Şimdi Ara

LCD İÇİN EKRAN FİLTRESİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
4.980
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Benim gözlerimden yana şikayetim var. Bunun için LCD ekran filtresi almak istedim. Ancak bir çok yerde buna gerek olmadığı söylendi. PHILIPS 170c LCD kullanıyorum.

Hz 'yi en fazla 75 yapabildim.

30-50 milyon arası önerebileceğiniz iyi bir ekran filtresi var mı?

• Sana da merhabadır,
    Dedikleri gibi LCd için ekran filtresine ihtiyaç yoktur.Aynı zamanda CRT gibi yüksek Hz'ye ayarlamana da ihtiyaç yoktur.Çalışma mantıkları farklıdır çünkü.Dolayısıyla yüksek Hz LCD için daha az titreşim demek değildir.En uygun Hz ise 60'dır.60'a ayarlamana daha iyi sonuç verecektir.

Not:Yukarıdaki arama tuşunu kullanarak daha doyurucu bilgilere de ulaşman mümkündür.Bende söylemesidir.Bittidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: portakal

Sana da merhabadır,
    Dedikleri gibi LCd için ekran filtresine ihtiyaç yoktur.Aynı zamanda CRT gibi yüksek Hz'ye ayarlamana da ihtiyaç yoktur.Çalışma mantıkları farklıdır çünkü.Dolayısıyla yüksek Hz LCD için daha az titreşim demek değildir.En uygun Hz ise 60'dır.60'a ayarlamana daha iyi sonuç verecektir.

Not:Yukarıdaki arama tuşunu kullanarak daha doyurucu bilgilere de ulaşman mümkündür.Bende söylemesidir.Bittidir.
    Omega firmasını araştır bilader.
  • quote:

Orijinalden alıntı: comennias

Omega firmasını araştır bilader.

Alıntıları Göster
    Ne var ki forumda bazı arkadaşlar LCD'de de ekran filtresi kullanıldığını yazmışlardı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: insancaa

Ne var ki forumda bazı arkadaşlar LCD'de de ekran filtresi kullanıldığını yazmışlardı.

Alıntıları Göster
    lcd nin en önemli tercih sebeplerinden biri gözü yormaması zaten.
    ayrıca bi ekran filtresi almana hiç gerek yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: trulli

lcd nin en önemli tercih sebeplerinden biri gözü yormaması zaten.
    ayrıca bi ekran filtresi almana hiç gerek yok.

Alıntıları Göster
    lcd de ekran filtresi tabiki işe yarar. denedim de konuşuyorum, crt de kullandığım çift çamlı filtreyi laptopun ekranına getirince ekranın gereksiz parlaklığı gidiyor ve ekran daha da netleşiyor. lcd ler için incecik kağıt gibi filtreler var, ekranın kontrastını artırıyor ve gereksiz parlamayı azaltıyor (göz alma). ama 7 sene crt (filtreli filtresiz) 1 sene lcd kullandım lcd gerçekten gözü yormuyor ve mükemmel parlak :)

• quote:

Orjinalden alıntı: insancaa

Merhabalar,
    Benim gözlerimden yana şikayetim var. Bunun için LCD ekran filtresi almak istedim. Ancak bir çok yerde buna gerek olmadığı söylendi. PHILIPS 170c LCD kullanıyorum.

Hz 'yi en fazla 75 yapabildim.

30-50 milyon arası önerebileceğiniz iyi bir ekran filtresi var mı?

crt monitörler için filtre şart, ancak lcd'lerde durum farklı. yeni alan insanlar genellikle lcd'leri en parlak şekliyle kullanıyorlar, göze daha hoş göründüğü için. ancak bu yüksek parlaklık oranları da göz açısından pek iyi değil. parlaklığı düşürerek kullanmanı öneririm. tabii bu durumda da, kullandığın lcd monitörün kontrast oranının iyi olması, görüntü kaliteni etkileyecektir. kontrast düşükse, parlaklığı azaltman koyu renkleri ayırd etmeni zorlaştıracaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: kahkaha

lcd de ekran filtresi tabiki işe yarar. denedim de konuşuyorum, crt de kullandığım çift çamlı filtreyi laptopun ekranına getirince ekranın gereksiz parlaklığı gidiyor ve ekran daha da netleşiyor. lcd ler için incecik kağıt gibi filtreler var, ekranın kontrastını artırıyor ve gereksiz parlamayı azaltıyor (göz alma). ama 7 sene crt (filtreli filtresiz) 1 sene lcd kullandım lcd gerçekten gözü yormuyor ve mükemmel parlak :)

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: kahkaha

LCD de tam olarak ne işe yararki ?

Laptop ekranları farklı Ben masaüstü olarak diyorum neden farklı dizüstü son çıkan modellerde Ayna gibi nerdeyse Laptop lcd eri kapalı konumda laptop karşısına geçin ayna yerine kullanın.

LCD teknolojisinin en önemli yararı yansımasız olmasıdır Son çıkanlarda bunu çiğniyorlar.

edit>yok olmazsa bende masaüstü LCD si için alim bi yararı oluyorsa Fİltreyi kaliteli almak lazım ama .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mczaga -- 11 Aralık 2006; 2:17:11 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mczaga

quote:

LCD de tam olarak ne işe yararki ?

