Şimdi Ara

LG G2 BOGUK SES SORUNU YASAYANLAR (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
67
Cevap
2
Favori
22.701
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Var gardas sese alistik artikda bu blur kitkattanmi oldu acaba icerde berbat

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaslar telefonum servisten geldi cok buyuk oranda duzelme var. Yaklasik 10 gorusme yaptim sadece iki tanesi sorunlu oldu birazcik boguk geldi. Servis raporu cihaz guncellendi 7 gun aktif test edildi sorun gorulmedi yaziyo bilginize...

• demekki aynen gönderilmiş kardeşim. sorun olarak görmüyorlar demekki ses olayını şimdide kitkattan sonra ekran yuzde 50 lerde batarya tüketimi önceden aynı ayarda daha az tüketim vbardı kitkat bataryayı sömürüyor
  • Aynen kardesim bakalim ins duzeltir lg verecegi yeni guncelemelerle sende nasil bu boguk ses olayi

• quote:

Orijinalden alıntı: ufk35

Selamunaleykum arkadaslar.. Lg g2 32Gb kullanicisiyim yaklasik iki aydir. Yorumlarda ses sorununun genel bir yazilim hatasiymis gibi gorunuyor bence. Bende ayni sorunu yasiyorum sim kart, operator, sebeke, konusma telefon tutus sekli hepsini deneme ragmen sorun cozulmedi. Son yazilim guncellemesi sonrasindada ayni sorun devam ediyor. Karsi tarafa sesim boguk bir sekilde cok uzaklardan konusuyormusum gibi gidiyor. Telefon esas ozelligini yapamiyor konusma sorunu var. Denemelerimde uzanirken telefonla konusmalarimda ses tamamen gidiyor.. karsi tarafa sesim hic ulasmiyor. Ikinci bir denememde dokunmatik ekrani duz bir zemin uzerine telefonu koyuyorum ekran dokunmatik tepkisi ozurlu hale Geliyor dokunmatik sorunu.. Ücuncu denemem internette araba vs.. ilani veren bir uygulamada veya face gibi bir uygulamada ilerliyen ilanlara, paylasimlara bakmak istedigimde telefon kasiliyor.. ilan paylasim ilanlari gorunmuyor,, vs.. vs.. birsuru sorun. simdi sonuc olarak 1700tl verip aldigim telefonu servise hangi sikayetlerden vereyim... servise verme meraklisi degilim.. servis bu sorunlari cozemiyecek biliyorum.. tekrar tekrar servise gonderecegim bunuda biliyorum.. cihazdan sogudum valla mumkunse parami iade etsinler.. Lg G2 almayi dusunen arkadaslarr birdaha dusunun derim..,

ben iki defa servise gönderdim en son gonderdıgımde bıraz duzelme oldu... bu sekılde bıraz kullancam bakalım hattım avea belkı sorun ondadır. cunku bu telefonun hoparlorunde sorun olsaydı eger denedım 10 gorusmenın sadece 3 u boguk dıgerlerı ne... muhtemelen şebekeden kaynaklı olabılır... bu sekılde kullancam bakalım bıraz...

• quote:

Orijinalden alıntı: cankal

beyler ses sorunu na şöyle acıklık getireyim knock code güncellemesinde gideriliyor.güncelleme paketinin içinde mevcut güncelleme avrupa amerika korede dağıtılmaya başlandı.uluslararası dağıtım 1 haftaya başlar trde olur.bilginize sunarım.

Bu guncellemeden haber varmi acaba bazen boguk ses olayi bende de oluyor sanki..Bu guncellemeyle birlikte bu sorun ortadan kalkiyormu gercekten yani eger kalkiyorsa donanimsal bi sorun yok demektir.

• quote:

Orijinalden alıntı: LG G2 27

quote:

Orijinalden alıntı: ufk35

Selamunaleykum arkadaslar.. Lg g2 32Gb kullanicisiyim yaklasik iki aydir. Yorumlarda ses sorununun genel bir yazilim hatasiymis gibi gorunuyor bence. Bende ayni sorunu yasiyorum sim kart, operator, sebeke, konusma telefon tutus sekli hepsini deneme ragmen sorun cozulmedi. Son yazilim guncellemesi sonrasindada ayni sorun devam ediyor. Karsi tarafa sesim boguk bir sekilde cok uzaklardan konusuyormusum gibi gidiyor. Telefon esas ozelligini yapamiyor konusma sorunu var. Denemelerimde uzanirken telefonla konusmalarimda ses tamamen gidiyor.. karsi tarafa sesim hic ulasmiyor. Ikinci bir denememde dokunmatik ekrani duz bir zemin uzerine telefonu koyuyorum ekran dokunmatik tepkisi ozurlu hale Geliyor dokunmatik sorunu.. Ücuncu denemem internette araba vs.. ilani veren bir uygulamada veya face gibi bir uygulamada ilerliyen ilanlara, paylasimlara bakmak istedigimde telefon kasiliyor.. ilan paylasim ilanlari gorunmuyor,, vs.. vs.. birsuru sorun. simdi sonuc olarak 1700tl verip aldigim telefonu servise hangi sikayetlerden vereyim... servise verme meraklisi degilim.. servis bu sorunlari cozemiyecek biliyorum.. tekrar tekrar servise gonderecegim bunuda biliyorum.. cihazdan sogudum valla mumkunse parami iade etsinler.. Lg G2 almayi dusunen arkadaslarr birdaha dusunun derim..,

ben iki defa servise gönderdim en son gonderdıgımde bıraz duzelme oldu... bu sekılde bıraz kullancam bakalım hattım avea belkı sorun ondadır. cunku bu telefonun hoparlorunde sorun olsaydı eger denedım 10 gorusmenın sadece 3 u boguk dıgerlerı ne... muhtemelen şebekeden kaynaklı olabılır... bu sekılde kullancam bakalım bıraz...

bugün bi arkdaşta aynı sorundan bahsetti

sesi boğuk gidiyormuş karşı tarafa

• Guncellemeyle duzelecek diyorlar bakalim bekliyoruz ama cok rahatsiz edici seviyede degil zaten.

