Şimdi Ara

KÜTAHYA İLİ HAKKINDA

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
4.081
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • MERHABA ARKADAŞLAR BEN İSTANBULDA İKAMET EDİYORUM ASLEN KÜTAHYA TAVŞANLI'DANIM KÜTAHYALILARDAN VE KÜTAHYADA YAŞAMIŞ OLANLARDAN KÜTAHYA HAKKINDA İYİ VE KÖTÜ GÖRÜŞLERİNİZİ BEKLİYORUM

• Yapay Zekanın Yanıtı

Kütahya İli Hakkında Bilgilendirici Metin

Kütahya, Türkiye'nin Ege Bölgesi'nde yer alan tarihi ve kültürel bir şehirdir. Yaklaşık 574.000 kişilik bir nüfusa sahip olan Kütahya, çini ve seramikleriyle ünlüdür.

Kütahya İnsanı

Kütahya halkı, sıcakkanlılığı, misafirperverliği ve yardımseverliği ile bilinir. Şehir, küçük kasaba dokusunu korumuştur ve insanlar birbirleriyle yakın ilişkiler içindedir.

Kütahya İnsanlarının Özellikleri

Kütahyalılar, çalışkan ve azimlidirler. Geleneksel değerlere bağlıdırlar ve aile bağları onlar için çok önemlidir. Ayrıca sanat ve kültüre karşı büyük bir ilgi duyarlar.

Kütahya İnsanı Nasıl Olur?

Kütahya insanının özellikleri, şehrin tarihsel ve kültürel mirası tarafından şekillenmiştir. Çini ve seramik sanatı, halkın estetik anlayışını ve el becerilerini geliştirmiştir. Ayrıca, şehrin tarihi önemi ve farklı medeniyetlere ev sahipliği yapması, hoşgörülü ve açık fikirli bir toplumun oluşmasına katkı sağlamıştır.

Kütahya halkı, şehrin kültürel mirasına sahip çıkmakta ve onu gelecek nesillere aktarmakta aktif rol oynamaktadır. Şehirde çok sayıda müze, sanat galerisi ve kültürel etkinlik bulunmaktadır.

Sonuç olarak, Kütahya insanı, sıcakkanlı, misafirperver, çalışkan ve azimlidir. Geleneksel değerlere bağlıdırlar ve sanat ve kültüre karşı büyük bir ilgi duyarlar. Şehrin tarihsel ve kültürel mirası, halkın karakterini şekillendirmekte önemli bir rol oynamıştır.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Çoğunun Yobaz Olduğunu Duydum Ve Pekte Sevmem Kütahya ve Çevresini Hatta Egeyi Aptülhey !!
  • Keainlikle genclere tavsiye etmeyecegim bi yer yapacak hic bir sey yok bos bi sehir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • o kadar sehir gezdim bolu ve kutahyanin kizlari gibi tatli kizlar goremedim.

beni ordan eversenize

• quote:

Orijinalden alıntı: çöp poşeti

o kadar sehir gezdim bolu ve kutahyanin kizlari gibi tatli kizlar goremedim.

beni ordan eversenize

20 yıl yaşadım Kütahya da nerde o tatlı kızlar ben hiç görmedim

• quote:

Orijinalden alıntı: oOFroZeNOo

quote:

Orijinalden alıntı: çöp poşeti

o kadar sehir gezdim bolu ve kutahyanin kizlari gibi tatli kizlar goremedim.

beni ordan eversenize

20 yıl yaşadım Kütahya da nerde o tatlı kızlar ben hiç görmedim

valla ben yazin geldim eger ithal ettilerse o sirada bilmiyorum. zaten kucuk kilit tasliydi sanirim bi yurumelik caddesi var istiklal caddesi tarzinda orda gordum hepsini

edit : imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi çöp poşeti -- 21 Mart 2013; 10:00:58 >
  • Şuan Kütahyadayım merak ettiğiniz bişey varsa cevapliyim :D Bu arada insanları gerçekten garip yani ne kadar boş iş varsa bunlarda
  • kütahyada öğrenciyim ben ettim sen etme istanbulun keyfini çıkar

• o bölgedeki illerin genel sıkıntısı ismi il fakat genel yapı köy gibi.afyonda okudum.kütahyaya da gitmiştim genel sıkıntı aynı dağlık arazi insanların yaşamına gelişimine etki etmiş.biraz dışarı açılanlar kendilerini geliştirmişler fakat açılamayan orada yaşayanlar aynı kalmışlar.öğrencinin gelmesini pek sevmezler çünkü giden öğrenciler işin dışkısını çıkartmalarından dolayı yerli küçük yaşta nesli ister istemez bozmuşlardır.ben bizzat yaşadım ve gördüm afyon kütahya içine kapalı değişik yerler.biraz zenginlemiş insanı çok asortik olabiliyor.gösterişi fazla severler.küçük yer insanı olunca kendilerini böyle ifade ettiklerini gözlemledim.her yerin iyisi kötüsü olduğu gibi buralarında iyi kötü sevecen babacan kötü niyetli insanları mevcut.
  • Bu arada Merkezde tavşanlı lılarıda pek sevmezler çok duydum yani iyi şeyler söylemiyolar onların hakkında :D