Laptop ekranları farklı Ben masaüstü olarak diyorum neden farklı dizüstü son çıkan modellerde Ayna gibi nerdeyse Laptop lcd eri kapalı konumda laptop karşısına geçin ayna yerine kullanın.

LCD teknolojisinin en önemli yararı yansımasız olmasıdır Son çıkanlarda bunu çiğniyorlar.

edit>yok olmazsa bende masaüstü LCD si için alim bi yararı oluyorsa Fİltreyi kaliteli almak lazım ama .

Alıntıları Göster
    LCD'de eski CRT filtresini kullanıyorum. çünkü gözlerimi çok yoruyor. crt'ye göre daha az yoruyor ama yoruyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: vvv_com

LCD'de eski CRT filtresini kullanıyorum. çünkü gözlerimi çok yoruyor. crt'ye göre daha az yoruyor ama yoruyor.

Alıntıları Göster
    Monitorun dvi grişi varsa dvi'dan griş yapmani tawsiye ederim. Boylece monitor herseyi otomatik olarak ayar yapacak ve gorüntü "digital" olarak aktarilacaktir. Lcd monitorlerder analog'da olsa, digital de olsa tazeleme hızı önemli degildir cunku crt'ler gibi titreşim yapmazlar. İdeal deger 60Hz dir ve bu rakam kesinlikle yeterlidir. Gozlerinin yorulmasi ise yuksek kontrast veya aydinlik ayarlarindan olabilir bunun icin ayarlardan bu degerleri en ideal seviyeye ayarlaman yeterli olacaktir..

• quote:

Orijinalden alıntı: pininfarina

Monitorun dvi grişi varsa dvi'dan griş yapmani tawsiye ederim. Boylece monitor herseyi otomatik olarak ayar yapacak ve gorüntü "digital" olarak aktarilacaktir. Lcd monitorlerder analog'da olsa, digital de olsa tazeleme hızı önemli degildir cunku crt'ler gibi titreşim yapmazlar. İdeal deger 60Hz dir ve bu rakam kesinlikle yeterlidir. Gozlerinin yorulmasi ise yuksek kontrast veya aydinlik ayarlarindan olabilir bunun icin ayarlardan bu degerleri en ideal seviyeye ayarlaman yeterli olacaktir..

Alıntıları Göster
    Lcd için ekran filtresi kullanmıyorum, kullansam zevk alamam zaten

• quote:

Orijinalden alıntı: chakra

Lcd için ekran filtresi kullanmıyorum, kullansam zevk alamam zaten

Alıntıları Göster
    Benim Ekranda sRGB yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: mczaga

Benim Ekranda sRGB yok

Alıntıları Göster
    Ekran parlaklıgını kısabilirsin mesela rahatsız oluyorsan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: EneRGy.

Alıntıları Göster
    beni kurtarmamaıştı parlaklığı kısmak. taktım aslanlar gibi filtreyi. camda temiz kalıyo.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vvv_com

beni kurtarmamaıştı parlaklığı kısmak. taktım aslanlar gibi filtreyi. camda temiz kalıyo.

Alıntıları Göster
    Canı sıkılan LCD sine filtre taktırıyor.
    Ne günlere kaldık...
  • quote:

Alıntıları Göster
    Ekran kontrastını nasıl arttırıyor acaba?Merak ettim de..
    quote:

• quote:

Orijinalden alıntı: LostNdumb

quote:

Alıntıları Göster
    ürün tanıtımında yazan şey bu

quote:

Orjinalden alıntı: LostNdumb

quote:

• quote:

Orijinalden alıntı: EneRGy.

Alıntıları Göster
    filtre zaten ekran parlaklığını kısmadan ekranın fazla ışığını alıyor. tabiki de karartarak yapmıyor bunu göz kamaşmasını önlüyormuş

quote:

Orjinalden alıntı: EneRGy.

• quote:

filtre zaten ekran parlaklığını kısmadan ekranın fazla ışığını alıyor. tabiki de karartarak yapmıyor bunu göz kamaşmasını önlüyormuş

quote:

Orjinalden alıntı: EneRGy.

Alıntıları Göster
    Ha güneş gözlüğü takmışsın, ha lcd'ye ekran filtresi takmışsın.. Gereksiz ayrıntılar...

• quote:

Orijinalden alıntı: Replica_Gun_Snatch

Ha güneş gözlüğü takmışsın, ha lcd'ye ekran filtresi takmışsın.. Gereksiz ayrıntılar...

Alıntıları Göster
    Lcd ler için filtreye gerek yoktur yukarıda da arkadaşların belirttiği gibi tazeleme hızı olayı lcd lerde crt lerdeki gibi değildir. Bu arada windows ta parlaklığı kullanımı zorlamayacak şekilde düşürün oyun oynarken açarsınız biraz. (monitör ayarlarından bahsetmiyorum driver ayarlarından yapn bu dediklerimi)
    Saygılar

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.