Şimdi Ara

LAGUNA GT VS SUBARU IMPREZA STİ (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
276
Cevap
0
Favori
10.065
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: time_keeper

quote:

Orijinalden alıntı: gorkemuse

Alakayı anlayamadım.. Yüksek mevkiide insanların ne kullandığı önemli değil ki. Beğenmiştir almıştır adam.

gorkemuse üstadım ben de biliyorum tabii ki önemli olmadığını. ama arkadaş Vw'i holdingler, Renault'u yağ fabrikaları alır diyerek yine Vw markasına bir prestij yüklemiş. Ben de buna karşılık bir üniversitenin rektör yardımcısına makam aracı olarak aldığı arabanın fluence'ın full modeli olduğundan bahsettim. Yoksa kim ne alırsa alsın, beni hiç bağlamaz.

dikkatli oku yazdıklarımı gerçi okuyan anladıda neyse renocuların hepsi böyle demkki vw distribitörü bu holding ve birçok firmaları var firmalarında tabikide kendi sattığını kullanır reno olmaz mesala örnek tarafsız bir fabrika yağ fabrikası örnek verdik reno olur dedik kıvırmak renoculara has bişey galiba herhalde senden başkada hiç kimse vw ile renoyu kıyaslayamaz zaten

• quote:

Orijinalden alıntı: denizkubi

quote:

Orijinalden alıntı: oner35

sen hala mı konuşuyosun

ne yapalım senin zırvalarına cevap vermeye uğraşıyoruz

çarpıtmaa çarpıtmaa önce şu yazdıklarını akla

Ne demek sen hala mı konuşuyorsun

Ya ne yapacağoz seni mi dinleyeceğiz ??
    ben zaten süreklli llistelerle testlerle verilerle videolarla istatistiklerle konuşurum öle Renault alanlar yağ tenekesi taşımak için alıyor gibi atmasyonlarla değil ??
    Parça ucuz olduğu için alınıyormuş renault lar peh peh pehh

Yaa Araba alacağım sıfır ama şimdi Dağılır bu bari parçası ucuz olan renault alayım ...

böle bir mantık var mıdır yahu ?parçası ucuz olsun diye sıfır mı alınır araç 2. el mi?ya kardeşim bunadın mı sen ???

ötekileride alıntı yapsaydın ya cevap yazıyo zaten ordada var bizde veriyoruz liste sti ile laguna kıyaslayan dünyanın ilk adamısın :D bütün foruma madara oldun

http://www.arabam.com/haber/Sirketlerden-Haberler-ABDnin-En-Guvenli-Araci-Subaru/Detay-291506

• Kalite git gide düşüyor. Renocular falan denmeye başlandı. Ben kaçar.

Edit: İlla bir şeyci olmam gerekirse Nissancı ve Mitsubishici olmayı tercih ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Utku -- 12 Mart 2011; 23:48:39 >
  • İşte bakın

Burada fİrma yol tutuşuna güveniyor ki böyle bir video yayınlamış bu konuya bile tahammülünüz yok...Burada 4 WS kontrol sistemine vurgu yapılıyor.Ki bu sisteme sahip olmayan ülkemizde satılan düz Laguna bile mükemmelll sayılabilecek bir yol tutuşuna sahip bir araçtır.

Test sonuçları felan önemli değil aslında sizin davanız böyle bir testin var olması.

Konu bundan ibarettir

Saygılar sevgiler...
  • Asıl derdimiz senin Renault'u abartman
  • quote:

Kalite git gide düşüyor. Renocular falan denmeye başlandı. Ben kaçar.

Edit: İlla bir şeyci olmam gerekirse Nissancı ve Mitsubishici olmayı tercih ederim.

iyi edersiniz bencede kendiniz düşünmüyorsanız yanınızda taşıdığınız sevdiklerinizin canını düşünün iyi tercihler paran varsa alman yoksa japon
  • quote:

İşte bakın

Burada fİrma yol tutuşuna güveniyor ki böyle bir video yayınlamış bu konuya bile tahammülünüz yok...Burada 4 WS kontrol sistemine vurgu yapılıyor.Ki bu sisteme sahip olmayan ülkemizde satılan düz Laguna bile mükemmelll sayılabilecek bir yol tutuşuna sahip bir araçtır.

