Şimdi Ara

KOÇ İNDİRİMİ HAKKINDA (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
81
Cevap
0
Favori
18.120
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Mantıklı olan bır uygulama sonucta sahsen bu ındırımı yapmadan arac satsaydı calısanlarına bu durumda garıp bır durum yasanırdı.
  • :) Aman Allahımmmm.
    Yaww isyanlar patlamış.

Öneri :
    www.sikayetvar.com

Yazın buraya her şeyi.....

Sinancım bende seni şikayet edeceğim ona göre

quote:

Orjinalden alıntı: Chino

bakıyorum sektöre çok hakimiz....

quote:

Orjinalden alıntı: lexus

koçtan kasko yaptırıncada aynı dandik indirimler var. yaptığınız meslege göre o mesleklerden biri ile alakalı değilseniz. koçtan kasko yaptırmak kazık yemekle aynı şey

• Ben soruyu birde şu şekilde sorayım :

ABC şirketinde çalışan bir personelsiniz. Kendi çalıştığınız firmanın ürününü almak istiyorsunuz. Buna karşın bir iskonto uygulanmasını istediniz.
    Firmanız size " malesef böyle bir şey sözkonusu olamaz, son kullanıcı kaça alıyorsa sizde o kadara alacaksınız, indirim yok " dedi.

Aşağıdakilerden hangisini düşünürdünüz :

a) Olmaz olsun böyle şirket kendi personeline kolaylık yapmıyor.
    b) Bu şirkette çalışacağıma rakip şirkette çalışırım onlar personeline %10 indirim yapıyor.
    c) Bu kadar paragöz şirket görmedim.
    d) Bizim şirket kuralları demek böyle geleni öpüyor kaçan kurtuluyor. Kendi personeli dahil.
    e) Şirketim çok dürüst ve olması gerekeni yapıyor.

Bence her çalışan kendi şirketinin satışa sunduğu ürünü belli avantajlarla almak ister.

Buna şirket tarafından değilde bir de çalışan tarafından bakmak lazım. Zaten çoğu marka bunu yapıyor.

not : Ben Ford araç aldım. Aynı aracı Koç bünyesinde çalışan arkadaşım 3.000 YTL indirimli aldı. Hiç gocunmadım.
    Neticede o arkadaşda benim sektörümdeki ürünleri benden çok daha yüksek fiyatlara alıyor.
    Kısırdöngü bu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi racerant -- 29 Temmuz 2007; 21:06:55 >

• A mı diyim B mi diyim C mi diyim

Arkadaşım sana katılıyorum. Thy'de, Sabancı, Yapı Kredi, daha aklıma gelmeyen birçok firma bu şekilde imkanlar sağlamaktadır.

Bence de her personel kendi şirketinin satışa sunduğu ürünü belli avantajlarla almak ister. O zaman ne anlamı var ki?

Neden bu kadar takıldınız ki buna bende bunu anlamadım.

KOÇ veya bir X şirket personelinin indirim alması ya da almaması sizin için ne değiştirir ki?
  • bence tamamen haklı bir indirim ayrıca sadece ford, fiat vs otomobil değil eğer koçun kadrolu elemanı iseniz divan olsun beko olsun her yerde indiriminiz mevcut
    şahsen bende bir uydu cihazı firmasının üretim bölümünde çalışıyodum ürünün bayi satış fiyatı 140dolar falan kezaa müşteriye 300 dolara denk geliyodu bende almaya karar verdim paramı denkleştirdim sonra bi baktım banada bayi fiyatından veriyolar e haliyle mutlu oldum param cebimde kaldı işime daha fazla asıldım ( kezaa o cihazı üreten benim olsun okadar sen, ben ve bizim gibi çalışanlar olmasa o devasa firmalar beş kuruş kazanamazlar değilmi )

• hort

bence garipsenecek bi durum yok.gayet normal.ayrıca koç bünyesinde çalışıp da o indirimden faydalanmanın bence farklı bi hazzı vardır çalışan için.performans ve moral olarak da çalışanın pozitif yönde etkileneceğini düşünüyorum...
  • quote:

