Şimdi Ara

KYK Öğrenim Kredisini 1 Sene Almak Hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
6.004
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bu krediye bu sene için ihtiyacım var şu an okuduğum okul pek içime sinmiyor açıkçası bakın üniversite demeye bile dilim varmıyor her neyse dedim içimde ukte kalacağına bir daha girerim sınava dedim ve ben de YGS'ye başvurdum parasını da yatırdım (son başvuru gününün son saatinde karar verdim, son para yatırma gününün de son saatinde parayı yatırdım, hayatı uçlarda yaşıyorum ) Neyse KYK'dan da öğrenim kredisi kazanmışım yani geri ödemeli olan ama şimdi bi daha başka bi üniversite kazanıp orada okumaya başlarsam bu kredinin durumu ne olacak? Yani ödemesi nasıl olacak, bi daha o sene tekrar KYK'ya başvuracağım için malumunuz, o 1 seneden 2 sene sonra mı ödemeye başlarım yoksa bu diğer alacağımla beraber mezun olunca mı öderim ? Nasıl olacak çok merak ediyorum yaşayan varsa anlatırsa çok memnun olurum

• Öğrenciye Kredinin Ödenmesi ve Süresi
    Madde 20- Öğrenciye, öğrencilik hali devam etmek ve kredi almasına engel bir durumu olmamak koşuluyla, okuduğu öğretim kurumunun normal öğrenim süresi kadar kredi verilir. Kredi almakta iken, devam ettiği öğretim kurumunu değiştiren öğrencilerin kredilerinin ödenmesine devam olunur. Ancak; öğretim kurumunu değiştiren öğrencilerin, önceki aldığı kredi süresi ile yeni öğretim kurumunda verilecek kredi süresi toplamı, yeni öğretim kurumunun normal öğrenim süresinden fazla olamaz.
    Öğretim kurumunu değiştiren öğrenci kredisini, değişikliği bildirdiği tarihi izleyen ödeme döneminden başlayarak alır.

Geri ödemeyi takma sen öğrenciliği devam ederken geri ödeme başlarsa öğrenci olduğunu belirten dilekçe gönderirsin borç ertelenir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • BendenSenden B kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim cevabınız için galiba siz de bi kaç defa üni değiştirmişsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: emonetti

Çok teşekkür ederim cevabınız için galiba siz de bi kaç defa üni değiştirmişsiniz

Okumakta olduğum üniversite üçüncü üniversite. Yatay geçiş + yeniden kayıt konuları hakkında bilgim var
  • BendenSenden B kullanıcısına yanıt
    Hangi üni hocam ayıptır sorması puanım olsaydı yatay geçiş yapardım da okul ortalamam da çok ahım şahım değil geçsem kendimi şanslı sayıcam
  • quote:

Orijinalden alıntı: BendenSenden

Öğrenciye Kredinin Ödenmesi ve Süresi
    Madde 20- Öğrenciye, öğrencilik hali devam etmek ve kredi almasına engel bir durumu olmamak koşuluyla, okuduğu öğretim kurumunun normal öğrenim süresi kadar kredi verilir. Kredi almakta iken, devam ettiği öğretim kurumunu değiştiren öğrencilerin kredilerinin ödenmesine devam olunur. Ancak; öğretim kurumunu değiştiren öğrencilerin, önceki aldığı kredi süresi ile yeni öğretim kurumunda verilecek kredi süresi toplamı, yeni öğretim kurumunun normal öğrenim süresinden fazla olamaz.
    Öğretim kurumunu değiştiren öğrenci kredisini, değişikliği bildirdiği tarihi izleyen ödeme döneminden başlayarak alır.

Geri ödemeyi takma sen öğrenciliği devam ederken geri ödeme başlarsa öğrenci olduğunu belirten dilekçe gönderirsin borç ertelenir.

Geri odemeyi nasil aliyorlar peki 4 er 4 er mi aylik?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: waleur5

quote:

Orijinalden alıntı: BendenSenden

Öğrenciye Kredinin Ödenmesi ve Süresi

Geri odemeyi nasil aliyorlar peki 4 er 4 er mi aylik?

Geri ödenecek miktar belirlendikten sonra aylık taksitler halinde ödeme yapılıyor

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.