Şimdi Ara

Kız arkadaşım = para tutkusu (9. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
218
Cevap
5
Favori
7.791
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sevindirik

Evrim teorisine inanıyorum. Aramızda hala bu süreci tamamlayamamışlar var. Bu kanıtlar aramızda dolaştığı sürece kimse evrim yok diyemez. İşin ilginç yanı, bu ara formları insan yerine alıp cevap yazıyoruz. Ah Darwin ah. yaşasaydın da bu canlılara bi isim koysaydın. Biz koyamıyoruz.

evrim hala varmış tabi tabi var anlamadığım hem kızı savunuyorsun hem de buradaki insanlara laf atıyorsun senin dediğine göre erkek çalışıp kadına bakmak zorundaymış onu besleyecekmiş niye kadınlar kendi ayaklarının üzerinde duramıyorlar mı ? aşkta her şey karşılıklıdır zaten o kız bunla parası için berabermiş gerçek sevgili bu sözleri söyleyemez
  • sevindirik kullanıcısına yanıt
    Bencede inanmalısın. Sen ancak ve ancak bir maymundan gelmiş olabilirsin
  • ohaaaaaaa

Gerçekten evlenmeden önce kızın gerçek yüzünü gördüğün için çok çok şanslısın. Hayatın zindan olabilirmiş. Yol yakınken bile demiyorum, hemen bugün bitir bu işi
  • Morphinz kullanıcısına yanıt
    Hocam konu hakkındaki görüşünüzü bilmem ama bu konuda(herkez) yanlışsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LNavigator -- 1 Ocak 2014; 17:38:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Morphinz

Ses kaydı alıp atarmısın rica etsem?

Aşağıda attığım linklerdeki okunuş şekillerini inceleyebilirsiniz.

Tuncel Kurtiz:http://www.youtube.com/watch?v=UEbd-2ayKTA

Günlük hayatta insanlarımız:http://www.youtube.com/watch?v=002KFVmXh4Q

evet dikkatli baktım z diye okunuyormuş farkına varamamışım sanırım pelteklik sorunum yüzünden o zaman haklısınız hocam gerçekten hiç dikkat etmemişim s diye geliyordu bana

• quote:

Orijinalden alıntı: LNavigator

Hocam konu hakkındaki görüşünüzü bilmem ama bu konu da(herkez) yanlışsınız.

Söylediğim gibi o benim tercihim ve beni ilgilendirir. Benim kendimce gerekçelerim var. Sizin ise sadece TDK böyle kabul etmiş deme hakkınız var.
    Aksi taktirde hepinizin ses kaydını alsam topluca görürüz ki 5 kelimeden 4 ü Z olarak okunmaktadır.
  • Bune lan okurken ben sinirden deli oldum. Umarım csbdir. Kız haklı diyen bile çıkmış yazık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nonvolatile

quote:

Orijinalden alıntı: freshmind

Yeni bir keşif değil ... Hatta artık bunu utanmadan ve saklanmadan rahatlıkla ifşa edebiliyor, dile getirebiliyorlar.

Bu adam ve arkadaşları sosyal deneyler yapan bir grup... VitalyzdTv diye kanalları falan var adam hapse falan düşmüş bu deneyler yüzünden. Kızla takılmak içinde 3-5 defa teklifte bulunuyor kız yüzüne bile bakmıyor. Adam Lambo'ya binerken kıza "normalde bu kadar ısrar etmem emin misin ? " diye soruyor , kızın 180 derecelik dönüşü her şeyi açıklıyor... Kişiliğe, aşka, duygulara, maddiyattan önce maneviyata önem veren dişi nesli hızla tükenmekte ...

bizimkiler yapmış daha orjinal :D

Bu tarz videolar ilgi çekince olayı reklama , kurguya bağladır :)

• quote:

quote:

quote:

Erkekler nasıl sever? :
    Bir insanı seversin.. GERÇEKTEN seversin... Onun için bırak parayı; böbreğini, canını ortaya atarsın 1 an bile düşünmeden...
    Onun için her zaman en iyisini istersin. Elinden ne geliyorsa yaparsın.. Karşılığında sevgisi dışında bişey beklemezsin..