Burdaki insanlar yeniliğe açık değil . Yeni bi fikir getir hemen baltalıycak birileri çıkar daha düne kadar bir tane dükkan fabrika açtırmıyodu bazı sözü geçenler burada.

Hala öğrencilere alışamamış bazı gruplar var tipinden dolayı dükkandan kovan esnafmı ararsın kız arkadaışıyla samimi diye adamı dövenlermi otogarda gördüm bunuda :D

İyi özellikleride var demek istiyorum ama ben göremedim pek. Okumuş etmiş kütahyalı ve kütahyada yaşayan insanlardan duyduğum şey şu Kütahyalı olduğumu söylerken utanıyorum :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ertuy37

Çoğunun Yobaz Olduğunu Duydum Ve Pekte Sevmem Kütahya ve Çevresini Hatta Egeyi Aptülhey !!

Sayın Ertuy37 Yobaz'tan Kastınız Dinini Yaşayan İnsanlar mı ) Yoksa Başka Bir Şey mi ?
  • kütahyadaki düzgün insanlara lafım yok ama arkadaşlar kütahyada bi tarafı oynayan insan kadar bol bişe bulamazsınız.okuyan insan için hertürlü caydırıcı etkinlik mevcut.medusa kibar diye 2 tane bar var bu 2 yer bazı yerlerle bağdaşı olan yerler yani tekin mekanlar değil gloria var semaver diye mekan var öğrencileri bu 4 mekanda bulabilirsiniz rahatlıka.öğrencileri esnaf hiç sevmez denk getirebildiğine kızlı erkekli çakmak ister.öğrencilerde kentin genel yapısını modernize etmeye çalışmakta karma bir kültür ve karışıklık var anlayacağınız.çok boş bi şehir cebinde 1 milyar parası olan ağa havalarına girer kütahyada olmayanda yokluğunu çaktırmaz.herkes bi kabadayıdır herkes bir efe değişik bir memlekettir okumak için kesinlikle tavsiye etmem eğleneceksen o başka.ha arasırada öğrenciler es es yaparlar trenle.
  • esnafın esnaflıktan haberi yok kütahyada.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oknglr

Bu arada Merkezde tavşanlı lılarıda pek sevmezler çok duydum yani iyi şeyler söylemiyolar onların hakkında :D

Burdaki insanlar yeniliğe açık değil . Yeni bi fikir getir hemen baltalıycak birileri çıkar daha düne kadar bir tane dükkan fabrika açtırmıyodu bazı sözü geçenler burada.

Hala öğrencilere alışamamış bazı gruplar var tipinden dolayı dükkandan kovan esnafmı ararsın kız arkadaışıyla samimi diye adamı dövenlermi otogarda gördüm bunuda :D

İyi özellikleride var demek istiyorum ama ben göremedim pek. Okumuş etmiş kütahyalı ve kütahyada yaşayan insanlardan duyduğum şey şu Kütahyalı olduğumu söylerken utanıyorum :)

Sayın okngir dediğin doğru Bizde Kütahyalı'ları pek sevmeyiz Tavşanlı'ları sevmemeleri nedeni şu 2 önemli madde
    1: Tavşanlı'nın Kütahya'nın en büyük ilçesi olmasından dolayı kendilerine rakip olarak görmeleri
    2: Son üç yılda gururumuz olan Tavşanlı TKİ Linyit Spor takımımızın başarısı çünkü kendi takımları ( Kütahya Spor ) şu anda amatör lig'de oluyor bir kere bile olsun profesyonel lige ( 3.Lig ) yükselemedi

• quote:

Orijinalden alıntı: Tavşanlılı43

quote:

Bu arada Merkezde tavşanlı lılarıda pek sevmezler çok duydum yani iyi şeyler söylemiyolar onların hakkında :D

Sayın okngir dediğin doğru Bizde Kütahyalı'ları pek sevmeyiz Tavşanlı'ları sevmemeleri nedeni şu 2 önemli madde
    1: Tavşanlı'nın Kütahya'nın en büyük ilçesi olmasından dolayı kendilerine rakip olarak görmeleri
    2: Son üç yılda gururumuz olan Tavşanlı TKİ Linyit Spor takımımızın başarısı çünkü kendi takımları ( Kütahya Spor ) şu anda amatör lig'de oluyor bir kere bile olsun profesyonel lige ( 3.Lig ) yükselemedi

