Şimdi Ara

Kırılmış XBOX 360'a orjinal dvd romu takıp, XBOX live'e bağlanma

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
2.900
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

2010 ocakta Amerika'dan XBOX 360 Elite 120gb getirttim. Gelince son güncellemelerini XBOX Live üzerinden yapıp, orjinal DVD rom(83850 v2) çıkarttırdım ve sakladım. Yeni bir DVD rom'a a firmware (o zaman için LT den önceki son firmware ) attırdım. Elimdeki orjinal DVD rom sürücüsünü yeniden takıp, internetten yeni güncellemeleri yaparak kinect sensor bağlayabilirmiyim? Ayrıca bu makine ile yeniden XBOX Live'e bağlanmak istiyorum yıllık hesap üyelik alıp orjinal oyun oynamak istiyorum. Harddiskte konsolun önceden kırıldığına dair her hangi bir iz (dosya vb.) var mıdır? Gerekir ise (ve mümkün ise) HDD ye format atabilirim.

Yorumlarınızı bekliyorum, Herkese teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozgur640 -- 29 Mayıs 2011; 19:31:11 >

• mesajım bulunsun
  • Garantisi yok . Güvenilmez yine .
  • Yabancı forumlarda biraz daha araştırınca şöyle bir yazı buldum.
    quote:

YES, when you flash back to original, any anomalies found when the CFW was used, will be stored in the NAND, and sent as soon as it contacts the live servers. THEN, it's your immediate to fourteen day ban wait, or, when the next ban wave is done, which is ALWAYS when a major title is released. This year, REACH...

Yani kısaca orjinal yazılıma dönsen bile DVD'ye CFW(custom firmware) yükleyince oluşan anormallikler (muhtemelen jitter vb.) NAND içinde saklanır ve XBOX live'e bağlanınca bu bilgileri servere iletir. Sonrada yersin banı diyor..
    Böyle birşey var ise, NAND (yani flash bellek) DVD rom içindeki mi yoksa consolda mı? Ben orjinal DVD romun içerisine hiç CFW yükletmedim. Dolayısı ile orjinal DVD rom içinde her hangi bir anormalliğe ait kayıt bulunmadığını düşünüyorum.
    Ayrıca en azından orjinal DVD ile kinect sensör tanıtmak için bağlanıp update yaptıktan sonra, CFW olan DVD me güncel bir CFW attırıp böyle kullanabilir miyim? Teşekkürler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozgur640 -- 29 Mayıs 2011; 23:53:11 >

• Bu dediğin olaya Spoof deniyordu sanırım ve dvd-rom değişikliği sonucunda key de değişeceği için banlanırsın.
  • Kaya tam anlamadım, xboxı satın aldığımda üzerinde gelen DVD romu geri takarsam (firmwareinde her hangi bir oynanma olmadı ve orjinal KEY hala içinde) bir sorun olmaması gerekmez mi?
  • Nand anakarttadir. Eger flaglendiyseniz, evet, gidicisiniz ilk ban wave'de.
  • Ölü konuyu canlandırdım galiba. Arkadaşım 1.5 yıldır bu yöntemle hem korsan hemde orjinal oyunları oynadığını söylüyor. Ve hala Yok. :D Abisi xbox işleriylemi ne uğraşıyormuş o halletmiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burakyvzz -- 30 Haziran 2011; 22:02:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: burak0796

Ölü konuyu canlandırdım galiba. Arkadaşım 1.5 yıldır bu yöntemle hem korsan hemde orjinal oyunları oynadığını söylüyor. Ve hala Yok. :D Abisi xbox işleriylemi ne uğraşıyormuş o halletmiş.

1,5 yıldır zaten ban yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CoupDeGrâce

quote:

Orijinalden alıntı: burak0796

Ölü konuyu canlandırdım galiba. Arkadaşım 1.5 yıldır bu yöntemle hem korsan hemde orjinal oyunları oynadığını söylüyor. Ve hala Yok. :D Abisi xbox işleriylemi ne uğraşıyormuş o halletmiş.

1,5 yıldır zaten ban yok.

zaten banlanan da yok
  • bende onu diyorum işte...
    sen ilk çıkardıgın dvd rom ile baglanamıyormusun üzerinde hiç fw olmayan ile...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.