Şimdi Ara

Laptop’a Ram Nasıl Takılır?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
24.156
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selam arkadaşlar laptopum da ram değiştirmek istiyorum nette de nasıl değiştirildiğini anlatan video buldum izledim kolay bir şekilde değiştirdi ama size sorum bu işlemleri kendi başıma yapabilirmiyim kendi başıma yaparsam ne sorunlarla karşılaşabilirim illaki de servisi değiştirmesi gerekirmi bu arada servisi almanya da markası MEDİON 95400 ulaşım sorunu olduğun dan bu işi kendi başıma halletmek istiyorum bi de bu işlemi yapan ve servis de çalışan arkadaşlar dan yardımlarınızı bekliyorum...

Rami nasıl değiştirdiğini gösteren video nun linki :http://www.teknoextra.com/2007/07/04/laptopa-dizustu-bilgisayar-memory-ram-nasil-takilir/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gaddarim -- 2 Ocak 2008; 11:24:28 >

• kardeş ilk önce laptop un ne marka modeli nedir?
    benim asus f3fm laptopumu adığım zaman üzerinde 512 ram vardı.ben 2 gb ram alıp kendim arkadaki vidaları dikkatli bir şekilde sökerek (ama dikkatli ol vidaların üzerinde tornavida ile iz yapma)taktım.gayet de başarılı oldum.üstelik 2 defa harddisk bozdum.yeni aldığım harddiskleri bile kendim taktım.sonuçta dikkatli ol cihazın garanti dışı kalır.iyi günler anlamadığın bişey olursa yardımcı olmaya çalışırım.
  • hiç bir sorunla karşılaşmazsın sadece dikkatli ol eğer biraz bilgin varsa takarsın sorun olmaz
  • Birde ramleri cikarirken yandaki centikleri yavasca kenara kaydirmaya dikkat et eger egilirlerse gevsek durabilir ram sonra.
  • garanti dışı kalır cihaz benim bilgiğim. tabi üzerinde garanti etiketi yoksa problem olmaz. ram değiştirmek kolay bir iştir ama dikkatli olman gerek yinede ilk kez yapıyorsan.
  • quote:

Orjinalden alıntı: gaddarim

Selam arkadaşlar laptopum da ram değiştirmek istiyorum nette de nasıl değiştirildiğini anlatan video buldum izledim kolay bir şekilde değiştirdi ama size sorum bu işlemleri kendi başıma yapabilirmiyim kendi başıma yaparsam ne sorunlarla karşılaşabilirim illaki de servisi değiştirmesi gerekirmi bu arada servisi almanya da markası MEDİON 95400 ulaşım sorunu olduğun dan bu işi kendi başıma halletmek istiyorum bi de bu işlemi yapan ve servis de çalışan arkadaşlar dan yardımlarınızı bekliyorum...

Rami nasıl değiştirdiğini gösteren video nun linki :http://www.teknoextra.com/2007/07/04/laptopa-dizustu-bilgisayar-memory-ram-nasil-takilir/

videosunu bura nasıl eklendyini bilmiyorum.ihtiyacı olan varsa pm atsın.epostasına gönderim

• şimdi senin verdiğin bu linkdeki ram değişimi senin alete uyuyor mu? bu videodaki alet medion 95400 ise eyvallah. yok değil ise sorun var demektir.
    ram lerini sökmedne evvel bios' a girip tiplerine bak nedir ne değildir diye. sonra aletin kullanım kılavuzunu indir. bu kılavuzda klavye altında ve aletin arka tarafındaki ram slot yuvalarına erişim yer alır. bu kılavuzu dikkatle incelersen nasıl hareket etmen gerekeceğini daha iyi gözlemler, anlarsın. ilk kez sökme ve takma yapacağın için toplamada özellikle hata yapma ihtimalin çok yüksek. nedeni de sökerken dikkat etmek toplarken de aa kolaymış deyip hataya yönelmek. o yüzden hangi nesne hangi yerden sökülüyor ise söktüğünü aynı yere takmaya dikkat edip acele etmezsen hata yapma ihtimalin sıfıra iner. haydi rastgele diyeceğim ama dur merak ettim nasıl aletmiş manueli bulursam buraya basarım matbaadan.

forum yine bozuldu mu nedir link eklenmiyor sorun sende değil..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The souls migration -- 2 Ocak 2008; 23:02:58 >

• gıcık bi markan var yani.

http://www.medionusa.com/

bu sitede sol taraftaki sütünda, medion products var tıkla ona altında downloads tıkla ona da onun da altında drivers &manuels var ona da tıkla o pencerede seri numarası yazıyor gir oraya seri numarasını indir manuelini yazıyorsa ne ala yazmıyor manuel' de detaylar, at çöpe
  • quote:

Orjinalden alıntı: MyC-TeK

garanti dışı kalır cihaz benim bilgiğim. tabi üzerinde garanti etiketi yoksa problem olmaz. ram değiştirmek kolay bir iştir ama dikkatli olman gerek yinede ilk kez yapıyorsan.

benim bildiğim garanti dışı kalmaz ...eğer ram yuvasını tornavida ile kurcalarsan tabi sen bozmuş olursun ama normal bi ram yükseltme olayı garanti dışı bırakmaz buna dvd-rw ekleme wiresles kart ekeleme gibi diğer donanımlarda geçerli...ayrıca garanti sözleşmesinde belirtilmemişse rahatlıkla değiştirirsin...
  • Cevablıyan tüm arkadaşlara teşekkür ederim tavsiyelerinizi uyucam...
  • Ben benimkinde takılabilecek bir yer göremiyorum iki tane var göüküyor ama ikiside dolu herhalde.. Ram almış olsam nereye takabilirim ki ?

Laptop’a Ram Nasıl Takılır?
  • laptoplarda genelde iki slot oluyor. doluysa yapılabilecek şey kapasitesi yüksek bir ramla değiştirmek.
  • avi ya bende değiştircem de bios ta bir ayar gerekşr mş daha önce bir akrabamla kasa topladık ama çoğu işi o yaptı hem iş kendi pc in olunca tedirgin oluyorsun
    yani bios ayarı gerekir mi çünkü biostan anlamam
  • Bendeki dizüstünün bir slot'u boş, oraya ilave yapmak istiyorum ama mevcut olan RAM'e ve sisteme uyum sağlayıp sağlamayacağını nasıl öğrenebilirim? Aygıt Yöneticisi'nden değerlerini kontrol ederek mi?

Dizüstü maalesef: CASPER NIRVANA NB 15,6(CHU.4210-4L05A-​N).

Yardımcı olabilirseniz sevinirim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.