Şimdi Ara

LAZER YAZICIDA ÇOK İYİ FİYAT+EXTRA YEDEK TONER HEDİYE! (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
268
Cevap
14
Favori
20.345
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Ulaş-ım

quote:

Orijinalden alıntı: Okeanus

Benim sorumun cvbni bilen yok mu?

Yazıcılarda mecbur kalmadan "FIRMWARE" güncellemesi yapılmaz.
    Hadi yaptınız diyelim... Üreticinin ortada neden yok iken reset işini iptal edeceğini sanmam ama üretici firmanın yeni "firmware" dosyasında hangi tuşun işlevini kapatacağını kimse bilemez, bunun garantisi olmaz...
    Bu korkuyla da asla yazıcı alınmaz.
    Sürücü CD'leri tabii ki yazıcının içinden çıkar.

Tesekkur ederim. Forumda bu firmware dagtp reset isini anlatan konulari gorunce kafam karismisti.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

Benim sorumun cvbni bilen yok mu?

Yazıcılarda mecbur kalmadan "FIRMWARE" güncellemesi yapılmaz.
    Hadi yaptınız diyelim... Üreticinin ortada neden yok iken reset işini iptal edeceğini sanmam ama üretici firmanın yeni "firmware" dosyasında hangi tuşun işlevini kapatacağını kimse bilemez, bunun garantisi olmaz...
    Bu korkuyla da asla yazıcı alınmaz.
    Sürücü CD'leri tabii ki yazıcının içinden çıkar.

Tesekkur ederim. Forumda bu firmware dagtp reset isini anlatan konulari gorunce kafam karismisti.

Alıntıları Göster
    Çoğu yazıcı markasında orjinal "firmware" bulmak zordur. Üreticiler bunları çok aşırı bir sorun yaşanmadıkça açıktan dağıtmazlar.
    Bazı toner dolum işlemlerinde toner sayfa sayma olayını iptal etmek için "kırılmış firmware" kullanılır. Ancak bunun yan etkileri de var. Bizdeki bazı Samsung Lazer yazıcılar kırık "firmware" atma sonrasında problemler vermeye başladı. Cihazın toneri dolu, kağıt var ama yazmıyor. İlginçtir ki USB kablosunu çekip tekrar takıyorsunuz ve yazmaya başlıyor.

Bunun gibi abuk-subuk hatalar çıkabiliyor. Bu durumda da orjinal "firmware" lazım olaibliyor. Bulamazsanız sıkıntı...

• quote:

Çoğu yazıcı markasında orjinal "firmware" bulmak zordur. Üreticiler bunları çok aşırı bir sorun yaşanmadıkça açıktan dağıtmazlar.
    Bazı toner dolum işlemlerinde toner sayfa sayma olayını iptal etmek için "kırılmış firmware" kullanılır. Ancak bunun yan etkileri de var. Bizdeki bazı Samsung Lazer yazıcılar kırık "firmware" atma sonrasında problemler vermeye başladı. Cihazın toneri dolu, kağıt var ama yazmıyor. İlginçtir ki USB kablosunu çekip tekrar takıyorsunuz ve yazmaya başlıyor.

Bunun gibi abuk-subuk hatalar çıkabiliyor. Bu durumda da orjinal "firmware" lazım olaibliyor. Bulamazsanız sıkıntı...

Peki brother da boyle bir skinti yasar miyim? Dolum tonerde..

• quote:

Yok.

BROTHER'ın bu modelinde firmware yazmayı gerektirecek bir durum yok diye biliyorum. Hatta bizdeki MFC 7360 model çok fonksiyonlu cihazın TN 2280 tonerine bile "GEAR RESET" (dişlileri söküp belli bir konuma getirme) yetiyor. Yazılımlık bir iş yok yani.
  • quote:

quote:

Yok.

BROTHER'ın bu modelinde firmware yazmayı gerektirecek bir durum yok diye biliyorum. Hatta bizdeki MFC 7360 model çok fonksiyonlu cihazın TN 2280 tonerine bile "GEAR RESET" (dişlileri söküp belli bir konuma getirme) yetiyor. Yazılımlık bir iş yok yani.

Cok tesekkur ederim:)

• Ürün iyi bir ürün zaten japon malı (:
    Güzel bir indirimdeyken aldım, bugün geldi siparişim hemen bir kaç çıktı aldım gayet iyi.Netteki yorumlarda çok gürültülü çok büyük yazıyordu. Gürültüsü çok çok az. Yani o sese gürültü denmez :) kaldı ki ısınırken biraz ses çıkartması normal. Büyüklüğüne gelince de daha ne kadar küçük olabilir bilmiyorum; kağıt saklama hazinesi olan lazerli bir yazıcı boyutunda. Gayet hızlı çıktı alabiliyorsunuz. Kısacası bu fiyata bu özelliklerde ideal bir yazıcı. Tavsiye ederim almayı düşünenlere.
    Fakat satıcı firma benden geçerli not alamadı. Geçtiğimiz günlerde harddisk sipariş etmiştim : Silicon Power 1tb Faturada yazan adres doğru fakat kargo poşetinde eksik ve yanlış adres yazıyordu. Ürünü teslim almam 3gün gecikti bu yüzden. Ve paketlemesi kötüydü direk kargo poşetine koymuşlardı ürünü. Bu siparişimde bunu dile getirdim, özen göstereceklerini söylediler. Fakat bu sefer de daireyi yazmamışlar ve soyismimi yanlış yazmışlar. Neyseki ürünü teslim alabildim.

