Şimdi Ara

lenovo z585 win8 wifi sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
13.847
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

bir yakınıma windows 8 yüklü lenovo z585 aldık. İlk kurulumu ben keni evimde yaptım. Herşeyiyle gayet güzel stabil çalıştı. Evimdeki ağa da bağlandı.

Fakat bilgisayarı yakınıma teslim ettikten sonra bir wifi sorunu baş gösterdi.

Hiçbir şekilde wifi açamadığını ve sürekli kapalı gösterdiğini söyledi.

Bugün gittim bilgisayarı kontrol ettim. Evet wifi kapalı. Bütün ayarlar normal fakat wifi kapalı gösteriyor.

Bu sorunu yaşayan başka lenovo z585 kulllanıcıları var mı?

Bilgisayar daha 1 haftalık. Vatandan alındı. Eğer çözüm üretilmez ise bilgisayarı iade etmeyi düşünüyorum.

Yardımlarınızı bekliyorum.

• merhaba, ürünü Vatan iade almamktadır. z585 modellerinin hepsinde aynı sorun vardır ve Lenovodan çözüm bekleniyor. bir güncellemeyle çözüme ulaştırılacağından iade alımı durmuştur.
  • Vatanı boşverdim ben. Lenovo ürünün arkasında. 3 hafta bekleyin çözüm bulamaz isek para iadesi ya da değişim yaparız dedi.
    Windows güncellemeleriyle sorun giderilebilir dedi. Broadcomla görüşüyorlarmış.
    Aynı sorunu olanlar var mı başka?
  • quote:

Orijinalden alıntı: abdy

Vatanı boşverdim ben. Lenovo ürünün arkasında. 3 hafta bekleyin çözüm bulamaz isek para iadesi ya da değişim yaparız dedi.
    Windows güncellemeleriyle sorun giderilebilir dedi. Broadcomla görüşüyorlarmış.
    Aynı sorunu olanlar var mı başka?
    Elinde win8 li z585 olupta aynı sorunu yaşamayan var mı?

problemi yaşayıp çözüm bulabilen var mıı?
  • quote:

Elinde win8 li z585 olupta aynı sorunu yaşamayan var mı?

problemi yaşayıp çözüm bulabilen var mıı?

Alıntıları Göster
    bende 03.11.12 tarihinde vatandan aldım en iyi ihtimal servise yollarız ürün degişimi yaparız dediler ama ben bekliyorum bilgisayar çok hoşuma gitti problemin çözülecegine inanıyorum fakat lenovo çözüm üretemezse zaten toplamak zorunda tüm pclerii...

çözüm bulan arkdaş olursa paylaşırsa sevinirizz :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: hhüseyinn

bende 03.11.12 tarihinde vatandan aldım en iyi ihtimal servise yollarız ürün degişimi yaparız dediler ama ben bekliyorum bilgisayar çok hoşuma gitti problemin çözülecegine inanıyorum fakat lenovo çözüm üretemezse zaten toplamak zorunda tüm pclerii...

çözüm bulan arkdaş olursa paylaşırsa sevinirizz :D

Alıntıları Göster
    notebook gerçekten çok güzel. Ben üstündeki ekran kartı amd işlemci ile daha uyumlu çalıştığını düşündüğüm intel işlemcili 580 yerine amd işlemlicili 585 tercih etmiştim.

Lenovo bütün testleri win8 e göre yaptık dedi. Win8 pro 2 hafta önce bilgisayarlara yüklendi, bu kadar detaylı inceleyemedik dedi.

Ben büyük ihtimalle Broadcom kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Broadcom driver tarihi 2011. Bu yüzden bir uyum problemi var.

Driverla çözüm bulundu, bulundu. yoksa bütün broadcom'lu 585'leri toplar Lenovo piyasadan.

Bekliyoruz..

• quote:

notebook gerçekten çok güzel. Ben üstündeki ekran kartı amd işlemci ile daha uyumlu çalıştığını düşündüğüm intel işlemcili 580 yerine amd işlemlicili 585 tercih etmiştim.

Lenovo bütün testleri win8 e göre yaptık dedi. Win8 pro 2 hafta önce bilgisayarlara yüklendi, bu kadar detaylı inceleyemedik dedi.

Ben büyük ihtimalle Broadcom kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Broadcom driver tarihi 2011. Bu yüzden bir uyum problemi var.

Driverla çözüm bulundu, bulundu. yoksa bütün broadcom'lu 585'leri toplar Lenovo piyasadan.

