Şimdi Ara

Laptopta ısınma sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
2.261
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, Packard Bell TJ65 dt-022 marka laptop kullanıyorum. Laptopu ilk aldığım zamanlarda laptopum oyun oynarken ısınmıyordu ve kasma problemi yoktu. Şimdi ise laptop 10 dk ya ısınıyor ve oyunda kasmalar başlıyor. Hard diskin dolu olması böyle bir etki yaparmı? Veya başka ne gibi sebeplerden dolayı ısınma ve kasma problemi olabilir? Yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler.

• Hergün cevap vermekten sıkıldım artık laptopunun fanları tozlanmıştır arkadaşım ya servise vereceksin yada kendin söküp temizleyeceksin yada fandan süpürgeyle tozları çek
  • sadece fan kısmı değil, eğer laptop yıllanmış ise diğer donanımlardada tozlanma ve tıkanma olmuş olabilir. bu yüzden kendiniz açıp temizlemektense bir servise götürüp temizlettirmek daha mantıklı olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: frisby06

Hergün cevap vermekten sıkıldım artık laptopunun fanları tozlanmıştır arkadaşım ya servise vereceksin yada kendin söküp temizleyeceksin yada fandan süpürgeyle tozları çek

çok teşekkürler cevabın için

quote:

Orijinalden alıntı: erhan850

sadece fan kısmı değil, eğer laptop yıllanmış ise diğer donanımlardada tozlanma ve tıkanma olmuş olabilir. bu yüzden kendiniz açıp temizlemektense bir servise götürüp temizlettirmek daha mantıklı olabilir.

laptopu alalı 6 ay oldu aslında hiç aklıma gelmemişti tozlanabilceği. en iyisi dediğiniz gibi servise götürmek teşekkürler.

• Evet klasik tozlanma sorunu.
    Ben de de oldu. Servise verdim, temizlediler hem ısınma ve kasma sorunları ortadan kalktı, hem de çok daha sessiz çalışır hale geldi.
    Kişisel fikrim 6 ay da bir temizletmek gerek notebook'u. Tabi temizlik sonrası OS de kurulursa sıkıntı olmaz.
  • Tozlanma yüzünden ısınıyordur.Servise temizlettirdikten sonra yumuşak yüzeylerde uzun süre kullanmamaya dikkat edersiniz.
  • Teşekkürler arkadaşlar bugün laptopumu vatan bilgisayara götürücem. Gelince sonucu sizlerle paylaşırım. Peki para alırlarmı fanı temizlemek için? Garantisi devam ediyor.
  • Elbette alacaklardır.
    Garanti servislerinin en sevdiği şey. Garantisi bozulmasın diye elinizin mahkum olduğunu çok iyi biliyorlar.
    Dışarıda 40 - 50 dolara halledeceğiniz işe en az 100 dolar artı KDV çekerler.
  • Tozlanma.Servise ver temizlet yada güçlü bir elektirik süpürgesiyle hava çıkışlarına tut.
  • Bakın herkese önerdiğim bi yöntem var kalın bir kağıdı fan ızgarasından sokun fan dönmesin yeter ordan benzinliklerdeki hava kompresörü ile laptopun hava çıkış deliğinden tutun farkı göreceksiniz
  • Servise verme işlemini analtır mısınız? Hiç servise verdim de bilmiyorum nereyei arayacağımı filan
  • frisby06 dediğiniz yöntem mantıklı geldi bana fakat laptob yani bu sonucta masaüstü kasa değil sadece o küçük fan deliklerinden hava üfletmekle acaba tüm tozu dier parcalara püskürtmüş olmaz miyiz ? yoksa yeterli hava döngüsü oluşurda tüm pisliği dışarı verebilirmiyiz?
  • Henüz servise götürme fırsatım olmadı. Açıkçası arkadaşın 100 dolar para alırlar demesi beni biraz korkuttu
    Ama dün elektrik süpürgesiyle biraz temizleyince gerçekten fark etti oyunlarda eskisi kadar donmalar olmuyor artık.Tam düzeldi diyemem ama yine eskisinden iyi oldu.

quote:

Orijinalden alıntı: frisby06

Bakın herkese önerdiğim bi yöntem var kalın bir kağıdı fan ızgarasından sokun fan dönmesin yeter ordan benzinliklerdeki hava kompresörü ile laptopun hava çıkış deliğinden tutun farkı göreceksiniz

Hocam dediğin olayıda en kısa zamanda deneyip sonuçları sizlerle paylaşırım.
  • Hevesini kırmak istemem ama bu önerilerin hepsi malesef geçici çözümler.
    En sağlıklısı notebook'un içinin açılıp komple bir temizlik yapılmasıdır.
    Gene de yöntemleri denedikten sonra paylaşırsan seviniriz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tired Soul

Servise verme işlemini analtır mısınız? Hiç servise verdim de bilmiyorum nereyei arayacağımı filan
  • Vatan bilgisayardan aldığım bilgisayarı temizletmek için götürürsem(garanti kapsamında) benden para mı isteyecekler şimdi?

bu nasıl iş yahu.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.