Kadınlar nasıl sever? :
    Bakarsın parası var huyu güzel, birazda saf.. Sakın kaçırma.. Sevgilin askere gitti ama sen yeni biriyle tanıştın o daha zengin. SAKIN KAÇIRMA yapış hemen yenisine.

Herkez mükemmel insanı ister ama kim öyle biri olmak için çalışır?
    Yabancı dilin varmı? (2)
    Eğitim durumun nedir? (B.müh.)
    Sağlık durumun nedir? (Ç.iyi)
    Özel bir yeteneğin varmı? (Y)
    Uzman olduğun bir kaç dal varmı? (Y)

Peki sen bana yukarıda bulunanlardan kaç tanesini verebilecek statüdesin?
    Seni karşıma alıp konuşsam Big bang Theory'deki Penny gibi saf saf bakarsın...

Birde okadar kalkmışki sağınız solunuz.. Bulunmaz hint kumaşısınız sanki.
    Sözlüm ben askere gittiğimde beni terk etti geldiğimde ise evlenmişti. Siz busunuz kızım.... Bundan 1 gram fazlası değilsiniz!!!!
    Türk kızlarının bana yaşattığı saçmalıklardan o kadar bunaldım ki artık Muhabbet dahi etmiyorum. Çünkü konuşmak için bile kapasiteniz YOK!.
    Hiç bir konuda iyi değilsiniz güzelim.. Dünya görüşünü bırak, sizin kendinize ait bir fikriniz bile yok...

Yıl başı gecesi forumda bu konuya yorum yazan zengin PRENSES... Senin kız arkadaşın bile yok bu yüzden dün gece burdaydın.
    Günaydın prenses.

Eğitim seviyesi düştükçe insanın yerin dibine girmesi bu olsa gerek. Eğitim şart diyorlar, gülüp geçiyoruz ama işte böylelerini gördükçe ısrarla hak veriyoruz. Eğitim şart. Herkez yazan bir insanın yazısını okumak bile zaman kaybı. İnsan önce kendini geliştirir sonra fikir beyanında bulunur. Yoksa böyle komik duruma düşer işte...

O kadar cümle içerisinden sadece bir harf alıp onun hakkında yorum yapmak acizlerin işidir.

1. Ben şahsi olarak HERKES değil HERKEZ olarak kullanırım. Zamanında bunu türkçe öğretmenlerimlede uzun uzun tartışmış bir insanım.
    TÜRKÇE OKUNDUĞU GİBİ YAZILAN BİR DİLDİR!!!

Örnek: Abi herkes(z) burda. Bu cümle içerisinde Z ile okunduğunu görürsün.
    Herkes(z)i topladınızmı? Bu cümle içerisinde Z ile okunduğunu görürsün.
    Türk dil kurumu bunu bu şekilde kabul etti diye benim körü körüne kabul etme gibi bir niyetim yok.
    Bir dil'e sürekli yeni kelimeler eklenir, bazı kelimeler çıkarılır.
    İşin özüne inersek; DİL denilen olgu insanların bir biri ile iletişim kurmasına yardımcı olmaktır.

Yalnız senin gibi aciz yaratıklarla Türk Dil Kurumu bile konuşsa haklı olan her zaman sen olursun. Şimdi uza...

Konuya pek hakim degilim fakat şu yazdiginiz yazi cahilligin dibidir.
    Kusura.bakmayin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ryan Oreily kullanıcısına yanıt
    Konuya hakim olmadığınıza göre bu ithamda bulunmak için kaynağınız nedir?

Dil insanların bir biri ile iletişim kurması için var olan bir olgudur. Bu olgu üzerinden bir insanı küçümsemek yanlıştır...
    İngilizce; Ana dili olan ülkelerde bile farklı kullanılan bir dildir.
    Amerika ingiltere ile dalga geçer fakat ingilizce ingiltereye aittir. Dalga geçilmesini gerektiren bir durum yoktur..
    Amerikan halkı bu kurallara bağlı yaşamadığı için kimse onlara köylü diyemez.
    Bütün bunlar göz önüne alındığında benim tek bir harf için TDK karşısında savunma hakkım bulunmaktadır...
    Yukarıda attığım Video'larda görüldüğü üzere haricen sizin kendi kayıtlarınızı incelemenize müteakip haklı olduğumu göreceğinizi bildiğimden edebimi bozmuyorum.
    Cahil olan kim? Hiç bir araştırma yapmadan Körü körüne inanan kişimi? Yoksa sorgulayıp kendi doğrularını bulan kişimi?
    Ben kimsenin neyi nasıl okuduğuna karışmam. Ben Mühendisim Donanımcıyım... Edebiyatı sevsem edebiyat okurdum... Sinir olduğum mevzu farklı anlayacağınız üzere.

