Şimdi Ara

kesintisiz güç kaynağına 90ah akü taksam olurmu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.346
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • başlıkta dediğim gibi kesintisiz güç kaynağında standart olarak 12v /7ah kuru akü var ancak bitmiş durumda. bunun yerine 90ah sulu akü taksam sizce sorun yaratırmı?

• Hocam direkt olarak takarsanız sorun yaşarsınız. 90 amper aküyü şarj edebilmek için ayrı bir şarj ünitesine ihtiyacınız var. Harici bileşenler konusunda uzman arkadaşlar var, biraz araştırırsanız çok daha net bilgiye ulaşırsınız.
  • teşekkürler zaten şuan kullanma amacım elektrikler gittiğinde kesintisiz güç kaynağı ile idare etmek olucak. harici bi şarj cihazım elimde mevcut. denemekten zarar gelmez :)
  • Tek 12v 7Ah lik akü var ise yerine 90Ah 12V akü bağlayabilirsiniz. Bağlantıyı kalın kablo ile yapmalı ve mümkün olduğunca kısa tutmalısınız. Fakat bunun bir kaç sakıncası olacaktır. UPS uzun süre aküden çalışmak için tasarlanmadığından 90Ah akü kolay kolay bitmeyeceğinden yük altında aküden uzun süre kullanımı fazla ısınmasına ve arıza yapmasına yol açabilir. Ayrıca UPS in şarj ünitesi 7Ah için tasarlandığından 90Ah lik boş bir aküyü şarj etmesi 90/7 = 12.8 kat daha uzun sürecektir. Şarj süresinin uzaması dışında bir sakıncası yoktur.
  • Ben Tunçmatik Lite 650 KGK ya arabada kullandığım 65 Amper eski aküyü bağladım 1 senedir kullanıyorum hiç bir sorun yok. Elektrikler kesilince KGK nızı en fazla 20-30 dakika kullanın sonra kapatınki kötü bir süprizle karşılaşmayın. Bağlantıda serçe parmağınız kadar hatta daha kalın kablo kullanmanız gerekiyor 1 lik kabloyla bağladığımda kablo elenmeyecek kadar ısındı elektriği kesmeseydim kötü şeyler olacaktı :)
  • Tunçmatik Lite 650 KGK UPS ile hala arabada kullandığım eski 65 Amper aküyü kullanıyorum 4 sene oldu hiçbir sorun yok elektrikler gidince akü bittiğinden değil yaklaşık 30 dakika içinde ups ısındığından uyarı veriyor ozaman kapıyorum
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.