Orjinalden alıntı: extremeenvy

hort

bence garipsenecek bi durum yok.gayet normal.ayrıca koç bünyesinde çalışıp da o indirimden faydalanmanın bence farklı bi hazzı vardır çalışan için.performans ve moral olarak da çalışanın pozitif yönde etkileneceğini düşünüyorum...

katılıyorum . ayrıca kendi adamlarına ürünlerini ucuz verip piyasada güzelde reklam yapıyosun bollaştırıyosun . bizde aynı şekilde aldık tüm araçlarımızı . babamın çalıştığı şirket gmin . doğal olarakta opel saablarda indirim oluyo . 35lik aracı 30a alabiliyosun bu indirimle . bizde böyle almıştık en son astrayı vede ondan önceki astrayı . vede vw hariç diğer tüm markalarda en az 10-12% gibi bir indirim alıyoduk 15% fordda vardı diye hatırlıyorum

• quote:

kendım tofasta calıstıgım halde doblo yerıne ford connect aldım ve kredıyle aldıgım ıcın maas yazısı gereklı demıslerdı fabrıkaya gıttım maas yazısı almaya mudurun dedıgı neden doblo degılde connect alıyosun dedı cok zorluk cıkarmıslardı maas yazısı almak ıcın bıde dobloda ozaman 1500 ytl ındırım yaparken 31000 ytl lık connect i 26000 ytl ye almıstım

neden doblo tercih etmedin? bir tofaş çalışanı olarak merak ettim de. kötü niyetle sormuyorum, ben de dobloyu sevmem zaten.
  • quote:

Orjinalden alıntı: gen. cerrah

Araç satışlarının bu kadar düştüğü ve ciddi kampanyalar yapılan bu dönemde firmalar araç başına 300-500 ytl karlarla araç satarken Ford araçları Koç çalışanlarına hooooppp %10 indirim yapıveriyor. BU nasıl oluyor. Siz 100 ytl için pazarlık yaparken onlar 50000 ytl lik mondeoyu 45000 ytl ye alabiliyorlar. Bu durumda kendinizi nasıl hissedersiniz ve ne yaparsınız?
    a- Aracı almadan çıkarım
    b- Aracı almadan çıkarım ama öncesinde güzel bir kavga eder rahatlarım
    c- Kendimi enayi gibi hissederim ama gene de aracı alırım
    d- Umrumda değil bende para çok kim kaça alırsa alsın bastırırım parayı alırım aracı.
    e- Ne aracı alırım , ne tavsiye ederim ne de bir Ford galerisine giderim. Ne zaman bu adamlar tüm Türk halkını aynı kefeye koyar o zaman düşünürüz.

Benim cevabım E.

bayiler 5000 ytl indirim yapamaz...çunku kazancı 20bin ytl lik araçta ortalama 1000-1500 ytl civarıdır....ford kendi çalışanına yapar..çunku fabrikada uretilen aractan fabrikanın elde ettiği kar 20bin ytlik bir araçta yaklaşık 6-7bin ytl civarıdır...mondeoyu 30bine mal etse 45 bin ytl ye kendi çalışanına rahat satar...bayiyle fabrikayı karıştırma....

• Gayet mantıklı bir uygulama.
  • benım ozaman aldıgım connect ın fıyatı na doblada sadece klıma ve surucu hava yastıgı vardı connect ıse abs.tcs cıft surgulu kapı celik jant ıkı hava yastıgı cd calar elektrıklı aynalar vardı aradakı farkı gorebıldınmı arkadasım bıde ben tofasta calıstıgım halde okadar ındırım yapıyo ford ıse 5000 ytl cıvarı ındırım yaptı.ozaman cok sasırtıcı gelmıstı bana bu durum. aklımın ucundan gecmezdı connect alacagım
  • renault un askeriyeye uyguladığı indirime niye bişi demiyosunuz
  • koç kurulusunda kendı bunyesındekı ınsanları kendıne aıt olan araclara bındırmek ıcın tesvıkı yapılan bır uygulama.bencede 10 numara dusunulmus bır promosyon.tek kotu yanı herkezın yararlanamaması.bende ford ranger aracımı alırken bu ındırımden yararlanıp almıstım.aslında sadece otomotıv sektorunde bakmamak lazım bu saatten sonra her fırma kendı elemanını koruyup kolluyor.dıyer fırmalarında cesıtlı uygulamaları var