Herke(z)e iyi akşamlar dilerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Morphinz -- 1 Ocak 2014; 18:05:26 >

• quote:

Orijinalden alıntı: incir reçelşi

quote:

Evrim teorisine inanıyorum. Aramızda hala bu süreci tamamlayamamışlar var. Bu kanıtlar aramızda dolaştığı sürece kimse evrim yok diyemez. İşin ilginç yanı, bu ara formları insan yerine alıp cevap yazıyoruz. Ah Darwin ah. yaşasaydın da bu canlılara bi isim koysaydın. Biz koyamıyoruz.

evrim hala varmış tabi tabi var anlamadığım hem kızı savunuyorsun hem de buradaki insanlara laf atıyorsun senin dediğine göre erkek çalışıp kadına bakmak zorundaymış onu besleyecekmiş niye kadınlar kendi ayaklarının üzerinde duramıyorlar mı ? aşkta her şey karşılıklıdır zaten o kız bunla parası için berabermiş gerçek sevgili bu sözleri söyleyemez

Hocam kendi ayakları üzerinde durmak, kendi kendine yetebilmektir..
    Niteliksiz olduğu ve liseyi bile zor bitirdiği için 800 liradan yukarı iş bulamayan, fakat 10 binlik yaşam hayal eden kezolar sizce kendi kendilerine yetebilir mi?

Dizilerdeki gibi hem zengin hem yakışıklı bir prens, ferrarisiyle gelip onu alacak, villasının prensesi yapacak ki bu iş yürüsün..

Devir değişiyor gençler..
    Farkındaysanız yalnız yaşayan erkek ve kadın sayısı çoğaldı.. Bu kişilerden biri de benim..
    "Diz çökerek tek taşla evlenme teklif et, bütün masrafları sen yap, sonra da ömür boyu beni bak" dönemi yavaş yavaş geride kalacak..
    Çamaşırı bulaşığı makineler yıkıyor.. Yemek dışarıdan geliyor.. Cinsellik zaten becerikliyseniz bedava, beceremezseniz 100 dolar.. İşin duygusal yönü zaten çoktan bitti, herkes yapmacık..
    Eee o zaman ben seni niye ömür boyu besleyeyim? Niye suratını, afranı, tafranı çekeyim? niye her türlü saçma isteğini yapmak zorunda kalayım?

Ayrıca yukarıda bir arkadaşın dediği gibi.. Çoğu kız cinsellikte aşırı beceriksiz.. Tecrübesizlikten değil.. Gayet tecrübeliler ama beceriksizler.. Kendilerini geliştirme ihtiyacı hissetmemişler hiç.. Soyunup bön bön bakarak sizin başlamanızı bekliyorlar..

Sonuçta, inanın hiç bir şeyi hak etmiyorlar.. Hiç bir şeyi..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: djoz

quote:

quote:

Niteliksiz olduğu ve liseyi bile zor bitirdiği için 800 liradan yukarı iş bulamayan, fakat 10 binlik yaşam hayal eden kezolar sizce kendi kendilerine yetebilir mi?

Dizilerdeki gibi hem zengin hem yakışıklı bir prens, ferrarisiyle gelip onu alacak, villasının prensesi yapacak ki bu iş yürüsün..

Farkındaysanız yalnız yaşayan erkek ve kadın sayısı çoğaldı.. Bu kişilerden biri de benim..
    "Diz çökerek tek taşla evlenme teklif et, bütün masrafları sen yap, sonra da ömür boyu beni bak" dönemi yavaş yavaş geride kalacak..
    Çamaşırı bulaşığı makineler yıkıyor.. Yemek dışarıdan geliyor.. Cinsellik zaten becerikliyseniz bedava, beceremezseniz 100 dolar.. İşin duygusal yönü zaten çoktan bitti, herkes yapmacık..
    Eee o zaman ben seni niye ömür boyu besleyeyim? Niye suratını, afranı, tafranı çekeyim? niye her türlü saçma isteğini yapmak zorunda kalayım?

