Şimdi Ara

Laptop donma sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
1.062
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bilgisayarı alalı 6 ay oldu.İlk aldığımda bir sorun yoktu gittikçe oyunlarda kasmaya başladı format attım.Düzelme olmadı böyle devam ettim.Tekrar format attım düzelme olmadı.Bu aralar donma sorunu olmaya başladı.Bilgisayarda güncel antivirüs programı var ve bazen combofixi kullanıyorum.Virüsten endişeleniyorum ama formattan önce virüs vardı combofix silmişti.Şuan neyden kaynaklanıyo anlayamadım ama donma sorunu yüzünden adam gibi oyun oynayamıyorum bf3 gibi oyunlarda donma sorunu oluyor.lol gibi oyunlarda da fps düşmesi yaşamaya başladım.Sizce sorun ısınmada mı yoksa virüs mü?
    İlk aldığım zamana göre ısınma normal olarak yükselmeye başladı tabi ama tam sorunu anlayamadım.
    Özellikler 8 gb ram 4 gb nvidia gt525m ekran kartı intel core i3 işlemci

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ysrzmn -- 18 Temmuz 2012; 17:11:35 >

• Sıcaklık yaza bağlı olarak tabikide artmıştır ama nerelere kadar çıktığı önemli burda. Sıcaklık artışında fps düşmesi çok keskin olur. yani 50 iken 45 fps olmaz. Daha çok donmalar yaşanır. Virus ise ekran kartı, işlemci ve raminizi hiçbirşey yapmadığınız halde kullanabilir. Yani sorununuz bu olabilirdi. Ama format atmanıza rağmen sonuç alamamışsınız. Yükte iken max sıcaklık değerlerinizi buraya yazın onlara bir bakalım. Eğer sıcaklıkla ilgili değilse başka nedenler ararız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pulmicort -- 18 Temmuz 2012; 17:21:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pulmicort

Sıcaklık yaza bağlı olarak tabikide artmıştır ama nerelere kadar çıktığı önemli burda. Sıcaklık artışında fps düşmesi çok keskin olur. yani 50 iken 45 fps olmaz. Daha çok donmalar yaşanır. Virus ise ekran kartı, işlemci ve raminizi hiçbirşey yapmadığınız halde kullanabilir. Yani sorununuz bu olabilirdi. Ama format atmanıza rağmen sonuç alamamışsınız. Yükte iken max sıcaklık değerlerinizi buraya yazın onlara bir bakalım. Eğer sıcaklıkla ilgili değilse başka nedenler ararız

Şunu da belirtmek isterim formatlardan önce donma sorunu yoktu kasma sorunu vardı.Donma sorunu 1 haftadır çıkmaya başladı.
    Hiçbirşey açık değilken genelde sıcaklık 0 gösteriyor ama bi anda 14 yada 4 gibi şeylere çıkıp tekrar düşüyor.Sıcaklıktan mı virüsten mi tam anlayamadım ama combofix programı ve antivirüs programı kullanıyorum.Bunun dışında fazla programda kullanmak istemiyorum ama sorunun virüs olduğu belli değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: ysrzmn

quote:

Sıcaklık yaza bağlı olarak tabikide artmıştır ama nerelere kadar çıktığı önemli burda. Sıcaklık artışında fps düşmesi çok keskin olur. yani 50 iken 45 fps olmaz. Daha çok donmalar yaşanır. Virus ise ekran kartı, işlemci ve raminizi hiçbirşey yapmadığınız halde kullanabilir. Yani sorununuz bu olabilirdi. Ama format atmanıza rağmen sonuç alamamışsınız. Yükte iken max sıcaklık değerlerinizi buraya yazın onlara bir bakalım. Eğer sıcaklıkla ilgili değilse başka nedenler ararız

Şunu da belirtmek isterim formatlardan önce donma sorunu yoktu kasma sorunu vardı.Donma sorunu 1 haftadır çıkmaya başladı.
    Hiçbirşey açık değilken genelde sıcaklık 0 gösteriyor ama bi anda 14 yada 4 gibi şeylere çıkıp tekrar düşüyor.Sıcaklıktan mı virüsten mi tam anlayamadım ama combofix programı ve antivirüs programı kullanıyorum.Bunun dışında fazla programda kullanmak istemiyorum ama sorunun virüs olduğu belli değil.