saygılar,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fletch -- 12 Ekim 2007; 9:02:32 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Chino

bakıyorum sektöre çok hakimiz....

quote:

Orjinalden alıntı: lexus

koçtan kasko yaptırıncada aynı dandik indirimler var. yaptığınız meslege göre o mesleklerden biri ile alakalı değilseniz. koçtan kasko yaptırmak kazık yemekle aynı şey

bankacıyım. koçun 1450 fiyat verdiği kaskoyu 880 YTL ye yaptırdım.
  • Hyundai defolu arabalarını çalışanlarına veya çalışanlarının 1.derece akrabalarına belli bir süre (sürenin ne kadar olduğunu şu anda hatırlamıyorum)satılmamak şartıyla büyük fiyat indirimiyle satmıştı. Kardeşi Hyundai'de çalışan arkadaşım arabasını aldığı zaman bizden arabanın defosunu bulmamızı istedi. Yaptığımız bütün incelemelere rağmen defoyu bulamadık. Sonra kendisi gösterdi; göğsün üstünde kolay kolay farkedilmeyecek parmak izi gibi bir iz. Defoların büyüklüğüne göre 3-4 gruba ayrılmış arabalar, yapılan indirimler de defonun büyüklüğüne göre değişiyordu. Bizim arkadaşın aldığı araba en küçük defolu gruptandı. Bu yazdığım olay 1998 yılında olduğu için şu an fiyatları hatırlamıyorum. Ama çok çok avantajlı bir kampanya olduğunu hatırlıyorum.
  • Lutfen firmalara yonelik hakaret iceren mesajlar yazmayalim, konu basligi da bu tarz icerikli oldugu icin degistirildi. Lutfen bu konuda hassasiyet gosterelim.
  • sadece ülkemizde değil tüm dünyada firmalar çalışanlarına belli avantajlar sağlarlar. normal bir durum..
  • Bu kadar anlamsız ve saçma bir başlık olamaz.
    Dünyanın her yerinde şirketler ve şirket toplulukları kendi çalışanlarına belli şartlar dahilinde daha ayrıcalıklı haklar sağlarlar.
    Bunun anlaşılmayacak bir tarafıda yok, nasıl babanız komşunuzun oğluna size davrandığından farklı davranıyorsa, bu da o kadar normal bir durumdur.
    Herkesin her şartta eşit olduğu gibi bir durum sadece kağıt üzerinde vardır, hayat eşitsizlikler üzerine kuruludur. Anlamayan arkadaşlar var ise, anlamasınlar varsınlar, onlara kendi hayal dünyalarında başarılar.
  • Valla onu bunu bilmemde bir çalışan olarak şirketimizin sattığı üründe bana kolaylık yapmaması durumunda oldukça bozulurdum. Ayrıca motivasyon 0 olurdur herhalde.
    Benden performans filan beklemesin şirket o saatten sonra ....
  • Firmalaraın şirketlerin çalışanlarına indirim yapması makul bir davranış bence, şirket mutluluğu diye birşey var, yazılanlardan da Koç grubunda çalışanlar teşhis edilebiliniyor
    Makul olmayan bir arabanın üstündeki bu kadar fahiş kar marjı, buradan vergilerin bahane edilip durduğu sonucu çıkıyor , demek ki istendiğinde bu araçlar bayağı bir aşağı fiyata satılabilinir,ve firmaları gene de yeterince kar edilebilir
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.