Şimdi Ara

Kiralık Araç ile ufak bir kaza yaptım sizce ne kadar tutar (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
145
Cevap
2
Favori
9.974
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Peki aracın sigorta poliçesi bana ulaştı ve poliçede hasarsızlık indirimi var bundan yararlandırırlar mı
  • şu kiralık araçlarla kaza yapmamaya çok özen gösterin hele kiralık araca çarparsınız yandınız. aracın tamirde olduğu günlerin parasını da sizden çıkarıyorlar, avukat, icra masrafları baya zararlı çıkıyorsunuz. bizim işyerinin bi arabası kiralık araca çarpmış suçlu bizim araç, 2 gün tamirde kalmış o 2 günün ödemesi avukat masraflarıyla 1500 tl tuttu

• yasin_92 kullanıcısına yanıt
    Ya tek iyi tarafı olayın ben başkasına çarpmadım başka birinin aracına ya da yayaya ve ya köpeğe aşırı moralim bozuk ve panik halindeyim ilk kazam bir de ailem ne der ne diyecek onu da kestiremiyorum sizce ailem ne der
  • Kaskosu yok muydu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mr.Dental M kullanıcısına yanıt

Çok şükür ki herhangi bi can kaybı yok, maddi zarar olucak biraz yapacak bişey yok ona. Ailenizin ne tepki vereceğini siz bilirsiniz

• Kendi aracınızla yapmış olsaydınız da kendi aracınızın değeri düşecekti kazanın iyisi olmuyor kendi aracınızla kaza yapıyorsunuz hasar kaydı çıkıyor öyle olunca da aracın değeri düşüyor bir şekilde kazada öyle ya da böyle cebinizden para çıkıyor
  • Şimdi bu kaza ile ilgili aklıma takılan bir soruyu sormak istiyorum insanlık hali hepimizin başına gelir. Moov polisi arayın tutanak tutmalı diyor, polisi arıyoruz gelmiyoruz diyor. E bizim ne yapmamız lazım? Polisin gelmiyorum deme gibi bir hakkı var mı yasal olarak? Gelmedi diyelim tutanağı nasıl alacağız?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • double or nothing kullanıcısına yanıt

yok kasko yapmıyolar oto tamirci tanıdıkları çok diye. kasko olsa kasko hallederdi heral bu durumu pek bilgim yok bu konularda

• Hasarın 5-6 binden asagi tutacağını sanmıyorum. Sırf far ve tampon 4 bin tutar.

Park ederken aracı sürmemişsiniz. Çarpmışsınız. Normalde farın plastik cam kısmı çok sağlam olur. O bile kırılmış.

Anladık araba sizin degilde karşıda çarptığınız kişi o aracı 1001 emekle alıyor. Dikkatli olmayarak haklarına giriyorsunuz.

• benzer bir olay daha yeni başımıza geldi, kazanın tutarı belli bir oranın üstündeyse sigorta karşılıyor demişti adam bize.

• ARES007 A kullanıcısına yanıt
    Aracı başka birinin aracına çarpmadım bu inşaatların dışına konan çelik telli duvarlar oluyor ona çarptım başkasının aracına çarpmış olsam araç sahibini beklerim sağa sola sorarım inanın bu konuda kimsenin canını yakmak istemem hele hele araba fiyatlarının bu kadar uçuk olduğu dönemlerde
  • Lagari Hasan Çelebi kullanıcısına yanıt
    Valla uğraşıcam bir süre bununla bakalım ne olacak
  • yasin_92 kullanıcısına yanıt
    Mini kaskoları var 600 tl altındaki hasarlar için üstü için sigorta devreye giriyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Dental

Peki aracın sigorta poliçesi bana ulaştı ve poliçede hasarsızlık indirimi var bundan yararlandırırlar mı
    Kasko/sigorta hasarsızlık indirimleri sizi ilgilendiren bir durum değil, araç ve poliçe sahibi için geçerli, yenileme döneminde mevcut araç için risk ve prim ödemeleri tekrar değerlendirilir. Araç şimdi hasar aldı, bu hasarlar gelecek dönem olacak indirimleri(araç sahibi için) etkileyebilir de etkilemeyebilir de? sigorta şirketi, poliçe şartları ve teminatlara göre değişken bir durum...

• Firmanın tutumu ne olacak, ilk mesajınızı güncelleyerek bilgilendirirseniz sevinrim.

Bulunduğum bölgede yok fakat saatlik kiralamaların prosedürlerini bilmek açısından faydalı olur.

Sonuçta kurumsal firmalar daha düzeyli olabiliyor, tabi bazısı da kurumsalız görünen fos firmalar oluyor.

• Kiraladığınız şirketten kaza ve sonrası detayları net öğrenin, bilgilendirmeler doğrultusunda yorum yapmak ve tahmini neticeye ulaşmak daha kolay olur.

Kolay gelsin.

• Araç kurumsaldan kiralık ise, ki zaten öyle görünüyor. Mutlaka kasko poliçesi vardır, fotoğraflayıp hemen firmaya hasar bildiriminde bulunun ve işlemlere başlansın.

Eğer poliçesel bir sorununuz var ise mümkünse kendiniz farın sadece camını değişip, tamponu da boyatın. Aksi halde yetkili servis ikisini de değişebilir ve bu durumda 10.000 tl kadar hasar çıkacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DionysosAslan -- 17 Mart 2021; 13:1:24 >
  • Senin ödemen gereken bir tutar olmaz senden hiçbir şey talep edemezler. Sen kiralama bedelini öderken onun içerisinde sigorta ve kasko ücretini de ödüyorsun. O parayı zaten senden bir kaza olursa diye tahsil ediyorlar. Tutanağını tuttur aracı teslim et gerisine de karışma. Yok yattı parasıymış tamir parasıymış hiçbir şey talep edemezler.

• Kurumsal şirketlerden kiralanan araçlarda bu tür kazalarda kasko ve sigorta devreye giriyor. Gerekli tutanak ve benzeri belgeleri teslim ediyorsun forumdaşın dediği gibi gerisi seni bağlamaz yattı parası ve benzeri bir durumda yok merdiven altı bir yerden boş senete imza atıp kiralamadın sonuçta geçmiş olsun

• Hocam korkacak bişey yok. Garenta moovun aracıyla bende kaza yapmıştım. Siz birşey ödemiyorsunuz eğer alkollü değilseniz. Cebinizden para çıkmayacak yani rahat olun

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.