Şimdi Ara

Laptap kendiliginden kapaniyor...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
659
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar baslikta belirttigim gibi laptap kendiliginden kapaniyor. kapanma sebebininde fandan oldugunu dusunuyorum cunku fan bazen calismiyor, bilgisayar kendini direk shutdown ediyor tekrar acmak zorunda kaliyorum, acarkende guvenli mod penceresine kadar geliyor sonra kendini tekrar kapatiyor bu olay bazen 10 defaya kadar tekrarlaniyor taki fandan calisma sesi gelinceye kadar. Bilgisayarin bios guncellemesini yaptim ama bi faydasi olmadi.
    Problemi cozmede yardimci olursaniz sevinirim. simdiden tesekkurler.
    *laptopin modeli Sony Vaio VGN CS110E

• Laptop'un ile bu aralar fazla oynuyorsan arada bi kapanabilir.
    Ayrıca ne olur ne olmaz fanlarıda bi güzel temizle
  • hocam bataryayi sök tekrar elektrige bagla makinayi açmayi dene =)
  • Everest isimli programı google dan aratıp bulun indirin. Sıcaklıklara bakın bakalım kaç derece. (tam tükde ve beklemedeki sıcaklık)
  • Fanlarini kontrol ettim en ufak bir toz dahi goremedim. Makina kapandigindaki sicaklik tam olarak 55 derece diyor. sistem sicakligida bu sicaklik degerinin biraz altinda.
  • notebook için normal aslinda
  • quote:

Orjinalden alıntı: ti724

Fanlarini kontrol ettim en ufak bir toz dahi goremedim. Makina kapandigindaki sicaklik tam olarak 55 derece diyor. sistem sicakligida bu sicaklik degerinin biraz altinda.

Sıcaklık normal. Laptop bataryadamı kapanıyor şehir şebekesine takılıykenmi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerem -- 12 Temmuz 2009; 17:55:53 >
  • bilgisayar genellikle fiste takili. Eskiden bilgisayari actigimda fan direk calisirdi windows acilincada susardi simdi bilgisayari actigimda fan hic tepki vermiyor. En za 5-6 defa shutdown olduktan sonra fan calismaya basliyor.
  • Şimdi fan cpu sıcaklığına göre durur yavaş çalışır hızlı çalışır duruma göre. Ama kapanması sıcaklıkdan değil
  • Fandan suphelenmemin nedeni eskisi gibi calismiyor gibi geldi bana.
    simdi ben bu makinayi daima yanimda tasiyorum arabada, evde, isyerinde alliyacaginiz heryerde yanimda, makina bazen asiri derecede sarsiliyor bazen cantada iken arabada devrildigide olmustur. acaba baska bir yerinemi zarar verdim.
  • Eğer imkanın varsa bir fanı değiştirmeyi dene yalnız laptoplar'da fan değiştirme işlemi hakkında hiç bir bilgim yok zor olur diye tahmin ediyorum içini açman gerekecek o zaman'da garantisi varsa garanti kapsamı dışında kalabilir.
  • fanın dışarı hava verdiği yeri tut nefesini ciğerlerin patlayacak kadar çek ve fanın içine içine üfle hızlıca, sonra yüzüne gelen tozları temizle 2-3 gün boyunca astım olma ihtimalini göze alarak bunu yap sonunda düzelecektir.. =) ben öyle yaptım oldu
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.