Ayrıca yukarıda bir arkadaşın dediği gibi.. Çoğu kız cinsellikte aşırı beceriksiz.. Tecrübesizlikten değil.. Gayet tecrübeliler ama beceriksizler.. Kendilerini geliştirme ihtiyacı hissetmemişler hiç.. Soyunup bön bön bakarak sizin başlamanızı bekliyorlar..

kendine yetebilmek kişiye göre değişir kimisi aylık 10 binle geçinir kimisi 800 lirayla önemli olan kazandığın parayla idare edebilmektir

gerçek aşk diye bir şey var sen bu zamana kadar aşık olmamışsın ondan bu kadar kötümser bakıyorsun sanırım

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: djoz

quote:

quote:

kendine yetebilmek kişiye göre değişir kimisi aylık 10 binle geçinir kimisi 800 lirayla önemli olan kazandığın parayla idare edebilmektir

gerçek aşk diye bir şey var sen bu zamana kadar aşık olmamışsın ondan bu kadar kötümser bakıyorsun sanırım

gerçek aşk diye bir şey var doğru. ama arkadaşın dedikleri de doğru. ben djoz'a katılıyorum. hemde sonuna kadar.

• quote:

Konuya hakim olmadığınıza göre bu ithamda bulunmak için kaynağınız nedir?

Dil insanların bir biri ile iletişim kurması için var olan bir olgudur. Bu olgu üzerinden bir insanı küçümsemek yanlıştır...
    İngilizce; Ana dili olan ülkelerde bile farklı kullanılan bir dildir.
    Amerika ingiltere ile dalga geçer fakat ingilizce ingiltereye aittir. Dalga geçilmesini gerektiren bir durum yoktur..
    Amerikan halkı bu kurallara bağlı yaşamadığı için kimse onlara köylü diyemez.
    Bütün bunlar göz önüne alındığında benim tek bir harf için TDK karşısında savunma hakkım bulunmaktadır...
    Yukarıda attığım Video'larda görüldüğü üzere haricen sizin kendi kayıtlarınızı incelemenize müteakip haklı olduğumu göreceğinizi bildiğimden edebimi bozmuyorum.
    Cahil olan kim? Hiç bir araştırma yapmadan Körü körüne inanan kişimi? Yoksa sorgulayıp kendi doğrularını bulan kişimi?
    Ben kimsenin neyi nasıl okuduğuna karışmam. Ben Mühendisim Donanımcıyım... Edebiyatı sevsem edebiyat okurdum... Sinir olduğum mevzu farklı anlayacağınız üzere.

Herke(z)e iyi akşamlar dilerim.

Acilan konu hakkinda pek bir bilgim yok dedim.
    Yoksa sizin o yazdiklariniz cahilliktir.
    Halen herkes i herkez olarak okuyorum oyle yazarim banane tdk dan diyorsunuz.
    İste bu cahilliktir.
    Yanlis yazdiginiz bir kelimeyi halen savunuyorsunuz.hatasini kabul etmeyen insan cahildir.
    Ustune birde uste cikmaya calisiyorsa küstahdir.buda size son cevabimdir.HERKESE İYİ FORUMLAR

Daha ayrintili bilgi istiyorsaniz acin turk dili tarihini arastirin.
    Once okuyun sonra fikir sahibi olun.
    İnsanlarin canini sikmayin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ryan Oreily -- 1 Ocak 2014; 18:52:33 >

• incir reçelşi kullanıcısına yanıt
    quote:

Hah işte kastettiğim buydu..
    Bir iş adamının sözü vardı "100 lira kazanıp 99 liraya ihtiyaç duyuyorsanız zenginsiniz, 101 liraya ihtiyaç duyuyorsanız fakirsiniz" diye..

Valla bir iki kez aşık oldum.. Ama yaş ilerleyip (34) tecrübe arttıkça kimsenin buna değmeyeceğini anladım.. Ha sevmeye değecek iyi niyetli ve özverili kadın vardır mutlaka.. Ama öyle 10'da 1 falan değil, milyonda bir.. (hiç bir kız "ben öyleyim, ben hakediyorum" deyip üzerine alınmasın yani.)