Bekliyoruz..

Alıntıları Göster
    bu nasıl iştir ya bu makineler üretilirken test edilmiyormu wifi çalışıyormu çalışmıyormu uyumlumu değilmi diye.

• quote:

Orijinalden alıntı: halloven

bu nasıl iştir ya bu makineler üretilirken test edilmiyormu wifi çalışıyormu çalışmıyormu uyumlumu değilmi diye.

Alıntıları Göster
    vatanın yaptığıda ilginç iade almaları gerekiyor normalde..ama Allahtan lenovo iade alırız demiş...
  • quote:

Orijinalden alıntı: halloven

vatanın yaptığıda ilginç iade almaları gerekiyor normalde..ama Allahtan lenovo iade alırız demiş...

Alıntıları Göster
    ben 3 kasımda vatanbil. lenova z 585 aldım 4 gün sonra güncelleme geldi ve wifi kandı bidahada açılmadı lenovayla görüştüm 2-3 hafta bekleyin dediler ve bil. fabrika ayarlarına döndürüp güncellemeleri almayın dediler eger çözüm bulamassak 3 hafta sonra iade edrsiniz dediler arkadaşlar ben hemen iade ettim çünkü 7 günden sonra vatan bil. iade işlemi için servis onayı istiyor . bilgisayar çok şık hoşuma gitti ısınma yok fanını kendi temizliyor çözüm bulunursa tekrar alacagım beklemedeyim

• quote:

Orijinalden alıntı: goldbear

ben 3 kasımda vatanbil. lenova z 585 aldım 4 gün sonra güncelleme geldi ve wifi kandı bidahada açılmadı lenovayla görüştüm 2-3 hafta bekleyin dediler ve bil. fabrika ayarlarına döndürüp güncellemeleri almayın dediler eger çözüm bulamassak 3 hafta sonra iade edrsiniz dediler arkadaşlar ben hemen iade ettim çünkü 7 günden sonra vatan bil. iade işlemi için servis onayı istiyor . bilgisayar çok şık hoşuma gitti ısınma yok fanını kendi temizliyor çözüm bulunursa tekrar alacagım beklemedeyim

Alıntıları Göster
    aynı sorun bende de oluştu ilk kurulumda sorun yoktu şimdi wifi açamıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: burakdh

aynı sorun bende de oluştu ilk kurulumda sorun yoktu şimdi wifi açamıyorum

Alıntıları Göster
    arkadaşımaçma kapama düğmesini yanında ufak düyme var. bilgisayar kapalıyken buna bas 20 dk fabrika ayarlarını geri yüklüyomuş lenova öyle yapmammı söyledi ayrıca güncelleştirmeleri alma problemin çözülür
  • Herkese mrb,

Cihazlarinizda yüklü olan energy management programini kaldırıp bir alt surume downgrade eder misiniz. ( z575 model için olanı )

Sonucu paylasiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: akaracan

Herkese mrb,

Cihazlarinizda yüklü olan energy management programini kaldırıp bir alt surume downgrade eder misiniz. ( z575 model için olanı )

Sonucu paylasiniz.
    z575 Windows 8 energy management programını kurdum. yeniden başlattım. ama Wifi probleminde bir değişiklik yok. Son olarak 11 adet win8 güncelleştirmesi yaptım az önce. Yine bir değişiklik yok wifi kapalı.. Allah seni bildiği gibi yapsın LENOVO...

Şu halimize bak ya....bir driver sorununu çözemediler. az kaldı ben yazacağım nalet driver'ı....
  • quote:

z575 Windows 8 energy management programını kurdum. yeniden başlattım. ama Wifi probleminde bir değişiklik yok. Son olarak 11 adet win8 güncelleştirmesi yaptım az önce. Yine bir değişiklik yok wifi kapalı.. Allah seni bildiği gibi yapsın LENOVO...

Şu halimize bak ya....bir driver sorununu çözemediler. az kaldı ben yazacağım nalet driver'ı....

Alıntıları Göster
    Merhabalar,

Çözüm İçin Tıklayınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: akaracan

Merhabalar,

Çözüm İçin Tıklayınız.

Alıntıları Göster
    Geçici çözüm @akaracan tarafından sağlanmıştır.

