Şimdi Ara

Laptop ekranındaki çizgiler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
600
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba, birkaç hafta önce bir lenovo z560 aldım fakat kafama bişey takıldı. PC de renkli kısımlarda daha yoğun göze çarpmak üzere dikine çizgiler oluşuyor fakat bu çizgiler sanırım ekran kartından kaynaklanmıyor çünkü aynı çizgileri bir packard bellde de gördüm. Ekranın parlaklığını açtığım zaman çizgiler kayboluyor. Samsung kullanan bir arkadaşıma sordum kendisindede yakından bakıldığında oluştuğunu söyledi. Bundan önce toshibanın 4 yıl önceki m70-193 modelini kullanıyordum hiç böyle şeyler olmuyordu. Böyle yapmasının sebebi led ekran olabilir mi ve bir çözümü var mı ?

Monitör açıklamasında "Gelenl PnP monitor" yazıyor.

Ekleme;
    Photoshop ile tasarım yaparken bazen granit verdiğim yerlerde titremeler meynada geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi calculusby -- 9 Ekim 2010; 14:47:57 >

• ölü pixel gibi geldi bana yeni almışsan değiştir
  • Yok ölü px değil çizgiler çok düzgün bir biçimde iniyor ve dediğim gibi parlaklık arttıkça azalıyor, yakınlaştıkça belirginleşiyor ve aynısı packard bell notebookda da vardı. Acaba led olmasındanmı kaynaklı bişey ?
  • ben toshiba led ekranlı notebook aldım öyle bir çizgi görmedim hatta alırken ölü pixel incelemesi yaparak aldım
  • Benimde 27" lg monitörümde ekranın bazı yerlerinde enine çizgiler oluşuyor açık renkli yerlerde ve kontrast oranını arttırdığımda gidiyor o çizgiler. Ben dvi kablo kullanıyorum, bugün altın uçlu hdmi kablo alıp onunla deniyeceğim, eğer yine aynı problemi yaparsa panel gidik demektir ve bu da garantiyle baya bir uğraşacağımız anlamına geliyor.
  • Bahsettiğim şeyi üstün körü göremezsiniz ekranın ışığını kısın biraz yaklaşın ekrana özellikle donanimhaberin arka planındaki turuncu renginde bariz belli oluyor gerekli koşullar sağlandığında ve photoshop ile granit verirken granit verilen yerde titreme meydana geliyor. Bunun yanı sıra ekranın belli kesiminde değil her yerinde oluyor bu olay.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.