Şimdi Ara

Kilo alma diyetindeyim 2000 kalori az mı çok mu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
594
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Boyum 1.75 kilom 45-46 civarı yaş 16 zayıf olduğum için devlet hastanesinde diyetisyen gittim elime 2000 kalorilik diyet listesi verdi çok ilgilenmedi, çok haraketli bir yaşamım yok. Sizce 2000 kalori nasıl

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Normal bir insana göre az ama sana göre ideal. Diyet listesini paylaşır mısın merak ettim?

• 75 80 kg biri 2000 kalori ile kilosunu koruyamaz kilo verir ama senin için idealdir muhtemelen. İnternette boy-kilo- günlük yoğunluk bilgilerini girerek ihtiyacın olan kaloriyi gösteren siteler var

Merak edip baktim benim 3000 kalori almam gerekiyormuş ama bence çok fazla. Ben ömrumde 1 2 kere o kadar almışımdır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-7DAD9E86A -- 18 Mart 2023; 17:41:5 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • SABAH

1 adet haşlanmış yumurta , 1 dilim peynir,5 adet zeytin,4 dilim ekmek,salata,cay

Ara.#1

1 porsiyon meyve, 5 adet fındık

Öğle

2 köfte büyüklüğü et tavuk balık,3 yk pilav,1 kase çorba, 2 kaşık yoğurt, 6 yk sebze yemeği,2 dilim ekmek,salata

Ara.#2

2 adet galeta, 1 su bardağı yogurt

Akşam öğleyle aynı

Ara.#3 1 porsiyon meyve +2 kaşık yogurt+2 Ceviz

• 3000 kalori ne kanka at mısın

• Yok hocam orta düzey hareketliyim ve 75 kiloyum ideal kilom 80 miş o yüzden 3200 gosteriyor

• gayet iyi.

• Benim takıldıgım nokta bu diyetisyen sadece yürüyüş yapmamı söyledi ancak yürüyüş dışında sağlıklı bir şekilde kilo almak için spor,ağırlık egzersizleri vs. Ile uğraşmam gerekmiyormu?

• Puwiqzz P kullanıcısına yanıt

dostum bende senin gibiydim 17-18li yaşlarımda. 47-48 kg ydim. ben spora başlayıp öyle kilo almak istedim. 75-76 kiloya kadar çıktım 5 senede düzenli sporla. eğer kaslı bir vücut istiyorsan sporada başla. yok benim hedefim kilo kazanmak diyosan gerek yok daha hızlı kilo alırsın.

2000 kalori az mı çok mu bunu sen biliceksin. bu kaloriyle 1-2 hafta beslen, kilonda artış varmı takip et. eğer artış yoksa 2500 kaloriye çık.

• 2000 kaloriyi 5 yaşında çocuk alıyor. Birde afrikada taş yiyenler.

• Diyetisyen zayıflama dieti yapıcağını sanmış galiba. Senin en az 3000-3500 alman lazım. Bunu sadece çok yiyerek alırsan yağ tulumuna dönersin. Spora başla, sporla beraber iyi beslenirsen sağlıklı kilo alırsın. Ayrıca karbonhidratlı protein tozlarından kullanabilirsin.

• Mevcut kilon çok az olduğu için şimdilik 2000 makul olan. Zamanla gidişata bakılır, gerekirse arttırılır bu miktar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.