Şimdi Ara

Klima ünitesi montajı hakkında yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
1.082
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar, mutfak (yaklaşık 10-12m2) yazları durulamaz olduğu için buraya bir adet klima taktırmak istiyoruz. Ancak takılabilecek tek yer mutfak dolabının üzeri ile tavan arasında kalan kısım. Gelen servis bu aralığı 31cm olarak ölçtü. Normalde cihazın kendisi yaklaşık 31-32cm ve bunun montajı içinde en az 34-35cm'lik bir yere ihtiyaç duyuluyorki duvar aparatına iç üniteyi kaldırıp yerleştirebilsin. Gelen servis dışarıda metal profillere üniteyi bağlamayı ve bunu da duvara belli bir mesafe bırakarak yerleştirmeyi önerdi. Ancak bu benim kafama yatmadı. Çünkü bu durumda ünite duvara sıfırlanmamış / tam dayanmamış olacak. Bu durum zaman içerisinde ünitedeki titreşime bağlı olarak, gevşemesine ve teraziden kaymasına vede bu nedenle ses yapmasına neden olmaz mı? Daha önce oturduğum evde de böyle duvara yaslanmayan bir montaj yaptırmıştım ve sonrasında cihaz teraziden kaydığı için fanın metale sürtmesinden kaynaklı gürültüsünden çok muzdarip olmuştuk. Ayrıca bir başka konuda, bu ünitenin önünde dolabın üzerinde bulunan dekoratif taç gelecek (yani üflemenin yaklaşık 10-15 cm önünde tahtadan bariyer olacak). Bu durum aletin performansını etkilemez mi? Bu tahtaya çarpan soğuk hava aleti yanıltıp asıl soğuması gereken mutfak tam soğumadan durmasına neden olmaz mı?
    Bir de dış ünitenin konulabileceği yer öyle eğilerek, uzanılarak falan takılabilecek bir yer değil. Buraya (10. kat) vinç getirirz diyorlar, eğer bu ünite bozulur da tamiri gerekirse ne olacak diye de düşünmüyor değilim. Ben en iyisi bu işe hiç girmesem mi acaba? Ama alternatifte bulamıyorum. Ne olur yardım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kasif@ -- 2 Haziran 2010; 12:00:35 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kasif@

Arkadaşlar, mutfak (yaklaşık 10-12m2) yazları durulamaz olduğu için buraya bir adet klima taktırmak istiyoruz. Ancak takılabilecek tek yer mutfak dolabının üzeri ile tavan arasında kalan kısım. Gelen servis bu aralığı 31cm olarak ölçtü. Normalde cihazın kendisi yaklaşık 31-32cm ve bunun montajı içinde en az 34-35cm'lik bir yere ihtiyaç duyuluyorki duvar aparatına iç üniteyi kaldırıp yerleştirebilsin. Gelen servis dışarıda metal profillere üniteyi bağlamayı ve bunu da duvara belli bir mesafe bırakarak yerleştirmeyi önerdi. Ancak bu benim kafama yatmadı. Çünkü bu durumda ünite duvara sıfırlanmamış / tam dayanmamış olacak. Bu durum zaman içerisinde ünitedeki titreşime bağlı olarak, gevşemesine ve teraziden kaymasına vede bu nedenle ses yapmasına neden olmaz mı? Daha önce oturduğum evde de böyle duvara yaslanmayan bir montaj yaptırmıştım ve sonrasında cihaz teraziden kaydığı için fanın metale sürtmesinden kaynaklı gürültüsünden çok muzdarip olmuştuk. Ayrıca bir başka konuda, bu ünitenin önünde dolabın üzerinde bulunan dekoratif taç gelecek (yani üflemenin yaklaşık 10-15 cm önünde tahtadan bariyer olacak). Bu durum aletin performansını etkilemez mi? Bu tahtaya çarpan soğuk hava aleti yanıltıp asıl soğuması gereken mutfak tam soğumadan durmasına neden olmaz mı?
    Bir de dış ünitenin konulabileceği yer öyle eğilerek, uzanılarak falan takılabilecek bir yer değil. Buraya (10. kat) vinç getirirz diyorlar, eğer bu ünite bozulur da tamiri gerekirse ne olacak diye de düşünmüyor değilim. Ben en iyisi bu işe hiç girmesem mi acaba? Ama alternatifte bulamıyorum. Ne olur yardım...

Öyle bi mutfağın varki ben bile korktum ordan :) Valla oraya taktırmaman daha iyi bariyere kadar çözüm yolu üretiyorudum kafamda şöyle yapılabilir şöyle yapılabilir derken bariyer yazısın gördüm karamsarlaştım cihaz üfleyecek üflediği gibi geri emicek ısıtıp soğuutm sanıp termostata giricek hadi onunda bi çözümü olur diye düşünürken vinç falan diyince hiç girme bu işe diye düşündüm.Burda ne gibi çözümler yaratılabilir.Portatif klimalar o kadarda kötü değil aslında dışarı çıkılacak bi noktanız var tamamen kapalı ortam değil bence onları araştırın tek çözüm yolunuz o klimaya boşuna para vermeyin şimdilik.Ama değişiklik olursa yine belirtin çözüm yolları üretiriz.

• Portatifler içinde verimli değil deniyor. Hem onlarda anladığım kadarı ile "tam portatif" değil, sonuçta dışarı çıkartılması gereken bir veya iki borusu oluyor. E bizde de böyle bir balkon kapısı olayı olmadığı için camı açıp çıkartmakta mantıklı gelmiyor doğrusu.
  • Bu sayfanın altlarına doğru inceleyin.Mutfakta Dolap üzerine nasıl kliam takılır ayrıntıları ile göreceksiniz....

http://forum.donanimhaber.com/m_23190981/mpage_2/key_/tm.htm
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.