Şimdi Ara

KOMBİ TAVSİYESİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
1.353
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Evim dubleks 200 metre kare, üç cephesi açık, yalıtımı yapılmış bir ev.. Kombi ve panel radyatör taktırıcam. Panel radyatör boyu yaklaşık olarak 11 metre. Forumdan araştırmalarım sonucu Baymak Brötje Novedans 330 Extra almayı düşünüyorum..7 yıl garanti ve fiyatlarının diğer markalara göre daha uygun olması beni cezbetti. Ancak bir bayi ile görüştüm.. Bosch Classic Condense Yoğuşmalı 28 kw önerdi. 30 kw ve üzeri kombilerde botaşın onay vermeyebileceğini bacayı yukarıya çıkarmamı isteyebileceğini söyledi. Panel radyatör olarakta mastaş marka önerdi. Kafam biraz karıştı açıkçası.. Tavsiye ve önerilerinizi paylaşırsanız çok memnun olurum..

• Palavrada sınır tanımıyorlar.

Botaş; doğalgazı ithal edip dağıtıcı firmalara toptan satış yapan kuruluş, kombiyle, projeyle, baca borusuyla alakası yok.

Evinize 28-30-33 kw kombilerden istediğinizi alabilirsiniz, bacayı taşımaya falan gerek yok, kontrolü yapıp projeyi onaylayacak olan firma bulunduğunuz ildeki dağıtıcı firmadır. Botaşla ilgisi yok.

Petekleri DD plus (daha sık kanallı olduğu için) Termoteknik (kalite olarak DD ye yakın) Eca, Baymak gibi 1. kalite markalardan tercih edin.

Kombi altına takılan filtre ve vanayı metal yaptırın, plastik set montaj ediyorlar birde sanki çok kaliteli gibi kalde kullanıyoruz diyorlar.

Kombiyi mecburiyet yok ise balkona değil ev içine yaptırın, daha tasarruflu olur.
  • alttan ısıtmalı net 150 m2 daire için baymak nov. extra 330 mu yoksa buderus gb 42 mi , immergasvitrix mi yoksa viessman vitodents 100 mü alayım.En uygun fiyat baymak 1800 diğerleri 2500-3000 arasında kararsızım bilgisi olanlar yardım ederse sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: serhat7711

alttan ısıtmalı net 150 m2 daire için baymak nov. extra 330 mu yoksa buderus gb 42 mi , immergasvitrix mi yoksa viessman vitodents 100 mü alayım.En uygun fiyat baymak 1800 diğerleri 2500-3000 arasında kararsızım bilgisi olanlar yardım ederse sevinirim

Evinizin brüt alanı 200 m2 civarı olsa gerek 24 kw yeterli gelmez yerden ısıtma için güçlü pompa gerekli en az 30 kw olmalı bu nedenle seçtiğiniz modellerden Baymak 330 uygun olur. Ayrıca başka bir konu başlığında DD Nitromikste yerden ısıtma mod.u varmış.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.