Alıntıları Göster
    Sıcaklık 0 derece yada 14 derece olmaz hocam yanlış yere bakıyorsunuz. Everest adlı programdan sıcaklıklara bakmanızı tavsiye ederim

• quote:

Sıcaklık 0 derece yada 14 derece olmaz hocam yanlış yere bakıyorsunuz. Everest adlı programdan sıcaklıklara bakmanızı tavsiye ederim

0 yada 14 değil bi anda 14 e yükselip düşüyor.
  • quote:

quote:

Hocam sıcaklıklıktan bahsediyoruz. 0 derece olması için sıvı azot kullanıyor olmanız gerekir
  • quote:

quote:

quote:

Hocam sıcaklıklıktan bahsediyoruz. 0 derece olması için sıvı azot kullanıyor olmanız gerekir

Ben cpu kullanımına bakıyorumda o dediğin programıda indirdim oda öyle gösteriyor yanlış yere mi bakıyorum

• quote:

quote:

quote:

quote:

Ben cpu kullanımına bakıyorumda o dediğin programıda indirdim oda öyle gösteriyor yanlış yere mi bakıyorum

Programın soltarafındaki sekmelerden Bilgisayar--> algılayıcı ya bakıcaksınız

• quote:

cpu 50 gösteriyor
  • quote:

quote:

cpu 50 gösteriyor

Alıntıları Göster
    Sıcaklığa bilgisayar kasarken bakman gerekir
  • quote:

78 oluyor bu sefer.Arada birde 72 fln oluyor.
    Birde şöyle bişey var.Hangi programı açsam fanın sesi yükseliyor sonra normala dönüyor.Sorun galiba ısınmadan.Virüstende hala endişeleniyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ysrzmn -- 18 Temmuz 2012; 20:04:02 >
  • quote:

quote:

Birde şöyle bişey var.Hangi programı açsam fanın sesi yükseliyor sonra normala dönüyor.Sorun galiba ısınmadan.Virüstende hala endişeleniyorum.

70 C civari aslinda tek basina kasma yapabilecek bir sicaklik degil gibi... Bence baska unsurlari da dusunmek lazim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jovanovic

quote:

quote:

70 C civari aslinda tek basina kasma yapabilecek bir sicaklik degil gibi... Bence baska unsurlari da dusunmek lazim.

Tabi yanında facebook flnda açık.Yani bilgisayarın özellikleride aşırı düşük değil sadece bu açık şeyler için donma yapacağını sanmam.Önceden daha çok şey açıkken oyuna giriyordum kasma bile olmuyordu.Şimdi donma sorunu var.
    bf3 oynamak için otomatik site açılıyor.yani bununla alakası olduğunu düşünmüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ysrzmn -- 18 Temmuz 2012; 21:16:49 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: jovanovic

quote:

quote:

Tabi yanında facebook flnda açık.Yani bilgisayarın özellikleride aşırı düşük değil sadece bu açık şeyler için donma yapacağını sanmam.Önceden daha çok şey açıkken oyuna giriyordum kasma bile olmuyordu.Şimdi donma sorunu var.
    bf3 oynamak için otomatik site açılıyor.yani bununla alakası olduğunu düşünmüyorum.

Anladım, zararlı yazılım mı var dicem ama temizledim demişsiniz.

• Daha onceden bf3 u akıcı birsekilde oynuyormuydunuz. Sayet 525m giris seviyesinde bir gpu
  • quote:

Daha onceden bf3 u akıcı birsekilde oynuyormuydunuz. Sayet 525m giris seviyesinde bir gpu

Bazı özellikler düşükte oynayabiliyordum.Tabi bazı yerlerde küçük kasmalar oluyordu ama donma hiç olmamıştı.Isı seviyesi bf3 e göre normal mi?
    eğer normalse sorun virüs gözüküyor.
  • Laptopa göre bf3 te 80 dereceye kadar normal.
  • quote:

Laptopa göre bf3 te 80 dereceye kadar normal.

yani sorun virüs mü?
  • quote:

quote:

yani sorun virüs mü?

Hocam sıcaklıktan dolayı olmuyor takılma. Tekrar tekrar format atmışsınız ama düzelmemiş. Virus olsa formatta giderdi.
  • quote:

quote:

quote:

yani sorun virüs mü?

Hocam sıcaklıktan dolayı olmuyor takılma. Tekrar tekrar format atmışsınız ama düzelmemiş. Virus olsa formatta giderdi.

sorun ne o zaman?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.