Şimdi Ara

Lastiklerim sürekli iniyor..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
1.261
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Aracım auris,lastikleri geçen sene falken ziex ile değiştirdim. Haftada 1 uzun yola gidiyorum her seferinde lastikler orantısız şekilde 4-5 psi eksik çıkıyor.

4 gün önce lastikciye gittim,havaları boşaltıp nitrojen bastırdım. İlk 1-2 gün iyi olsa da sonra tekrar aynı şeyleri yaşattı. Lastikçi jantlarda paslanma vs vs bir şeyler dedi tam hatırlamıyorum ne yapabiliriz? Söktürüp tekrar mı taktırsam ?

teşekkürler.. bu arada direksiyon kutu arızası yaşıyorum şehiriçinde sürekli kendini sola çevirme eğiliminde oluyor. Uzun yolda yapmıyor

• kötü komşularınız var mı,veya mahallede çocuklar falan

• Jantlarda problem olabilir sibopları kalitesiz takmışlardır siboplarda önemli rol oynar.

Gözle görülemeyecek en ufak bi kaçıklık bile lastiğin havasını indirebilir.

Jant, siboplar, lastik 3 lüsüne güzelce bakılacak. Lastikdeki ufak delik gözle görülemeyebilir suya mı ne batırıyolar hava kabarcığı varsa orda delik vardır.

4-5 psi yüksek çünkü. Benimkileri şişiriyorum 2-3 ay sonra bi bakıyorum 1-2 psi anca oynamış mesela
  • Zibidi Gonzales kullanıcısına yanıt
    yok hocam
  • MeGaDave06 kullanıcısına yanıt
    Lastikleri dışarıdan almıştım,ben şehirdışındayken evdekiler taktırmış pek anlamıyorlar muhtemelen takım esnasında bir sıkıntı olmuş olabilir. + bozuk yola çok giriyorum.

Komple söktüreceğim; jantta kontrol nasıl yapılıyor ve sibopları da değiştirteyim. Başka ihtimal veya olabilecek bir şey var mı?

“”””

Bilgi de bırakalım; lastikpark şubesinde yaptırdım 4 lastiği tek tek lifte kaldırıp boşaltıp nitrojen basmaya 40 TL aldılar. Makine hunter diye burayı tercih etmiştim daha önceden de.
  • Siboplardan büyük ihtimalle celik sibop taktirin hocam
  • Bence de siboplara baktırmakta fayda var.
  • Aynı durum bende de vardı, her hafta bazen 3 günde bir hava basıyordum. Jantları temizlettim. Lastikle birleşen yerlerini güzelce temizlediler, zımparaladilar, şimdi yaklaşık 10 ay oldu, hiç hava basmadım.
  • Aynısını uzun yolda sensör uyarısı ile yaşadım. Yakıt almaktan ziyade hava basmak için benzinliklere girince karar verdim ve 4 lastiği de sıfırı ile değiştirfim.
    Sorun çözüldü.
  • Navi kullanıcısına yanıt
    zımpara ve sibop değişimi dışında başka bir işlem gerekir mi neler yapabiliriz sökmüşken
  • Cem_Alim C kullanıcısına yanıt
    Lastiklerim sıfır gibi,2021 in başında değişti hepsi
  • Jant, lastik sibop kullanıyorsan onu kesiyor olabilir. Hatalı üretim veya zarar görmüş jantlarda başına gelen arkadaşlar vardı. Jant yanağından da kaçırıyor olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: arkhe662

zımpara ve sibop değişimi dışında başka bir işlem gerekir mi neler yapabiliriz sökmüşken

Zannetmiyorum. Lastik tam oturmuyordur muhtemelen. Jantın kenarlarını güzelce temizleyince sıkıntı biter bence. Lastikçi de görür muhtemelen.

• Merhaba,

Benzer bir sorun başımıza gelmişti. Hakkında bir konu yazmıştım. Sorunu yeni bir set lastik ve sibop değişimi ile çözdük.

https://forum.donanimhaber.com/mesaj/yonlen/147104620

Yardımcı olur umuyorum.
  • lastik söküldükten sonra tel fırça ile jant yanaklarını iyiçe temizleyip, eski lastik kalıntılarını sıfırlamak ve sibopları değiştirmek gerekir...

• İlk iş sökme, jant kontrolü ve sibop değişimi. Jantlarda sorun varsa çıkma sıfır jantlar 500 gibi bulunuyor corolla gruplarında, alır almaz çelik jant taktıranlar satıyor.
  • Arkadaşlar yazmış zaten mutlaka jant kontolü şart.
    Aynı durumu yaşadım sorun jantta çıktı. Lastikçiler jant lastik birleşim yerini spiral gibi aletle düzleştiriyor.

Kolay gelsin.
  • Jantın yamuk   hatta birşey diyim mi, öyle bir yamuk ki 1 mm lik yamuk kısım mevcut ve araç o bölgeye park ettiğinde lastiğin iniyor.   

Hadi ordan diceksin, başıma her yil 3 kez geliyor...

Jantimda çok küçük bi yamukluk var, yaptırmıyorum inat ettim. muhakkak yilda 3 kez janttaki o bölge denk geliyor park edince ve sabaha kadar tatli tatlı lastigi salıyor. Stepneyi takip lastiği bagaja atiyorum, anormal şekilde bagajda bir gün durunca lastik belirli bi miktar şişmiş oluyor ve benzinlige gidip basıp hava geri takıyorum kafam 4-5 ay rahat 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 9FiestaM6 -- 23 Temmuz 2021; 8:37:37 >

• Yazmış arkadaşlar.. Kışlık yazlık değişimi yapılıyorsa montaj sırasında sürülen ilaç diyelim zamanla kalıntı yapıp kenardan hava kaçırtıyor.

İyice temizlenmeli jantın iç kenarları, lastiği öptüğü yer.. Hala geçmezse jant yamuktur.

Tabi ilk olarak tanesi 5, 8 tl olan alman siboplarla değişilmeli.. Bedava Çin işi olanlar atılmalı.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.