Şimdi Ara

laptopu düşürdüm ekrana görüntü gelmiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
1.301
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • asus k53sj (i5-gt520m-4gbram-640gb hdd)laptopu 2 kez peşpeşe düşürdüm sol ekranın alt çerçevesinde bir kaç küçük parça kırıldı daha sonra lpaoptu açıyorum power ışığı yanıyor capslock ışığı yanıyor, bataryayı şarja takıyorum ışığı yanıyor ama bir türlü ekrana görüntü gelmiyor, hdd bir çalışır gibi oluyor ama sonra duruyor, sizce sıkıntı nedir, hdd olabilir mi ram olabilir mi, bunlarda sıkıntı olsa ekrana görüntü gelmesi gerekmez mi hiç olmassa biosa kadar ilerlemez mi, ekrana görüntü gelmediği için sıkıntı ekran kartında yada anakartta mı, ekran kartına ısıl işlem uygulansa olacak bir durum var mı? onunla olmadı diyelim anakartta kırık çatlak varsa ki görmedim laptopala vedalaşmalımıyım, bilgisi olan lütfen paylaşsın

• Düşürdüğünüzde pc açıksa hdd’den şüphelenin değilse anakartı detaylı olarak incelemek gerekir, açıp bakmadan ne olduğunu söylemek zor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheArchaeologist -- 13 Kasım 2018; 17:40:28 >
  • Başka bir HDD bulup deniyeyim ozaman ama yinede ekrana görüntü ggelmezmi HDD hatası aygit hatası gibi, neyse bir bakayım seni sonra yine rahatsız ederim kardeşim musait olursa n cevap yazarsan sevinirim kardeşim çok teşekkür ederim ilgine
  • Başka bilgisi olan varsa da yardımcı olursa sevinirim
  • düşme sonucunda en sık ekran paneli ve hdd bozulur.
    hdd bozulmalarında ekran görüntü gelir.

hata verir.
    panel kırılmasında ışık gelir ama görüntü gelmez.
    ancak anakart ile lcd panel arasındaki kablo yerinden çıkmışsa görüntüde gelmez.

notebook u harici tv monitör varsa onlardan birine bağla bakalım görüntü alabilecekmisin
  • Yok onunda yaptım görüntü alamadim sinyal yok diyor, ramleri çıkardım denedim olmadi, yani şöyle söyleyeyim HDD ilk açılışta çalışıyor ama devam etmiyor,
  • Ekrana görüntü geliyor mu hiç?
  • emres37 kullanıcısına yanıt
    Hiç gelmiyor, görüntü gelse HDD yada ram gibi düşüncem ama gelmiyor , cevap yazan arakdaslardan birisi HDD olabilir çalışırken düştüyse dedi birde HDD olmadan ram takılıyken denerim artı HDD bulup denerim diye düşünüyorum ama çok bir ümidim yok valla
  • quote:

Orijinalden alıntı: zeki1981

düşme sonucunda en sık ekran paneli ve hdd bozulur.
    hdd bozulmalarında ekran görüntü gelir.

hata verir.
    panel kırılmasında ışık gelir ama görüntü gelmez.
    ancak anakart ile lcd panel arasındaki kablo yerinden çıkmışsa görüntüde gelmez.

notebook u harici tv monitör varsa onlardan birine bağla bakalım görüntü alabilecekmisin
    Arkadaşa katılıyorum. Elinde yedek bir HDD varsa onunla da deneyebilirsin ama HDD bozuk olunca görüntü geliyor.
    Isıl işlem faydalı olabilir mi, ama bu durumdaki bir PC için mi yapılır bilmiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: akdenizz83

Isıl işlem faydalı olabilir mi, ama bu durumdaki bir PC için mi yapılır bilmiyorum
    Yüzde 99.9 ekran kırılmış.
    İşlemlik bir durum yok .
    Bulunduğunuz yerde güvenilir bi servis bulun gösterin.
    Harici ekrana hdim kablo ile bağladım sinyal yok dedi ,
  • çözüldü arkadaşlar ram yuvasında sıkıntı varmış onu hiç denememiştim başka hddler falan denedim ama bunu denememiştim, çok şükür masrafsız bir şekilde çözdüm, yardımcı olmak isteyen herekse çok teşekkürler,
  • akdenizz83 A kullanıcısına yanıt
    Çok geçmiş olsun tekrar.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.