Şimdi Ara

Lancer-Megan karşılaştırması yapabilecek var mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
809
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • En fazla 27.000 liraya LPG'li sedan araç düşünüyorum. Meganlara bakıyordum ama Lancer da fiyat olarak uygun gibi geldi. Aldıktan sonra Allah nasip ederse en az 5-6 yıl binmeyi düşünüyorum. O yüzden ikinci el sorun değil. Benim için önemli olan nitelikler; özellikle arka koltuğun konforu, bagaj hacmi, lpg uyumu ve güvenlik(Özellikle de arkadakilerin güvenliği). Dizel düşünmüyorum. Fazla donanım da istemiyorum.
    Bu özellikler açısından meganı mı, lancerı mı tavsiye edersiniz. Lancer derseniz; fiyat ve donanım değişikliklerini düşünerek kaç yaşına kadar lancerlara bakayım.
    C şıkkı derseniz lütfen nedenini açıklayınız.
    Cevap veren arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

• İkisinide kullanmadım bilmem.

Ama dıştan bakınca lancer bagaja bakınca megane derim
  • ikisini de kullandım şunları yazabilirim .

1. lancer daha iyi tasarıma sahip
    2. lancer daha iyi sürüş dinamiklerine sahip
    3. lancer daha konforlu ( bağımsız süspansiyonların etkisi büyük )
    4. lancer daha az yakıyor
    5. lancerın klıması daha iyi
    6. lancerın ses sistemi daha iyi
    7. lancerin direksiyonu çok daha iyi çalışıyor
    8. lancer da soyulmalar çok daha az
    9. lancer daha özel hissettirir ( sokaklar da az sayıda var )

1. megan daha geniş iç hacim sunuyor
    2. meganın bagajı daha geniş
    3. meganın 2. eli daha iyi
    4. meganın servis ağı ve fiyatları daha iyi
    5. meganın yalıtımı daha iyi
    6. meganın parça fiyatları daha kolay bulunur ve ucuz
  • ek olarak lancer çok daha sorunsuzdur.uzun vadede sizi üzmez.rise gövde yapısından dolayı kabini oldukça sağlam ve güvenlidir.triger i zincirli ve kliması elektrikle çalışır

birde diz mesafesi görseli ekleyeyim

Lancer-Megan karşılaştırması yapabilecek var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi freeman6161 -- 11 Haziran 2013; 16:17:26 >
  • lanceri bilmiyorum ama mesele arka koltuk ve diz mesafesi olduğunda megan gerçekten çok iyidir. hemde ayak koyulan zemini düzdür ve otururken çok konforludur. lpgye son derece uyumludur. 27000 liraya alacağınız arabda da siz istemesenizde yeterince donanımı olur. malzeme kalitesi konusunda bazı dezavantajları olsada iyi arabadır megan tavsiye ederim. c şıkkı olarak ford focus olabilir. focus çok sağlam ve güzel arabadır, direksiyon olarak daha zevkli olduğunuda söyleyebilirim megana muadildir ikisi birbirini bazı noktalarda geçersede seviyeleri aynıdır. performans arayışınız yoksa ve daha güvenli olsun derseniz bu civarda cruze da bulabilirsiniz. ilk çıkanların motorları biraz performans olarak düşüktür ancak güvenlik son haddinde bir araç ve standart motorunda bazı parçalar değişince lpg uyumu sorun olmuyor. kaldıki ikinci el ve lpgli alırsanız bu değişimler zaten yapılmış olur muhtemelen. hemde daha modern bir aracınız olabilir. bu arada bence cruze tasarım olarak adı geçen diğer araçların hepsini tokatlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi notredame_kamburu -- 11 Haziran 2013; 16:13:43 >

• Cevap yazan tüm arkadaşlara teşekkür ederim. Megan bagaj ve iç hacim genişliği gerçekten iyi gibi ama gönlüm lancera kaymaya başladı. LPG uyumu konusunda bilgi almak için markalar bölümüne baksam iyi olacak sanırım.
  • iç mekanda genişlikleri aynıdır ancak bagajda megane 100 litre daha fazla.
  • guvenlik - lancer
    yakit - lancer
    uzun sure kullanimda yine lancer.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu kıyaslamada köpek balığı bir adım önde. Bir video da Megane II'nin ön far değişimini gösteriyordu. Ön tekerleği sökmeden olmuyordu o iş. Beş yılda bir kere lamba arızalanırsa o kadarcık olsun diyenlerinizi duyar gibiyim. Ancak onarım ve kontrol maksatlı müdahale etmek bile bir işkence motor kısmında. Onu belirtmek için bu örneği verdim. Soyulan kapı iç tutmaçlarını söylemiyorum bile. Ancak yurdum insanı bir kere baştacı ettiği bir şeyi kolay kolay bırakmadığından ikinci eli Lancer'e nazaran biraz daha hareketlidir. Bir girdi daha yapayım. Temiz bir Lancer'in de varsa en geç bir hafta içinde kapanın elinde kalır.

• Megane II faz II olacaksa düşünülmeli... 2006 sonrası yani.

Açıkçası lancerin olduğu yerde megane ancak 2.el ve parça/servis yaygınlığı ile kazanır.
    Onun dışında 4-5 yıl binilecekse lancer daha mutlu eder. Çünkü daha sorunsuz, daha sağlam bir araç. C sınıfı sedan, lancer size yeter.
    Yakıt olarak ideal, düzgün yerde lpg montajı ile de üzmez, eğer arka süspansiyonlar arasına 60lt'lik lpg taktırırsanız, ne zaman lpg aldığınızı unutturabilir Lancer sürüş dinamikleri olarak iyi deniliyor, güvenlik olarak bence megane'den daha iyi, bir kere ESP(ASTC) var. başlı başına esp lancer için sebep bence...
  • BRC MY-11 ile sorunsuzdur Lancer ve inanılmaz ekonomik kmde 13 kuruşa kadar düşüyor uzun yolda...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.