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi salih29 -- 25 Kasım 2006; 21:40:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: salih29

Arkada

[img src="https://store.donanimhaber.com/7c/58/50/7c585062124dcab7225c120c5b77a5f3.jpg" alt="IMAGESTR.COM"]

slar Pioneer mp3 Teyp, kapi kolonlari ve arkadaki 17cmlik kolonlar zaten aracimda mevcut. Ama Kenwood anfiyi ve Subwooferi boylemi yerlestirsem acaba???
    Hocam selam resmi dokturmussun sistemine bisey demiyorum sanki anfinin yeri biraz sakat gibi ne dersin?

• quote:

Hocam selam resmi dokturmussun sistemine bisey demiyorum sanki anfinin yeri biraz sakat gibi ne dersin?

Alıntıları Göster
    Bilemiyorum nereye koymak lasim anfiyi?
  • quote:

Bilemiyorum nereye koymak lasim anfiyi?

Alıntıları Göster
    Arka koltuklarin alti daha uygun diye dusunuyorum. Hem calinmaya karsi hem bagajda yer kaplamamasi acisindan... Gerci arkadaslarda cesitli yorumda bulunabilirler belki yerler ve sistemlerle ilgili.
  • quote:

Arka koltuklarin alti daha uygun diye dusunuyorum. Hem calinmaya karsi hem bagajda yer kaplamamasi acisindan... Gerci arkadaslarda cesitli yorumda bulunabilirler belki yerler ve sistemlerle ilgili.

Alıntıları Göster
    Ya bu 17cmlik kolonlarla subwoofer arasindaki ses uyumunu anfideki ayardan yapiyomusuz nasil olcak nolcak onlarla ilgilide kafamda karincalanmalar var aslinda...
  • quote:

Ya bu 17cmlik kolonlarla subwoofer arasindaki ses uyumunu anfideki ayardan yapiyomusuz nasil olcak nolcak onlarla ilgilide kafamda karincalanmalar var aslinda...

Alıntıları Göster
    evet bu amfide ayar ozelligi var zaten sectigin anfi bence hem arabana gore hemde kalite olarak cok iyi subwooferin kutusunu bir bilene sor ole yaptir. wooferinda kenwood kanaatice uyumlu bir calisma saglarlar.
  • quote:

evet bu amfide ayar ozelligi var zaten sectigin anfi bence hem arabana gore hemde kalite olarak cok iyi subwooferin kutusunu bir bilene sor ole yaptir. wooferinda kenwood kanaatice uyumlu bir calisma saglarlar.

Alıntıları Göster
    Ve illa deniyorki araban kucuk ve 25cmlik wooferdan buyugunu kullanirsan ses kalitesi iyi olmaz deniyor. Sanirim bu hacimden dolayi ama ben inaniyorumki 30cmlik wooferda vardir bu tip kucuk araclar icin.
  • quote:

Ve illa deniyorki araban kucuk ve 25cmlik wooferdan buyugunu kullanirsan ses kalitesi iyi olmaz deniyor. Sanirim bu hacimden dolayi ama ben inaniyorumki 30cmlik wooferda vardir bu tip kucuk araclar icin.

Alıntıları Göster
    quote:

sen ille de 25 istediğin için 25 cm model önermiştim sana ama bu senin müzik zevkine bağlı..
    30luk bir woofer için portlu kabinin hacmi yaklaşık 45-50 litredir ve senin bagajının 1/3 ünü kaplar...

• quote:

Orijinalden alıntı: Blues Guitarist

quote:

sen ille de 25 istediğin için 25 cm model önermiştim sana ama bu senin müzik zevkine bağlı..
    30luk bir woofer için portlu kabinin hacmi yaklaşık 45-50 litredir ve senin bagajının 1/3 ünü kaplar...

Alıntıları Göster
    Ben senin icin solemedim zaten Spl. Burda bi tesisatciya gittim senin araba kucuk 30cmlik sub uymaz senin arabaya demisti. Pek inandirici gelmemisti bana o yuzden...

• quote:

Ben senin icin solemedim zaten Spl. Burda bi tesisatciya gittim senin araba kucuk 30cmlik sub uymaz senin arabaya demisti. Pek inandirici gelmemisti bana o yuzden...

Alıntıları Göster
    sebep?
    halt etmiş o tesisatcı

o zaman jazz a l5 atan adam enayi bi kere o tür arabaların ses yalıtımı daha iyidir

eline iki kablo alan tesisatcı olmus zaten

bilen bi yere git benim gibi basın agırmasın
    quote:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DG00 -- 26 Kasım 2006; 12:33:15 >

• quote:

Orijinalden alıntı: DG00

sebep?
    halt etmiş o tesisatcı

o zaman jazz a l5 atan adam enayi bi kere o tür arabaların ses yalıtımı daha iyidir

eline iki kablo alan tesisatcı olmus zaten

bilen bi yere git benim gibi basın agırmasın
    quote:

Alıntıları Göster
    Sebep arabanin kucuk olmasiymis:) Yok efendim gum gum kadar sesin bulundugu ortamin genisligide onemliymis gibi seyler iste. Yani onun soyledigi aslinda simdi dusundugumde su anlama geliyo. Bagaj magaj bi kenara arabanin kendi ic hacmide onemli gibi bisey cikiyo burdan.

Neyse bu iki kenwood icin ne diyosun Dgo?
    Yani cizimdeki anfi ve sub konusunda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi salih29 -- 26 Kasım 2006; 12:38:05 >

• quote:

Sebep arabanin kucuk olmasiymis:) Yok efendim gum gum kadar sesin bulundugu ortamin genisligide onemliymis gibi seyler iste. Yani onun soyledigi aslinda simdi dusundugumde su anlama geliyo. Bagaj magaj bi kenara arabanin kendi ic hacmide onemli gibi bisey cikiyo burdan.

Alıntıları Göster
    kenwood un basları hakkında bir bilgim yok fena markada değil ama en iyisi bu marka hakkında yorum yapmamam

ama 25 olacak diye bir şartta yok emin ol

ben 38 cm sony koydum corsaya ona bakarsan

• quote:

kenwood un basları hakkında bir bilgim yok fena markada değil ama en iyisi bu marka hakkında yorum yapmamam

ama 25 olacak diye bir şartta yok emin ol

ben 38 cm sony koydum corsaya ona bakarsan

Alıntıları Göster
    Oy oy oy :)

Hangi modelini koydun? Rms si ne?
  • quote:

Oy oy oy :)

Hangi modelini koydun? Rms si ne?

Alıntıları Göster
    xplod 450 rms anfi anfi değilki beslesin yavas yavas geliştirecem işte yılbasına bi pioneer 4800 bi çiftte hoparlör düşünüyorum
  • quote:

xplod 450 rms anfi anfi değilki beslesin yavas yavas geliştirecem işte yılbasına bi pioneer 4800 bi çiftte hoparlör düşünüyorum

Alıntıları Göster
    Evet ya onun hakkini iyi bi anfiyle vermek lasim:)
  • quote:

Alıntıları Göster
    quote:

arabanın iç hacmi tabiki önemli,aracın rezonans frekansı ve port frekansı eşitlenir filan ama bunlar uzun iş sadece daha yüksek dB almanı sağlar bu hesaplar...senin 25 veya 30 luk koyman çok bişeyi değiştirmez tok bir ses istiyorsan en az 30cm tavsiye ederim...

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.