Şimdi Ara

LAGUNA GT VS SUBARU IMPREZA STİ (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
276
Cevap
0
Favori
10.065
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • plastik konusu vb. üzerinde çok fazla konuşmaya gerek yok. soru şu: 120 ile giderken bir kamyon ile kafa kafaya çarpışacaksınız, volvonun mu içinde olmak istersiniz yok renaultun mu? cevap zaten kimin daha sağlam olduğunu bize gösterecektir. kelime oyunlarına gerek yok.
  • Sadece gülüp geçiyorum Tabiki STİ
  • ne içirdiler sana, bizede söyle birer tane...
  • Bu ölüden G*T istiyor
  • Bu ne saçma bi konudur böyle
  • quote:

Orijinalden alıntı: gorkemuse

Kardeş benim sorunumda burada başkalarını cahillikle suçlayanların çok basit bir fiziki probleme fanatizmle yaklaşıp SAÇMALAMALARI. Alt Tarafı maliyeti düşsün diye takılan basit bir çamurluğun uzay çağı plastiği ve üstün mühendislik ürünü olduğunu zannetmesi ve kendilerini komik duruma düşürmeleri.....Olay bu. Kargaya yavrusu şahin görünürmüş

bak o verdiğin linkte forumdaki bir arkadaş ne yazmış

quote:

onurnihatdemir
    ilk mesajm bu olcak ama bende renaultda pres departmanında staj yaptıgm için rahatlıkla soylyebilirm ki plastik panel yapımı sacdan daha pahalı (bunu da sırf bazı paliocular tamponun metal olmasını kalite gosergesi sandıkları icn yazıyorum)

birincisi plastik toz halinde yurtdışından ithal geliyo

ikincisi plastiği şekillendirmek için yağ dolasımıyla ısıtılmış kalıplar kullanılıyoki bu kalıplar zaten maliyet acısından normal pres kalıplarına baya bi basıyo

son olarak benim staj yaptıgm sırada daha fuarlarda ble gösterilmemiş sembolleri uretmeye baslamıslardı ve onların camurlukları tasarruf icabı metaldi malesef

demek ki plastik daha az maliyetli değilmiş hem kendi mantığınla bir düşün sence daha az maliyeti olan bir maddeyi renault megane II de kullanmışken ve 5 yıldızıda yine almışken megane III ve fluence da neden kullanmayı bıraksın ki?bir de 120 ile duvara vurduğun zaman seni iki tane plastik çamurlukta korumaz iki tane dandik sac yada metal çamurlukta korumaz varsa içindeki çelik barlar korur o yüzden çocukca yorumlar yazmanın manası yok

• ....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gorkemuse -- 11 Mart 2011; 23:04:06 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: over and under

Yahu bosverin kaale almayin sunu midem bulandi renodan zaten bir iki modeli disinda hic sevmem. Laguna dunyanin en iyi yol tutan araci olsa ne yazar. Hangi reno kendi sinifinda vw'den daha kaliteli, konforlu ve saglam (kreştesti kastetmiyorum) ? Ben bilmiyorum zaten parasinin karsiligini isteyen reno almaz alsa da iki gun sonra bir almana gecer.

Dostum sen VW çakması aracını satışa çıkarıp aylarca bekleyip fiyatı 10 bin TL aşağı çeken arkadaş değil misin? Paranın karşılığını almışsın. Boşver Renault'yu VW ile yatıp kalkmaya devam
  • quote:

Kardeş benim sorunumda burada başkalarını cahillikle suçlayanların çok basit bir fiziki probleme fanatizmle yaklaşıp SAÇMALAMALARI. Alt Tarafı maliyeti düşsün diye takılan basit bir çamurluğun uzay çağı plastiği ve üstün mühendislik ürünü olduğunu zannetmesi ve kendilerini komik duruma düşürmeleri.....Olay bu. Kargaya yavrusu şahin görünürmüş

Benim yazdıklarımdan bu sonuç çıkmıyor ama madem böyle anlamakta ısrarcısınız sizin seçimleriniz sizi ilgilendirir
  • quote:

Yahu bosverin kaale almayin sunu midem bulandi renodan zaten bir iki modeli disinda hic sevmem. Laguna dunyanin en iyi yol tutan araci olsa ne yazar. Hangi reno kendi sinifinda vw'den daha kaliteli, konforlu ve saglam (kreştesti kastetmiyorum) ? Ben bilmiyorum zaten parasinin karsiligini isteyen reno almaz alsa da iki gun sonra bir almana gecer.

