Şimdi Ara

Kog'maw Rehber

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
8.466
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Uzun zamandır rehber yazmıyordum dedim hazır rankedda akıyorken kogla bir rehber yapıyım dedim.Rehber resimden çok yazı odaklı olucak uğraşmak istemiyorum resim bulmakla sade olucak o yüzden.Skillerin Türkçe açıklamalarını yapmıcam zaten anlaması zor değil hiç bir skill inin eğer anlamadığınız olursa konuya yazın açıklarım.

3 çeşit Kog'maw build i vardır.Hybrid ,AD Carry ve AP Carry olarak.

İlk önce Hybrid Kog'maw ı tanıtarak başlıyorum.

Hybrid

Hybrid Kog'maw AS kasarak madred,wits end,malady gibi itemler ile rakibi hızlıca eritir.

Build olarak ilk önce Bot 3 pot ile başlamanızı tavsiye ediyorum çünkü lanede ne kadar kalırsak o kadar çok farm yaparız ama ben yapamıyorum çok az canım oluyor diyorsanız Dorans Blade ilede başlayabilirsiniz zaten ranked gamede yapmanızı tavsiye etmem Hybrid Kog'maw.

Sorcerers Shoes
    Malady
    Wits End
    Madreds Bloodrazor
    Baneshes Veil
    Phantom Dancer/Trinity Force

İdeal bir builddir ama kullanmanızı tavsiye etmem etkili olsada AD veya AP Carry Kog'maw a göre oyun taşıma potansiyeli daha az geliyor bana.

Skill Sıralaması olarak ilk W sonra Q sonra E kasın

Spell olarak Surge-Flash yada Surge/İgnite seçebilirsiniz

Rune olarak Kırmızılar AS Sarılar Armor Maviler Magic Res. Morlar AS

AD CARRY

AD Carry Kog'maw Rankedlarda güvenle alabileceğiniz sizi elo hellden çıkartıcak aşırı zevkli bir champtir.Yanınıza support olarak Nunu alın derim aşırı etkili bir lane oluyor.

AD Carry Kog'maw klasik AD carry olarak oyunu taşır yüksek range i sayesinde düşman kaçırmadan rahatça oyunu taşırsınız.

Build olarak bot 3 pot veya dorans Blade ile başlamanızı tavsiye ederim hangisi olduğu karşı taraftaki ad carry e bakın derim ona göre alın.

Dorans Blade/Bot 3 pot
    Wriggle (Baneshes Veil)
    Berserker's Greaves (Phantom Dancer)
    Phantom Dancer
    İnfinity Edge
    Last Whisper
    The Bloodthirster

Tarzında bir build oyunu taşımanıza yeterli olur.

Skill Sıralaması aynı ilk önce W sonra Q sonra E kasın.

Spell olarak Heal-Exhaust harici bir şey denemeyin derim ama illa ben flash olmadan oynayamıyorum derseniz Heal-Flash ta alabilirsiniz.

Rune olarak Kırmızılar AD Sarılar Armor Maviler Magic Resist Morlar Armor Pent

AP CARRY

Son olarak AP Carry Kog'maw oynuyorsanız ultisini tutturmak zorundasınız yani Kog'maw oynuyorsanız ultisini tutturmanız gerekir ama AP Carry olarak oynuyorsanız ultiyi kaçırırsanız olay biter o yüzden AD Carry haline göre alışana kadar biraz daha zordur.

Build olarak

3xDorans Ring
    Sorceres Shoes
    Rylei
    Rabadon's Deathrecap
    Zyongas Hourglass
    Lich Bane
    Void Staff

Tarzı bir build işinizi görür.

Skill Sıralaması olarak ilk önce E sonra Q sonra W kasıyorum ama isterseniz W ile Q nun yeri değişebilir.

Spell olarak Flash-İgnite güzel seçimdir.

Rune olarak Kırmızıları magic pent sarıları flat mana reg. mavileri per lv ap veya flat ap morları flat ap yapın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nyksgece -- 30 Ocak 2012; 8:41:54 >

• İlkini önermem , ad veya ap oynamak daha mantıklı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erayyirik

İlkini önermem , ad veya ap oynamak daha mantıklı.

