Şimdi Ara

Kurulumda sıralama(Montaj,Vakumlama,Gaz)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
743
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Klima almama çok az kala bir soru sormak isterim ki sanıyorum çoğu kişinin de merak ettiği bir soru. Kuruluma geldiklerinde izlenilen sıra ne olmalı? Benim videolardan ve yazılanlardan anladığım şöyle:

1) Klimanın iç ve dış ünitesinin montajı
    2) Dış ünitedeki gazın boşaltılması ve ardından vakumlama yapılması( Aradaki mesafenin 5mt gibi az olması durumunda 10dakika yeterli)
    3) r410 gazının verilmesi
    4) Klimanın denenmesi.

Olay sadece bu mudur? Yanlışım ve eklemek istedikleriniz var mıdır? Kuruluma geldiklerinde yanlış bir şey bilerek ve bunu iddia ederek gelen ustaya da eğer usta ise saygısızlık etmek istemem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi melihcelik -- 20 Temmuz 2010; 10:34:10 >

• quote:

Orijinalden alıntı: melihcelik

Değerli Üstadlar,

Klima almama çok az kala bir soru sormak isterim ki sanıyorum çoğu kişinin de merak ettiği bir soru. Kuruluma geldiklerinde izlenilen sıra ne olmalı? Benim videolardan ve yazılanlardan anladığım şöyle:

1) Klimanın iç ve dış ünitesinin montajı
    2) Dış ünitedeki gazın boşaltılması ve ardından vakumlama yapılması( Aradaki mesafenin 5mt gibi az olması durumunda 10dakika yeterli)
    3) r410 gazının verilmesi
    4) Klimanın denenmesi.

Olay sadece bu mudur? Yanlışım ve eklemek istedikleriniz var mıdır? Kuruluma geldiklerinde yanlış bir şey bilerek ve bunu iddia ederek gelen ustaya da eğer usta ise saygısızlık etmek istemem.

cihazın içinde gaz olur zaten.Tekrardan gaz boşaltılıp şarj edilmesine gerek yok.İç dış ünite montajı yapılır daha sonra vakum yapılır ve cihaz denenir o kadar.

• Peki vakum yapılırken doğru yapıldığını nasıl anlayabiliriz?

Benim anladığım kadarı ile vakum yapılması için diretsek yeterli olacaktır benim gibi az bilgili olan kişiler için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: melihcelik

Peki vakum yapılırken doğru yapıldığını nasıl anlayabiliriz?

Benim anladığım kadarı ile vakum yapılması için diretsek yeterli olacaktır benim gibi az bilgili olan kişiler için.

5 6 dakka vakum yapıp gitmeye kalkarlarsa o zaman doğru yapmadığını anlarsınız.min 10 15 dakika vakum yapılması lazım.Söylediğinizde yapacaklarını umuyorum.
  • Teşekkürler. Aynen buna dikkat edeceğim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.