ŞOK! ŞOK! ŞOK! Renault yetkilileri over and under'ın beğendiği iki model dışındaki modellerin üretimine son vereceklerini açıkladılar. yeni üretilecek modellerde hatchbacklerde Fİ, sedanlarda ise FİFİ isimlerini kullanacaklarını ve model tanıtımında aracın üzerindeki brandayı over and under'ın açacağı bildirildi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: chncnyhn

quote:

ŞOK! ŞOK! ŞOK! Renault yetkilileri over and under'ın beğendiği iki model dışındaki modellerin üretimine son vereceklerini açıkladılar. yeni üretilecek modellerde hatchbacklerde Fİ, sedanlarda ise FİFİ isimlerini kullanacaklarını ve model tanıtımında aracın üzerindeki brandayı over and under'ın açacağı bildirildi.

• Sizin değil denizkubi'nin yazdıklarından o sonuç çıkıyor.

quote:

Orijinalden alıntı: chncnyhn

quote:

Benim yazdıklarımdan bu sonuç çıkmıyor ama madem böyle anlamakta ısrarcısınız sizin seçimleriniz sizi ilgilendirir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gorkemuse -- 12 Mart 2011; 10:27:42 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ___Murat___

quote:

Dostum sen VW çakması aracını satışa çıkarıp aylarca bekleyip fiyatı 10 bin TL aşağı çeken arkadaş değil misin? Paranın karşılığını almışsın. Boşver Renault'yu VW ile yatıp kalkmaya devam

Ben araci 56'ya aldim 37'ye bugun alicisi var cok akilli zart. Nissan veya porsche alacaktim o donemde ama vazgectim 2 tane ev aldim bugun de istesem 911 turbo alacak param var. Bana aracim zarar ettirmedi aksine 4 yasindaki hangi araci bu fiyati satabilirsin cok azini.... 2005'de 75 bine passat aldim 2 yil sonra 50bine sattim hesabini yap bakalim

• quote:

quote:

quote:

Ben araci 56'ya aldim 37'ye bugun alicisi var cok akilli zart. Nissan veya porsche alacaktim o donemde ama vazgectim 2 tane ev aldim bugun de istesem 911 turbo alacak param var. Bana aracim zarar ettirmedi aksine 4 yasindaki hangi araci bu fiyati satabilirsin cok azini.... 2005'de 75 bine passat aldim 2 yil sonra 50bine sattim hesabini yap bakalim

ev alarak en iyisini yapmışsın.Ama gerçekten kaale alınmayacak birisi varsa o da sensin.Renault hakkında yazdıklarına ancak bir mercedes sahibi olduğun zaman cevap vereceğim bundan sonra

Audi çakması VW ile
    veya VW çakması skoda ile karşıma çıkma bundan sonra

• Gulum benim zaten Allah'a sukur parasal sikintim yok ama burada herkezi arabasina gore kategorize eden seninki gibi xihniyet var anla diye yazdim hos sen anlamazsin ama .... Diger yandan senin gibi yarim yamalak babasinin arabasini savunup forumda gerizekali dedigi kisiler tarafindan bile kaale alinmayan biri tarafindan rep almasam da olur Sen kendin gibilerini bul onlarla takil seviyeler farkli
  • Senin vukuatların ortada sen paylaşım yapsan ne yapmasan ne...Allah'ını seversen kendini lord falan mı zannediyorsun.
  • quote:

Senin vukuatların ortada sen paylaşım yapsan ne yapmasan ne...Allah'ını seversen kendini lord falan mı zannediyorsun.

Senin gibi bilmedigim konularda ahkam kesmiyorum en azindan de mi
  • Ben de silahım vardı hala olsaydı toprak paklar seni vururum demiyorum bazılarına değil mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gorkemuse -- 12 Mart 2011; 19:23:35 >
  • quote:

quote:

quote:

Dostum dememe kızmışsın, peki öyleyse over under zarti,

Anlama noktasındaki sıkıntını gidermek için daha net yazayım. Parasının karşılığını isteyen Reno almaz yazmışsın, ben de parasının karşılığını alan bir örnek verdim. Burada, hiç alakasız bir şekilde, ekonomik varlığını açıklayarak insanlara ben buyum edası estirmen de sana yakışan bir hareket olmuş.

Hiçbir firma benim babamın malı değil, her aracın kendine göre artısı kendine göre eksisi var. Eğer bir marka veya grubundaki araçlar heryönüyle diğerlerine üstün olsaydı diğer firmalar zaten yok olurdu. O yuzden ne sen ve senin gibi VW grubu tercih eden insanlar çok akıllı, ne de Renault veya diğer marka araç alanlar gerizekalı.
    Herkes kendi ihtiyaç veya zevklerine göre tercih yapar. Kimi kalitesine bakar, kimi tipine, kimi fiyat ve bakım ücretlerine bakar tercihini yapar. Ama şunu veya bunu alan insanlar diğerlerinden gerizekalı da değildir akıllı da.

Kalın sağlıcakla.

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.