Şimdi Ara

Klima Fişle Prize Bağlanması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
174
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese merhaba, bu hafta içi Arçelik'in 12325 A Ekolojik Inverter Klima 12.000 Btu/h Split klimasını taktırdım.

Servisten gelen arkadaşlara bu klima için sigorta koymasam olur mu diye sordum. Ana sigortayı kontrol ettiler ve eğer kablo alıp gelirsen biz yardımcı oluruz dediler. 3×2.5 mm2 kablo aldım ve bağlantısını yaptılar. Bağlantı şu şekilde: kablonun bir ucundakı 3 kabloyu dış üniteye bağladılar diğer ucundaki fişi de direk prize taktılar ve işlemi bitirdiler. Bu şekilde bir sıkıntı yaşar mıyım diye sorduğumda ana sigortayı kontrol ettik, dış ünite de çok az elektrik tüketimi olur senin tesisatın bunu çok rahat kaldırır dediler ve bir kaç gündür bu şekilde kullanmaya başladım.

Benim sorum şu: Klima'nın takılı olduğu 4'lü de 2 tane modem, 1 lg tv takılı, son boşluğa da klimayı takmaya başladım. Bu şekilde kullanımda bir sıkıntı yaşar mıyım? Akım korumalı priz alsam yaşanacak sıkıntıların önüne geçer miyim? Ya da sizce bu hatta güvenmeyip ayrı bir hatla sigorta koydurmalı mıyım?

• hiçbir sıkıntı olmuyor. Arçelik klimamı 4 senedir bu şekilde kullanıyorum 3' lük kablo ile direkt fiş ile bağlı şekilde. Aynı priz 55 ekran samsung tv, samsung ses sistemi, modem ve 1 yer abajuru besliyor. Çoklayıcı 8' li Philips'in akım korumalılarından.

• zblacKkenedz kullanıcısına yanıt
    Bende 5'li akım korumalı priz almayı düşünüyorum Philips markasını da incelerim bilgi için çok teşekkürler içim rahatladı.
  • Akım koruma öyle bildiğin gibi korumaz bina eskimi yenimi ?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.