• alıyorum alıyorummm...
  • arkadaşlar biri şu resetleme olayını ayrıntılı bi şekilde anlatabilirmisiniz 350 küsür sayfa çıktı aldım ve toner tuşu yanıp sönmeye başladı.reset attım dediğiniz gibi ama yanıp sönmeye devam ediyor.yardımcı olursanız sevinirim.
  • Haberin veren arkadaşa teşekkür ederim.
  • Rifat PAMUKyoutube
    Brother printer HL-2130 Toner reset
    https://www.youtube.com/watch?v=d_75Bh60ulQ

Toner resetleme için videodaki işlemi yapmalısınız.

Ben de bu yazıcıdan aldım, pazartesi günü kullanmaya başladım ve toner ışığı 350-400 sayfa civarı çıktı aldığımda yanıp sönmeye başladı ve tam olarak 720 sayfa çıktı aldığımda toner ışığı sürekli yanarak artık yazdırmamaya başladı. Yukarıdaki videodan yararlanarak reset işlemini başarıyla yaptım, ışık söndü ve yazdırmaya devam etti ancak içindeki toner tamamen bitmiş olmalı ki yine soluk yazdırmaya devam etti. Yazılar nerdeyse okunamayacak kadar soluklaştığı için mecburen yedek toneri taktım. Sonuç olarak ilk tonerden toplamda 850-900 civarında çıktı alabildim. İkinci toner için yazdırma ayarlarında varsayılan olarak 600 dpi ayarlı olan çözünürlüğü 300 dpi yaptım bakalım kaç sayfa çıktı alacağız 2. tonerden. Sonucu paylaşırım.

Toner dolumunu nasıl yapıyorsunuz bu yazıcıda?

• quote:

Orijinalden alıntı: sunnymoon

https://www.youtube.com/watch?v=d_75Bh60ulQ

Toner resetleme için videodaki işlemi yapmalısınız.

Ben de bu yazıcıdan aldım, pazartesi günü kullanmaya başladım ve toner ışığı 350-400 sayfa civarı çıktı aldığımda yanıp sönmeye başladı ve tam olarak 720 sayfa çıktı aldığımda toner ışığı sürekli yanarak artık yazdırmamaya başladı. Yukarıdaki videodan yararlanarak reset işlemini başarıyla yaptım, ışık söndü ve yazdırmaya devam etti ancak içindeki toner tamamen bitmiş olmalı ki yine soluk yazdırmaya devam etti. Yazılar nerdeyse okunamayacak kadar soluklaştığı için mecburen yedek toneri taktım. Sonuç olarak ilk tonerden toplamda 850-900 civarında çıktı alabildim. İkinci toner için yazdırma ayarlarında varsayılan olarak 600 dpi ayarlı olan çözünürlüğü 300 dpi yaptım bakalım kaç sayfa çıktı alacağız 2. tonerden. Sonucu paylaşırım.

Toner dolumunu nasıl yapıyorsunuz bu yazıcıda?

tonerle ilgili başka sıkıntı yaşayan var mı almayı düşünüyordum kafam karıştı

• Resetledikten sonra kağıtta tozlanma oluyor mu deneyen oldu mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: welowis

Resetledikten sonra kağıtta tozlanma oluyor mu deneyen oldu mu ?

Sanırım toner tozundan bahsediyorsunuz, perşembe günü resetledim ancak dikkatimi çeken bir tozlanma görmedim. Peki tozlanma olması veya olmaması neyi gösterir?
  • birtanede ben aldım umarım pişman olmam
  • quote:

quote:

Sanırım toner tozundan bahsediyorsunuz, perşembe günü resetledim ancak dikkatimi çeken bir tozlanma görmedim. Peki tozlanma olması veya olmaması neyi gösterir?

Tonerin cabuk bitcgni ve kagittaki yazilarin kotu cikmasina bagli olarak yazicinin islevini tam anlamiyla yapmamasini :)

• quote:

quote:

quote:

Tonerin cabuk bitcgni ve kagittaki yazilarin kotu cikmasina bagli olarak yazicinin islevini tam anlamiyla yapmamasini :)

Anladım. Tozlanma yoktu ancak resetten sonra 20-30 sayfa daha güzel çıktı verdi ve sonrasında yazılar gittikçe silikleşti. Toneri değiştirmek zorunda kaldım.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Anladım. Tozlanma yoktu ancak resetten sonra 20-30 sayfa daha güzel çıktı verdi ve sonrasında yazılar gittikçe silikleşti. Toneri değiştirmek zorunda kaldım.

reset ise yaramıyor mu

• Toner ışığı sürekli yanınca yazıcı duruyor, istesen de yazdırmıyor. Reset işlemini yapınca yazdırmaya devam ediyor yani bu anlamda reset başarılı. Ancak ilk tonerle öyle 2000 sayfa baskı alamadım ben ancak 950 sayfa. (Aldığım çıktıları saydım) Ayrıntıları yukarıda yazmıştım. Ha reset işlemi de öyle Go tuşuna 7 saniye basmakla olmuyor. Yukarıda paylaştığım videodaki gibi yapmalısınız.
  • quote:

Toner ışığı sürekli yanınca yazıcı duruyor, istesen de yazdırmıyor. Reset işlemini yapınca yazdırmaya devam ediyor yani bu anlamda reset başarılı. Ancak ilk tonerle öyle 2000 sayfa baskı alamadım ben ancak 950 sayfa. (Aldığım çıktıları saydım) Ayrıntıları yukarıda yazmıştım. Ha reset işlemi de öyle Go tuşuna 7 saniye basmakla olmuyor. Yukarıda paylaştığım videodaki gibi yapmalısınız.

Demo toner oldugu icin olmus olabilir.

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.