Merhabalar,

Preload Windows 8 gelen cihazlar için;

Cihazın kendi içerisinde gelen Energy Management 8.0 versiyonunu kaldırarak yerine Energy Management 6.0.2.4 versiyonunu kurduğunuzda Fn+F5 fonksiyonu aktif hale geliyor ve bu şekilde Wi-Fi aktif hale getirilebiliyor. Fakat bu çözümün şöyle bir dezavantajı var o da diğer fonksiyon(FN) tuşları düzgün bir şekilde çalışmıyor. Tabi bu durum kalıcı değil şuanda energy management yazılımı için yeni bir yama hazırlığı yapılıyor.

Preload Windows 7 olup sonradan Windows 8`e yükseltilmiş cihazlar için;

Diğer durumdan biraz farklı olarak bu tip cihazlarda ilk olarak cihazın içierisindeki wireless driverları aygıt yöneticisinden kaldırmamız gerekmektedir. Bununla beraber eğer yüklü bir Energy Management programı var ise bu programı da kaldırmamız gerekiyor. Hangi versiyon olduğu farketmez. Bilgisayarı restart ettiğinizde Windows 8 wireless driverları otomatik tanıyacaktır ve öncekinden farklı bir isim verecektir. Akabinde bir önceki durumda olduğu gibi Energy Management 6.0.2.4 versiyonunu kurunuz. Fn+F5 kombinasyonunu kullanarak wireless`ı aktif edebilirsiniz.

Herhangi bir sorun olduğunda Lenovo Çağrı Merkezindeki uzmanlardan yardım isteyiniz.

Preload windows 8'e sahip olduğum için çözüm bende çalıştı. Yama çıkıncaya dek bu şekilde idare edebilirim diye düşünüyorum.

Sorun tamamen LENOVO'ya ait Energy Management yazılımından kaynaklı imiş.

@akaracan'a teşekkür ederim.

• quote:

Geçici çözüm @akaracan tarafından sağlanmıştır.

Merhabalar,

Preload Windows 8 gelen cihazlar için;

Cihazın kendi içerisinde gelen Energy Management 8.0 versiyonunu kaldırarak yerine Energy Management 6.0.2.4 versiyonunu kurduğunuzda Fn+F5 fonksiyonu aktif hale geliyor ve bu şekilde Wi-Fi aktif hale getirilebiliyor. Fakat bu çözümün şöyle bir dezavantajı var o da diğer fonksiyon(FN) tuşları düzgün bir şekilde çalışmıyor. Tabi bu durum kalıcı değil şuanda energy management yazılımı için yeni bir yama hazırlığı yapılıyor.

Preload Windows 7 olup sonradan Windows 8`e yükseltilmiş cihazlar için;

Diğer durumdan biraz farklı olarak bu tip cihazlarda ilk olarak cihazın içierisindeki wireless driverları aygıt yöneticisinden kaldırmamız gerekmektedir. Bununla beraber eğer yüklü bir Energy Management programı var ise bu programı da kaldırmamız gerekiyor. Hangi versiyon olduğu farketmez. Bilgisayarı restart ettiğinizde Windows 8 wireless driverları otomatik tanıyacaktır ve öncekinden farklı bir isim verecektir. Akabinde bir önceki durumda olduğu gibi Energy Management 6.0.2.4 versiyonunu kurunuz. Fn+F5 kombinasyonunu kullanarak wireless`ı aktif edebilirsiniz.

Herhangi bir sorun olduğunda Lenovo Çağrı Merkezindeki uzmanlardan yardım isteyiniz.

Preload windows 8'e sahip olduğum için çözüm bende çalıştı. Yama çıkıncaya dek bu şekilde idare edebilirim diye düşünüyorum.

Sorun tamamen LENOVO'ya ait Energy Management yazılımından kaynaklı imiş.

@akaracan'a teşekkür ederim.

Alıntıları Göster
    arkadaşlar Lenovo Teknik Destek aşağıdaki bilgileri verdi uyguladım şuan sorun yok bağlantı sağladım

Bilgisayarınızdaki Wireless problemi için izlemeniz gereken adımlar aşağıdaki gibidir:

1- Denetim Masası > Programlar >Program Kaldır – Energy managment’ i kaldırın

2- Yine Denetim masasından intel’e ait Kendi yüklediğiniz ve ya yüklü gelen Wifi sürücüsü varsa onları da kaldırın (İntel WiMAX driver, İntel WiFi application)

3- http://download.lenovo.com/consumer/mobiles/caez22ww.exe bağlantısını kullanarak dosyayı indirin. Kurulum esnasında çıkacak uyarı mesajına “Yes to All” diyin. Kurulum tamamlandıktan sonra uyumluluk sorunu ile ilgili bir uyarı alacaksınız: “Yardım almadan devam et” e tıklayın.