Biz ne melekler gördük.. Sokaktaki yaralı kediyi görünce hüngür hüngür ağlayan "duygusal kız" yeri gelir erkeği ortada bırakır da zerre kadar acımaz.. Kulağınıza küpe olsun, hiç bir kız için "o bambaşka" demeyin beyler..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: allm

Selam arkadaşlar ben sizlere bu yazıyı yazarken nasıl bir hatanın içine düşmüşüm diye kendi kendime söyleniyorum dün geceden beri 1 gr uyumadım gözüme uyku girmedi sabah kalktım ve yaptığım ilk iş bir kahve ve sigara şu an işteyim ve kafam hiç bir şey almıyor.. Gelelim olaya
    hayatımda uzun süredir bir kız var baya bir takıldık neyse olay para konusuna gelince sürekli tartışma çıkardı ki dün gece bu olay iyice alevlendi; konu kadınların çalışmasına geldi dedimki bak ben yıllarımı verdim bir kamu sektörüne atandım işim iyi maaşım iyi sende atan en azından hayatını kurtar hayatın ne getirdiği belli olmaz sırf iyiliği için bunları
    söylerken birden söylemleri değişti evi mecburen geçindireceksin dedi etrafıma bakıyorum millet karısının altına araba çekiyor, koluna altınlar takıyor, sınırsız kredi kartı veriyor onlar adam değilmi onlara nasıl imreniyorum bir bilsen dedi ben şok oldum saf saf dedimki madem öyle eve gelen parayla geçineceğiz dedim sonrasında aynen şunları dedi siz erkekler çalışan kadınların parasına göz dikiyorsunuz
    dedimki evlilik her şeyde ortaklıktır mantık budur yok efendim çalışırsam parama göz dikersinde bilmem nede baya tartıştık sonra bana dediki kazanıpta bana vereceğin parayı al bir tarafına sok dedi bana mecbur bakacaksın dedi bakmassan senle evlenmem dedi bende iyi dedim telefonu kapattım... Diyeceğim o ki aylardır takıldığım kızın gerçek yüzünü gördüm geçen zamana yazık, yazık ki ne yazık hem kendime hem onun için yaptığım fedakarlıklara

Allah sana evliliğinizin küçük bir anını daha evlenmeden göstermiş. Bence nasiplisin ama yok ben belaya bulaşmayı seviyorum dersen evlenirsin 40-50 yıl bu tür konularla kavga eder durursun. Ayrıl.

• Benim burda sinirlerim bozuldu elim ayağım titredi yemin ediyorum
  • Ryan Oreily kullanıcısına yanıt
    Benim yazdıklarımın zerresini dahi anlamadan hala körü körüne savunma yapan bir insan ile zaten tartışmam söz konusu olamaz.
    Ben haklı olduğumu sana savunmam savunmuyorumda. Benim kararım, benim tercihim. Bu ne seni ilgilendirir nede bir başkasını.
    Asıl küstahlık konunun bununla dahi alakası olmamasına rağmen mevzuyu buraya getirmektir...
    Kullandığın kelimelere bir sonraki yazında dikkat etmeni rica ediyorum.
    Keza EDEP eğitimden önemlidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RIP The Rev

Evlenmeden kurtulduguna dua et

+1

• Morphinz kullanıcısına yanıt
    Bak guzel kardesim halen israr ediyorsun.
    Herkez degil herkes dir yazilisi.
    Herkes bir topluluk anlami tasir.
    Herkes buraya gelsin dedigimiz zaman, her bireyi kasdederek soyleriz.
    Herkez diye bir kelime yoktur.
    Her kez dir dogru yazilisi.
    Her defa manasini tasir.
    Burda oturup sana turkceyi bastan ogretecek degilim.
    Bana arastirmiyorsun v.s v.s laflarla gelme beni tanimiyorsun bile.
    Sen kendi dogrularini bulurken bazi konularda belli kurallari ezemezsin.
    Bu hele dil konusu ise , yaptigin sey dile hakarettir.
    Lutfen git universitede falan turk dili derslerine gir.
    Edepsizlik yapma Çuvaldizi once kendine batir.

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.