Sebep onlar değil Kurtuluş Savaşı sırasında Moymul hariç Tavşanlı'nın Yunanlara yardım ettiği söylenir bu yüzden sevilmezler

• quote:

Orijinalden alıntı: Rei Ogami

kütahyada öğrenciyim ben ettim sen etme istanbulun keyfini çıkar

Sayın Rei Ogami dediğin doğru Kütahya'lı olarak Kütahya'da askerlik yapmış ve okumuş olanlar'dan hep olumsuz izlenimler duyuyorum bu izlenimi bir türlü düzeltemiyoruz Tavşanlı'lı olarak bende Kütahya esnafından şikayetciyim çok kaba ve hiç kibar değiller İstanbul'a gelince İstanbul artık bir dünya şehri ve her geçen gün büyüyor baba'mın işinden dolayı İstanbul'da doğdum ama senede 3 veya 4 kez Kütahya'ya gidiyorum en fazla 1 hafta kalabiliyorum 1 hafta sonra hiç çekilmiyor gerçi KÜTAHYA SERA AVM açılması güzel olmuş zaten KÜTAHYA SERA AVM'yi geçtiğimiz Şubat ayında gezdim ama İstanbul öyle mi ? denizi var, boğazı var, tarihi müzeleri var, 100e yakın bir yığın AVM'leri var, yani kısaca gez gez bitmez !

• quote:

quote:

quote:

Sebep onlar değil Kurtuluş Savaşı sırasında Moymul hariç Tavşanlı'nın Yunanlara yardım ettiği söylenir bu yüzden sevilmezler

Sayın oOFroZeNOo Moymul'u biliyorsununz demekki Tavşanlı'lısınız bu dediğin doğru olamaz ilk defa sizden duyorum iyice araştırdınız mı ?

• quote:

quote:

quote:

quote:

Sayın oOFroZeNOo Moymul'u biliyorsununz demekki Tavşanlı'lısınız bu dediğin doğru olamaz ilk defa sizden duyorum iyice araştırdınız mı ?

Hayır Tavşanlılı değilim. Birçok arkadaşımdan duydum bunu Tavşanlılılar da dahil. Resmi bir kaynaktan edinilmiş bir bilgim yok

• quote:

quote:

quote:

Valla hocam işi o boyutlara getirmeyelim kim kimi neden sevmiyo beni ilgilendirmiyor pek nedenini bilmiyodum ben açıkçası . Ben kendi şahsıma hiç bi şekilde zarar görmedim tavşanlılı lardan :)

Ben şuan otogardayım yolu düşen uğrayabilir DÇ bijuteri dükkanı var belki gelip görmüş de olabilirsiniz. iş gereği öğrenci ve askerlerle çok diyaloğumuz oluyor. Ve çok şikayet dinliyorum hepsinden özellikle esnaflardan. Almıcaksan girme içeri diyenler içeride telefonla konuştuğu için dükkandan kovulanlar. Ne bileyim askerlerin çoğu gariban oluyor 5 liralık şeye 15 lira fiyat çekenler . 1 lira eksik diye adama mal satmayanlar bir sürü şey var böyle.

İyiside var mutlaka fakat genelde iyi yönleriyle anılmaz bu tür yerler : ) Aslında Kütahya'yı seviyorum 7 yaşıma kadar burdaydım. 1. sınıfı Kurtuluş İlkolunda okudum hatta :) sonra İstanbula taşındık 18 sene kadar İstanbulda kaldım. Ama hiç hatırladığım gibi değil:) Buraya daha ilk geldiğim gün akrabam çağırdı sen anlarsın bu işlerden bi dükkan açtık gel az yardım et diye. Daha ilk geldiğim gün denyo bi esnaf geldi benim kafam niye kel biliyomusun iyi kafa atabilmek içn dedi herifi tanımıyorum bile :D ( Bu arada benim saçlar uzun baya )

Çok gereksiz insan var Kütahya'da fakat onları görmezden gelirsek sakin güzel yaşanılacak biyer diyebilirim.

Bu arada seçimlerde AKP ye % 6o ın üzerinde oy gittiğinide unutmayalım Kütahya'dan :D

• Şağdıç ne yaptın

Okunacak yer değil çok geri bir halkı var ayak uydurmanız çok zor çok

He birde istisnalar hariç kütahyadaki çoğu insanın diğer dünyadaki hali vasat

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mq8 F9Brute -- 22 Mart 2013; 11:55:36 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.