Test sonuçları felan önemli değil aslında sizin davanız böyle bir testin var olması.

Konu bundan ibarettir

Saygılar sevgiler...

valla citroen c4 reklamında araba robota dönüşüyor sen onadu gerçek sanıyosundur şimdi reklam onlar reklam :D laguna yol tutuşu kötü değil bir sti ile kıyaslama yanlış dedik sana sen kendi kendine bişler söylüyosun ona inanıyosun SENARİST BUKİ VE MEŞHUR TEKNOLOJİK RENO ÇEKİŞ SİSTEMİ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oner35 -- 13 Mart 2011; 1:00:23 >

• quote:

quote:

iyi edersiniz bencede kendiniz düşünmüyorsanız yanınızda taşıdığınız sevdiklerinizin canını düşünün iyi tercihler paran varsa alman yoksa japon

Param çok olunca da almayı düşündüğüm araç Infiniti. Bmw, Mercedes değil.
  • quote:

quote:

quote:

Param çok olunca da almayı düşündüğüm araç Infiniti. Bmw, Mercedes değil.

inşallah allah daha iyilerini nasip etsin oda japon aracıdır

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

reno satışlarına kimsenin bişey dediği yok tabiki çok satar satmasının sebebi çoğu büyük firmalar işletmeler vs kullanıyor malumunuz sti yada vw ile kargo dağıtalacak halleri yok ayrıca 20-25 arası sıfır dizel sti yada vwde yok bu araçlar hakkında yakıt tartışılsa tamam ama tartışılan konu kalite kimi firmaların prestiji var vwde plastik parçalar takar kalite düşürür 1.3 dizel motor koyar piyasada reno kalmaz adamlar kaliteden ödün vermezler bu prestij işidir altaki haberi okursanız demek istediğimi anlarsınız

http://www.haberpan.com/jaguarina-cok-yakiyor-diye-tup-takti-haberi/

Renault'u savunmak gibi bir amacım yok yanlış anlaşılmasın ama bunlar temelsiz iddialar. Yazdığınız mesajdan Renault'un sadece Symbol modelinin çok sattığı gibi bir sonuç çıkıyor ama Renault b segmenti sedanlar arasında olduğu lider olduğu gibi c segmentinde de satışlarda yıllardır lider durumda. Hatta Fluence pek çok rakibine ciddi fark atmış durumda.

En ucuz dizel Fluence'ın fiyatı ise 42.600 TL, en pahalısının fiyatı 55.600 TL. Yani bu arabayı alan insanlar ortalama 45-50 bin lira vererek almış gibi bir sonuç çok rahat çıkartabiliriz.

Bu fiyata alınabilecek pek çok araba olmasına rağmen insanların bu arabayı almış olmasının en önemli nedeni markaya olan güvendir. Kimse güven duymadığı bir markaya bu kadar para bağlamaz.

Filo satışları bahanesi falan da geride kaldı çünkü firmalar artık hemen hemen her markadan araçları filosuna katıyor. Vw Jetta da buna dahil.

Renault'un herhangi bir aile arabasını Impreza Sti gibi modeller ile karşılaştırmak saçmadır ama Megane HB'in 1.6 motorlu normal ımpreza'dan daha kaliteli bir araba olduğuna çok eminim.

işte söylediğimiz gene aynı konuya cıkıyor hangi segmenttte çok satarsa satsın parça fiyatları uucuzdur renonun fiyata görede kalite farki bellidir filoda bahne sayılmaz bu gerçektir vw yi gördüğünü firmalar birçoğu kiralık yada bi holding gurubuna ait markette görev aldım bu adamlar vwninde distribitörü hepsinde seat vardı tabikide reno olmaz philpmorriste adamlar mustangle geziyor redbullda aynı fakat misal olarak bir yağ fabrikası vs tarafsız fabrika tecihi reno olur ucuz olsun ihtiyaç görsün yeter felsefesi
    bir subaru kullandınızmı hiç bilmemde koltuğa geçip ilk viraja girdiğinizde işler değişir emin olun 2.5sene ata biner gibi hırpaladım yağ filtre hariçinde servis yüzü görmedim bir örnek daha vereyim araçı soktuğum yer dar ve çıkmaz komşumuzun nissan qq yer inş. nedeni ile kumlu girmek için patanaj üstüne patanaj 10dk bekledim o kumun üstünden çok rahat direk kalkarak girdim karda zincir takmamak nedemek onu hiç sormayın