Zaten belirtmiştim Hybird oynamanızı tavsiye etmem diye ^^
  • Bu adama laf etmeyin beyler. AD Kog + Nunu ikilisiyle elo hellden çıkarıyo valla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nyksgece

quote:

Görmemişim tamamını okumadım Hybird değil Hybrid bu arada.
  • quote:

quote:

quote:

Görmemişim tamamını okumadım Hybird değil Hybrid bu arada.

He iyi oldu söylediğin yazarken demiştim bu böyle değildi galba ama hadi hayırlısı diye :D
  • Sonunda faydası dokunucak Kog'Maw bilen bir adam ! Kog oynadığın bir iki replay varsa atar mısın ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XenoLeS9 -- 30 Ocak 2012; 9:52:38 >
  • Replay yok malesef ya recorder bozuldu bende yüklemedim tekrar ama yükledikten sonra atarım :D

edit: egede varmış yarına falan yüklerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nyksgece -- 30 Ocak 2012; 10:39:30 >
  • quote:

Replay yok malesef ya recorder bozuldu bende yüklemedim tekrar ama yükledikten sonra atarım :D

Buyur hocam bekliyorum

LOLReplay-0.7.6.0.rar

Edit: Tamam. Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XenoLeS9 -- 30 Ocak 2012; 10:42:19 >

• güzel ancak biraz daha resimlerle süsleyip daha renkli ve ilgi çekici yapabilirsin zor değil oyuna gir ss al paintten kes
  • Görsellerle desteklersen iyi olur rune masteries itemleri falan videolar da olursa forumda görüp görebileceğin en iyi rehberlerden olur.
  • rehber konusunda öneri vermeye benim haddim düşmez ama bence biraz görsellik kat
  • Güzel rehber birazda oyun stilinden bahsedersen iyi olur. Benim bir sorum var. Quintlerden en azından birini ms yapsak nasıl olur? RAnge yükselttiğimiz skill ile güzel harass fırsatımız oluyor bunun bir faydası da olurmu üstüne?
  • quote:

Orijinalden alıntı: SilverQuasar

Güzel rehber birazda oyun stilinden bahsedersen iyi olur. Benim bir sorum var. Quintlerden en azından birini ms yapsak nasıl olur? RAnge yükselttiğimiz skill ile güzel harass fırsatımız oluyor bunun bir faydası da olurmu üstüne?

hiç gerek yok zaten %60 gibi imba slowun var passive ve yaptığın itemlarla attack speed olcak ad de tabi armor pen. kırmızalara ve büyüge sarıya armow maviye magic resist oneririm.

skill olarak ilk 3 levelde her skille 1 er tane verdikten sonra q'u fulluyorum ve rankedda 10 da 9 yaptım.
    kombatta aoe leri yemeyip ilk focustan kaçarsan sırtın yere gelmez.
    dikkat edilmesi gereken diğer bir şey de ultisinin mana stacklemesi katlanarak mana yiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: SilverQuasar

Güzel rehber birazda oyun stilinden bahsedersen iyi olur. Benim bir sorum var. Quintlerden en azından birini ms yapsak nasıl olur? RAnge yükselttiğimiz skill ile güzel harass fırsatımız oluyor bunun bir faydası da olurmu üstüne?

Faydalı olur ama early gamede vericeğin hasar az olur bunun yanında late gamedede vericeğin hasar azalır zaten yeterli bir miktar ms oluyor slowun sayesinde zaten kaçırmazsın eğer elinde yoksa ad veya armor pent. ms kullanabilirsin.Lanedeki harrasların yetersiz kalır diye düşünüyorum.
  • quote:

Replay yok malesef ya recorder bozuldu bende yüklemedim tekrar ama yükledikten sonra atarım :D

Şey, ben bekliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: XenoLeS9

quote:

Şey, ben bekliyorum

Egeden alamadım ya k.bakma aldığım gibi yüklerim

edit:Westteysen beraber oyun atabiliriz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nyksgece -- 31 Ocak 2012; 19:11:02 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: XenoLeS9

quote:

Şey, ben bekliyorum

Egeden alamadım ya k.bakma aldığım gibi yüklerim

edit:Westteysen beraber oyun atabiliriz ?

East deyim ne yazık ki

• ad kogmawın masteries leri de söyler misin
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.