Şimdi Ara

Kördüğüm çözmek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
5.910
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yav bilekligimin ipi dolandı 2 saattir çözmekle uğraşıyorum. Tükürüp ıslattım yine olmadı var mı pratik bir yöntemi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yapay Zekanın Yanıtı

Kördüğümleri Çözme: Adım Adım Kılavuz

Karışık bir kördüğümle karşı karşıyaysanız, çözmek için izleyebileceğiniz birkaç basit adım vardır:

1. Kördüğümün Türünü Belirleyin

Kördüğümlerin çeşitli türleri vardır, bu nedenle hangi yaklaşımı kullanacağınızı belirlemek için öncelikle kördüğümün türünü tanımlamalısınız. İp kördüğümleri, balıkçı düğümleri ve tekne düğümleri gibi farklı türlerde kördüğümler bulunur. Her türün kendine özgü çözme yöntemi vardır.

2. İpi Serbest Bırakın

Kördüğümde gerginlik, çözmeyi zorlaştırabilir. Çözmeye başlamadan önce ipi mümkün olduğunca serbest bırakın. Her iki ipi de gevşetin ve herhangi bir ek düğüm veya bükülme olmadığından emin olun.

3. Düğümün Uçlarını Bulun

Kördüğümün bir ucundan başlayın ve diğer ucunu bulun. İki uç genellikle düğümün dışında olacaktır. İki ucu bir araya getirerek düğümün ortasını belirlemeye çalışın.

4. Bir Ucu Sabitleyin

Bir ucu sabit bir nesneye bağlayın veya bir arkadaşınızdan tutmasını isteyin. Bu, kördüğüm üzerinde çalışırken ipin hareket etmesini önleyecektir.

5. Diğer Ucu Çekin

Sabitlenmiş uca göre diğer ucu yavaşça çekmeye devam edin. Nazikçe ancak kararlılıkla çekin. Düğüm gevşemeye başladığında, çekme yönünü değiştirmeyi deneyin.

6. Düğümü Şekillendirin

Düğüm gevşedikçe, onu daha iyi yönetilebilir bir şekle getirmek için elinizle şekillendirin. Küçük halkalar veya ilmekler oluşturmaya çalışın.

7. Halkaları Açın

Oluşturduğunuz halkaları veya ilmekleri yavaşça açın. Sabırlı olun ve kördüğümü tamamen çözene kadar işlemi tekrarlayın.

İpuçları:

• Tırnaklarınızı kördüğümden uzak tutun.
    • Düğümü ıslatmak çözmeyi kolaylaştırabilir.
    • Küçük kördüğümler için bir iğne veya kürdan kullanabilirsiniz.
    • Karmaşık kördüğümler için profesyonel yardım almayı düşünün.
    Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Bilegini yan yatir olmazsa format at duzelir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kes kurtul.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hoş geldin arkadaşım çengelli iğne işe yarıyor Kördüğüm açmakta

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trplayer -- 12 Nisan 2017; 22:19:11 >
  • trplayer kullanıcısına yanıt
    Aga toplu iğne olmaz mı ya 3 tur dönmüş. Bir tanesini çözdüm iki tane kaldı. Bunu halletmezsem gözüme uyku girmez yarın da vize var ya

• quote:

Orijinalden alıntı: Ramparapam

Aga toplu iğne olmaz mı ya 3 tur dönmüş. Bir tanesini çözdüm iki tane kaldı. Bunu halletmezsem gözüme uyku girmez yarın da vize var ya

Olur ama dikkatli olun iğne ucu kırılır gözüne gelmesin arkadaşım

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.