Sadece parça fiyatlarının ucuz olduğu için mi alıyort insanlar...sadece bunu için mi bütün avrupada en fazla satılan araçlar listesinde en yukarılşarda...Sadece bunun için mi insanlar canlarını renoya emanet ediyor...?
    parça ucuzluğu için tercih ediliyor değil mi?
    Geçen yıl Renault Dünyada en fazala 172 bin adet ile Almanyada satış yaptı bundan haberin var mı?Yani Renaultu Renault yapan Almanya ...TR de bu kadar satış rekorları kırarken toplam 113 bin adet satıyor.
    Almanyada 172 bin adet satıyor...bunun tek sebebi parça fiyatlarının ucuz olması öyle mi???Yani yağ tenekesi taşımak için alınıyor Renaultlar..???Buna kargalar bile güler
    .
    hatta araç satışlarının iddia ettiğiniz gibi parça ucuzluğu ile uzaktan yakından alakası yok

Sıfır araç ve parça ucuzluğu burada bir tezat yok mu???

sıfır araç alıyorsunuz parça ucuzluğu ne demek kim düşünür sıfır araç alırken parça ucuzluğunu????Aracı alanlar dağılmak üzere mi alıyor?
    sıfır araç alan adam aracını ya ben sıfır bir araba alayım tabi ki dağılacak bir araba alıyorum bari parçası ucuz olsun diye mi alıyor ???

Bunada kargalar bile güler

Kusura bakmayın da sizinki eleştiri değil fikir değil düşünce değil en önemlisi gerçek değil resmen karalama...Fluence sınıfında birinci şu an symbol ü zaten biliyoruz.Laguna da birinci olurdu ama ne olursa olsun d sınıfı bir araca liftback karoser olmuyor gitmiyor tercih edilmiyor.bu bütün dünyada böyle...Aynı şekilde Megane da iyi satış rakamları yakalamış durumda.

Flıuence megane neden çoık satıyor ucuz mu hayır ?parça ucuz diye mi?Hayır çünkü gerçekten dünyanın en sağlam araçlarını renault yapıyor iç kısım bilmem çakmaklık bardak tutucu kırılır..ama yürüyen aksam ve kasa şasi motor ve mekanik bakımından Renault lar hakikaten çok ama çok sağlam ...zira abartmış olmayayım ama flashların broadwayların torosların maruz kaldığı koşullara ancak bir tank dayanabilir.Kim ne derse desin laf üretmek kolay ama icraat yapmak lazım...görüyoruz bütün anadoluda renaultun35- 40 yıllık arabaları hala çatır çatır çalışıyor... dile kolay az bir zaman mı?80 model bir arabaya bakın bakalım etrafınızda hiç var mı hiç kalmışmı yollarda ?Bunları geçtik piyasa yollar 20-25 yıllık broadwaylar ile kaynıyor...bakın bakalım 20-25 yıldır alındığı ilk günkü stabilitesini koruyan başka bir araç var mı?
    150.000 km garanti veya 3 yıl sınırsız garanti veren d sınıfı hangisi var?
    15-20 bin km renault araçlarının bakım aralığı...bunu veren hangi firma var?
    Sizi bilemem ama buralar fluence kaynıyor her yer fluence dolu .Ve de bütün tanıdıklarımdaki fluenceler hep üst donnaım araçlar yani 50-55 bine bine fluence alıyor insanlar...İnsignia da var passat ta var o fiyata yok mu?
    Ama işte forum ile reel çok farklı sokağa indiğimizde durum farklılaşıyor.Gerçekleri konuşmakta fayda var...