4- Bilgisayarı yeniden başlatın ve Fn+F5 tuş kombinasyonu ile Wireless Bağdaştırıcınızı “Açık” konuma getirin. “Geçerli durum : Kapalı” dır.

Kolay gelsin

• quote:

Orijinalden alıntı: burakdh

arkadaşlar Lenovo Teknik Destek aşağıdaki bilgileri verdi uyguladım şuan sorun yok bağlantı sağladım

Bilgisayarınızdaki Wireless problemi için izlemeniz gereken adımlar aşağıdaki gibidir:

1- Denetim Masası > Programlar >Program Kaldır – Energy managment’ i kaldırın

2- Yine Denetim masasından intel’e ait Kendi yüklediğiniz ve ya yüklü gelen Wifi sürücüsü varsa onları da kaldırın (İntel WiMAX driver, İntel WiFi application)

3- http://download.lenovo.com/consumer/mobiles/caez22ww.exe bağlantısını kullanarak dosyayı indirin. Kurulum esnasında çıkacak uyarı mesajına “Yes to All” diyin. Kurulum tamamlandıktan sonra uyumluluk sorunu ile ilgili bir uyarı alacaksınız: “Yardım almadan devam et” e tıklayın.

4- Bilgisayarı yeniden başlatın ve Fn+F5 tuş kombinasyonu ile Wireless Bağdaştırıcınızı “Açık” konuma getirin. “Geçerli durum : Kapalı” dır.

Kolay gelsin

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar Wi8 Single Language sürümünden Win8 pro'ya nasıl yükseltebilirim? Kaç Para acaba?

• Arkadaşlar Lenovo z585 laptop teslim aldıktan 1 kaç saat sonra arıza yaptı. Hiçbir şekilde bir daha ekrana görüntü gelmedi. 30 gün içerisinde donanımsal bir arıza olursa ürün birebir değişim yapılıyormuş. Ürünü servise gönderdim. Servis donanımsal arıza tespit ederse ürünü değiştirecekmiş.

Şimdi tecrübeli arkadaşlara sorum eğer değişim değil de tamir işlemi gerçekleşirse ne yapmam lazım? 1 günde arızalanan laptop un tamir edilmesi ağırıma gider

Bu konudaki tecrübelerinizden faydalanmak istiyorum. Şimdiden cevap yazanlara teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: way_big

Arkadaşlar Lenovo z585 laptop teslim aldıktan 1 kaç saat sonra arıza yaptı. Hiçbir şekilde bir daha ekrana görüntü gelmedi. 30 gün içerisinde donanımsal bir arıza olursa ürün birebir değişim yapılıyormuş. Ürünü servise gönderdim. Servis donanımsal arıza tespit ederse ürünü değiştirecekmiş.

Şimdi tecrübeli arkadaşlara sorum eğer değişim değil de tamir işlemi gerçekleşirse ne yapmam lazım? 1 günde arızalanan laptop un tamir edilmesi ağırıma gider

Bu konudaki tecrübelerinizden faydalanmak istiyorum. Şimdiden cevap yazanlara teşekkürler.
    Bugün bir arkadaşa lkaptop aldık. Kendim Lenovo Z570 kullanıyorum. Memnuniyetimden ötürü Z585 alalım dedik. Kampanyalı fiyatınıda görünce karar verdik. Vatana gidince wifi sorunundan bahsetti ve mecburen muadil olabileceğini düşündüğümüz Samsung NP350V5C aldık.

• quote:

Orijinalden alıntı: mukeya

Bugün bir arkadaşa lkaptop aldık. Kendim Lenovo Z570 kullanıyorum. Memnuniyetimden ötürü Z585 alalım dedik. Kampanyalı fiyatınıda görünce karar verdik. Vatana gidince wifi sorunundan bahsetti ve mecburen muadil olabileceğini düşündüğümüz Samsung NP350V5C aldık.

Alıntıları Göster
    Ben ürünü cumga günğ %30 indirimle vatandan aldım ve wi-fi sorunu yaşamadım enteresan, wi-fi sorununa neden olan programı silip bana teslim etmiş olabilirler yada win 8 güncellemesiyle sorun hallolmuş olabilir.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.