Şimdi Ara

klavye sorunu, siyah ekran sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
2.178
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • oncelikle iyi aksamlar. turkce klavyem de bir sorun var gorev cubugundaki simgeden TR yapsam da word, explorer chrome vs. hic bir yere turkce karakterleri yazamiyorum ve klavye seceneklerinden Q klavyenin ozelliklerini actigimda tuslar gozukmuyor US de gozukuyor ama ingilizce karakterler. klavyeyi kaldirip tekrar ekledim ama bir sey degismedi. Boyle bir sorunla karsilastiniz mi acaba daha once diye.. ilk basta bunu sormak isterim.

klavye sorunu, siyah ekran sorunu

diger sorum su:

laptop umun cd-rom'unu sokup yerine bir aparat temin ederek harddiskimi cd rom yuvasina sabitledim. cd-romun sata2 yuvasini kullanmak suretiyle HDD depo elde ettim. bos kalan hdd yuvasina da ssd yi yerlestirdim ve oncelik sanirim hdd yatagindaki sata2 portunda olsa gerek ilk oradan boot etmesi isabet oldu yani hem ssd hem hdd takili oldugunda bir secim yapmadigim surece ssd den boot ediyor win7 yi.

SSD ye win7 home basic kurdum ve sadece driverlari yukleyip bir kac gun sadece internete girdim (yani ssd de win7 home basic hdd de ise win7 ultimate kurulu bir sekilde) ve onlarca program yuklemeye vaktim olmadigindan (office,adobe,antivirus,chrome,winrar vs.) bilgisayarin baslatilmasi sirasinda hdd den boot etmesini secerek hdd yi kullanmaya devam ettim. bir kac kullanimdan sonra disklerinizde TUTARLILIK GOZDEN gecirilmesi gerektigi secenegi cikmaya basladi. bunlari enter ile atlayarak hdd yi kullanmaya devam edebiliyorum ama ssd de siyah ekranda kaliyor ve hosgeldiniz ve oturum icin sifre kismi ekrana gelmiyor.

Musait bir zamanda saatlerce suren :) tutarlilik gozden gecirmesini yapmasi icin onay verdim fakat sonuclanmadi. SSD ye format attim ve tekrar win7 yukledim yuklerken HDD takili degildi. Yukledikten sonra HDD yi de takarak yine hem SSD deki home basic i hem de HDD deki ultimate yi kullanabiliyordum fakat yine bir kac HDD win7 ultimate kullanimindan sonra tutarlilik gozden gecirmesi uyarisini vermeye basladi ve SSD yine siyah ekranda kalmaya oturum acmak icin sifre kismi acilmamaya basladi.. guvenli modda girmeyi denedim orda da bir noktada donup kaliyor. Bunun sebebi sizce nedir... ayni anda iki ayri diskte iki ayri isletim sistemi kullanamayacagim anlamina mi geliyor, bir cakisma durumu mu soz konusu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi husopa -- 9 Mayıs 2014; 23:20:39 >

• guncel
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.