sen hala mı konuşuyosun daha öncede lagunanın teknolojisi bak teknoloji nerelere gelmiş diyodun 90 yıllarda gördün sustun parçası ucuz kendisi ucuz motorları ufak dizel az yakar lpg takarsan gelip firma elinden almaz nerde senin sağlam araçın listede yok al bak sana lafım yok sen bin petten arabana

http://www.ekotrent.com/haber/20091218/Dunyanin-en-guvenli-otomobilleri.php

+1

• Yıllar geçti forumdaki over and under fanatizmi hala bitmedi
  • '05 Impreza WRX ile(STI'da değil bakın) denemek isteyen Laguna varsa denetiriz.Arabada sadece header;komple düz boru ve HKS 76 mm son susturucu var.Bunların haricinde hiçbir ekstra-oynama vs. yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bucakli -- 13 Mart 2011; 10:29:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: asilx
    Yıllar geçti forumdaki over and under fanatizmi hala bitmedi

denizkubi var ama senin yerini asla alamaz bol bol guluyoruz egleniyoruz sayesinde reno lagunanin E sinifi fluanzlarin tank kadar saglam oldugunu v. b. bilgilerle cosuyoruz
  • quote:

Orijinalden alıntı: over and under

quote:

denizkubi var ama senin yerini asla alamaz bol bol guluyoruz egleniyoruz sayesinde reno lagunanin E sinifi fluanzlarin tank kadar saglam oldugunu v. b. bilgilerle cosuyoruz

Siz takılın burdaki çocuk muabbetleri bayıyor beni artık. Yaş kemale erdi

Bu arada Amerikanların yaptığı sağlamlık listesinde renonun niye olmadığını sormuşsun.

Nedeni baya açık değil mi sence de

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asilx -- 13 Mart 2011; 10:48:54 >

• quote:

quote:

quote:

Siz takılın burdaki çocuk muabbetleri bayıyor beni artık. Yaş kemale erdi

Bu arada Amerikanların yaptığı sağlamlık listesinde renonun niye olmadığını sormuşsun.

Nedeni baya açık değil mi sence de

Senin yas kemalden de ileri gitmis tanidigim iyi bir gozcu var istersen :)

Onu yazan ben degilim iyi oku

• quote:

quote:

he he sen anlat anlat biz eğleniyoruz over under vukuatlarını biliyoruz be panpa kimin kime güldüğü belli oluyor...
    alsana bir tane de şarkı gönderim tıkırtılar arasında iyi gider

[DHTUBE=http://www.youtube.com/watch?v=qUO112uYr5s&feature=related
    ]

• denizkubi sen arabadan anladigini saniyorsun peki foruma topik ac o zaman

2. el kaygisi olmadan skoda octavia mi yoksa renault fluence mi tercih edersiniz, hangisi daha iyi diye sor

goreceksin cakmayi ama acamazsin sikar hafiften
  • quote:

denizkubi sen arabadan anladigini saniyorsun peki foruma topik ac o zaman

2. el kaygisi olmadan skoda octavia mi yoksa renault fluence mi tercih edersiniz, hangisi daha iyi diye sor

goreceksin cakmayi ama acamazsin sikar hafiften

oldu canım hangi bölüme açiyim vosvos bölümüne mi skoda bölümüne mi o fluence skodanın 20 katı satış rakamına ulaşmış bir araba amman desinler desinler
    yok arkasını beğendim...yok şuna benzettim...yahu araba bu araba bineceksin buna, binilir arabaya ne yapacaksın arkasını tövbe tövbe yaa
    fluenceye de amman desinler desssinler dessinlerrrrr

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi denizkubi -- 13 Mart 2011; 11:42:02 >

• otomobil genele ac hadi bekliyorum o satilan fluanslarin sadece yedek parca, servis ve 2.el kaygisiyla satilan cogu dizel ve filo araci oldugunu suratina samar gibi vuracak forumdakiler

sen burada cumartesi kivirtma videolarini koyacagina topik ac da bugune kadar herkezin sana bosuna guldugunu aksine arabadan az da olsa anladigini kanitla

ne oldu ;)
  • renoult hastalığıtoros=brodway=clio=megane=fluance
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.