Şimdi Ara

LED Monitör Tavsiyesi Verebilecekler ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.043
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    300-450 tl arası bir monitör almayı düşünüyorum. Araştırmalarımda bu fiyat arası ve tepki süresi 2ms olan sadece Philips 224CL2SB Blade 21.5" LED monitörü bulabildim. Bunun da özelliklerinde SmartResponse: 2ms Tepki Süresi(tipik): 5ms diyor bunu anlamadım. SmartResponse sanırım oyunlardaki hızı arttıran bir özellik. Tepki süresine önem vermelimiyim? Belirttiğim fiyat aralığında önerilerinizi bekliyorum.Şimdiden teşekkür ederim.

• LG E2360V'yi öneririm.
  • @Eagle Claw teşekkürler ancak fiyatı 550 lira civarı bu da beni aşıyor.

başka önerisi olan yokmu acaba? arkadaşlar lütfen cevap bekliyorum bu kadar işlek bir forumda mutlaka öneri verebilecek arkadaşlar vardır.lütfen yardımcı olun.teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SLev1N -- 27 Ekim 2011; 18:56:11 >
  • Şu monitör, bu monitör diyemem ama tepkime süresine çok fazla takılma. Yani 5ms ile 2ms arasında çıplak gözle bakıldığında dünyalar kadar fark olmayacaktır diye düşünüyorum. Bu sayede seçeneklerini çoğaltabilirsin. Ben de monitör arayışı içerisinde olduğumdan henüz karar verip tavsiye edebileceğim bir marka/model yok maalesef. Ezcümle; tepkime süresi 2. planda kalsın, mutlaka dvi ve ekstra olarak da istersen hdmi olsun, dinamik kontrast vb. zıvırlar külliyen yalandır aklını çelmesin. Bol şanslar. :)
  • 2. El düsünürsen dükkanima baka bilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: routemaster

Hazy dogru soyluyor, ve VGA cikisin yaninda DVI veya ekran kartina bagli olarak HDMI olmasina dikkat et yeter.

HDMI için ekstra para vermekten yana değilim şahsen. İstediğin görüntü kalitesiyse DVI işini görecektir. HDMI ile DVI arasında fark yok denecek kadar azdır. HDMI ilaveten ses transferi de yapar ki bu da gerekli değil bana göre.
  • bence seçimin aoc e2243fws 300 tl civarında ve çok uygun bir monitör
    http://www.vatanbilgisayar.com/aoc-e2243fws-21.5-e2243fws-genis-ekran-led-monitor/productdetails.aspx?I_ID=51906
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hazy

quote:

Orijinalden alıntı: routemaster

Hazy dogru soyluyor, ve VGA cikisin yaninda DVI veya ekran kartina bagli olarak HDMI olmasina dikkat et yeter.

HDMI için ekstra para vermekten yana değilim şahsen. İstediğin görüntü kalitesiyse DVI işini görecektir. HDMI ile DVI arasında fark yok denecek kadar azdır. HDMI ilaveten ses transferi de yapar ki bu da gerekli değil bana göre.

Size katılıyorum, HDMI ve DVI arasındaki farktan dolayı. Yok denecek kadar az değil fark yoktur. Her ikisinde de sinyal dijital kod olarak gönderilir. HDMI da yanında ses de gönderilir. Monitör için gereksiz masraftan fazla birşey değildir çünkü TV gibi, ekran üstü ses çıkışı ihtiyacımız yoktur. DVI girişli bir monitör bakmanızı öneririm.

• quote:

Şu monitör, bu monitör diyemem ama tepkime süresine çok fazla takılma. Yani 5ms ile 2ms arasında çıplak gözle bakıldığında dünyalar kadar fark olmayacaktır diye düşünüyorum. Bu sayede seçeneklerini çoğaltabilirsin. Ben de monitör arayışı içerisinde olduğumdan henüz karar verip tavsiye edebileceğim bir marka/model yok maalesef. Ezcümle; tepkime süresi 2. planda kalsın, mutlaka dvi ve ekstra olarak da istersen hdmi olsun, dinamik kontrast vb. zıvırlar külliyen yalandır aklını çelmesin. Bol şanslar. :)

Size de katılıyorum Tepkime süresine takılmayın. Kendisi son zamanlarda pazarlama stratejisi silahı olarak kullanılmaya başladı. Dinamik kontrast da kandırmaca oyunlarından. Alacağınız monitör Led panel ve DVI girişli olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: yvz_1149

bence seçimin aoc e2243fws 300 tl civarında ve çok uygun bir monitör
    http://www.vatanbilgisayar.com/aoc-e2243fws-21.5-e2243fws-genis-ekran-led-monitor/productdetails.aspx?I_ID=51906

Bahsettiğiniz monitörün bağlantısı analogdur. D-sub veya VGA kullanır. İmkanı varken DVI girişli bir monitör alması daha mantıklı. Ama 300 TL civarlarında birşey alınacaksa ve bu VGA girişli olacaksa kesinlikle tercihi BenQ G2222HDAL 21'5 olmalıdır. Emsallerine göre çok çok iyi görüntü kalitesi veriyor. Kullanılan malzeme yapısı da AOC'nin dış yapısına göre çok kaliteli. Daha yeni birçok monitör inceledim, ondan net bir şekilde konuşuyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi La Alegria -- 12 Kasım 2011; 14:51:58 >

• Ben de Viewsonic VA2248 almak icin yola ciktim su an, hayirlisi bakalim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Ben de Viewsonic VA2248 almak icin yola ciktim su an, hayirlisi bakalim.

monitörü aldıysan + ve - yönlerini yazarsan iyi olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: darklord4

quote:

Ben de Viewsonic VA2248 almak icin yola ciktim su an, hayirlisi bakalim.

monitörü aldıysan + ve - yönlerini yazarsan iyi olur

+ Yönler:
    Tam bir fiyat/performans ürünü. 21,5", Full HD ve DVI girişi var. Marka güvenilirliği de benim açımdan gayet yeterli. 12 taksitle 250 TL'ye daha ne isterim? :)

- Yönler:
    Çerçevenin sol altında hafif bir ışık sızması var gibi ama benim gibi hasta bir insan değilseniz rahatsız etmeyecek seviyededir. Zaten tüm LED monitör ve özellikle TV'lerde karşılaşılan bir problemmiş bu araştırmalarıma göre.
    Yükseklik ayarı yok, sadece açılı olarak dikey konumda yönlendirilebiliyor.
    Manuel ayar menüsü çok fonsyionel değil gibi geldi bana ama çok da ihtiyaç yok zaten.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.