Bu arada simkarti keserek taktik belki ondandir bi ara orjinal mini sim ile degistiricem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 10-UR -- 27 Mayıs 2014; 21:16:07 >
  • Selamun Aleyküm oncelikle arkadaslar bende yeni kayit oldum uzun zamandir baya yorumlarinizi okuyordum ve artik kayit olma zamani geldi dedim ve kayit oldum . Bende G2 32GB Turkiye modelini kullaniyorum her zaman TR Modeli kullanirim . Konuyu acan arkadasim kesinlikle ve kesinlikle benim telefonumda da ses boguk gelme sorunu var sana katiliyorum kitkat dan sonra sanki biraz duzelme oldu ama yine var . Karsi tarafi anlamakta cok zorlandigimi belirtmek isterim . Bu sim karttan oldugunu sanmiyorum bende TURKCELL kullaniyorum kesik sim kart bence sorun bu degil kendimce sorun bence cekirdekler kameranin tam altinda ve telefon kitkat yazilimindan sonra zaten isiniyor idi daha cok isinmaya basladi ve isinma sonucu ekran da sararma oldu arkadasimda da oldu servise gonderdi ben henuz gondermedim beklemedeyim telefon lazim bu aralar her neyse telefon da asiri isinma oldugu icin ahize sesini bile etkiliyor diye dusunuyorum cunku telefona komple etki ediyor isinma acayip bi sorun yaratiyor telefon da cunku ben cok inceledim severek isteyerek 1.700 tl vererek aldim bu telefonu ve LG ye yakistiramadim acikcasi madem telefon bu kadar isinacakti neden ips ekran koydun da milletin benim telefonumu sararttin telefon suanda 39.7 derece abartili bi sekilde sicaklik var neden bu kadar isiniyor anlamis degilim servise gondercem yenisi gelcek yine ayni olmayacak mi yani ?? Hepimizde ayni sorunlar var niye boyle oldu Lg bunu nasil goze aldi bunlarin olacagini bilmiyormuydu ? Bakin telefonunuz asiri isindigi zaman kontor yukleme ornegin 8090 ı arayin sesin ne kadar kotu geldigini hatta duyulmayacak sekilde geldigi goreceksiniz bu her zaman olmasada heralde bi kere gorursunuz bu durumu bende oldu cunku bu telefon boyle isinmaya devam ettigi surece sıkıntı arkadaslar ben ozetlersem benim telefonumda ekran sararmasi var , isinma var on panel bile isiniyor parmak uclarim yaniyor o derece ,2g 3g gecisini cok yasiyor telefon ve cekmemesine ulasilmamasini sagliyor yani sebeke sorunu ben daha once 8 ay LG optimus L5 kullandim telefondan cok memnundum fakat islemci hizi ve ram dusuk oldugu icin degistirdim bazen diyorum keske hic degistirmeseydim ben akillandim arkadas telefona bundan sonra 1000 tl den yukari zor para veririm sonucta elektronik malzeme hersey olabiliyor ... arkadasimda gonderdi 17 gun olmus 3 gun daha gelmezse yenisi gelcekmis hemen saticam diyor simdi bende gondercem umarim banada yenisi gelir fakat satip satmamakta kararsizim ama orta duzeyde telefon alacaksin abi ben onu anladim telefona cok yuklenmeye gerek yok telefonlar cok abartilmaya baslandi sorunlarda cogaldi cozum ne satmak mi yani cozum bu olmamali ...

• Boğuk ses sorunu için cloudy stock rom 2.2 yüklenince çok netletmiş gelen sesler.... Diye yazılar okudum nette. Bunun için root mu atılıyor, yoksa stock rom yüklemek başka bir şey mi bilmiyorum. Bilgisi olan, deneyen bize de öğretebilir mi acaba?
  • G2 Almayayımmı şimdi arkadaşlar ? Elitemi alayım

@ufk35 @E.Belen07
  • Alinmayacak kadar problem teskil eden birsey yok,sadece cok hafif bogukluk o kadar.Rom yukleyip cozmek icin ugrasmaya bile gerek duymadim.

• Arkadaşlar merhaba, konu ufaktan hortluyor ama birkaç farklı deneme yaparak telefonda, deneyimlerimi aktarmak istedim:

-Öncelikle telefonu yüzünüze paralel, yere ise tam dik olmayacak şekilde tuttuğunuzda (yüz şeklinizden dolayı normal olan bu zaten) seste herhangi bir sıkıntı yok.

-Telefonu bu pozisyondan, yüzünüzden belli bir açıyla uzaklaştırdığınızda sesin belli bir noktadan sonra gittiğini, ses netliği sisteminin devreye girdiğini ve uzaklaştığınız için sizin sesinizi de tamamen yok ettiğini fark edeceksiniz. Bunu yürürken telefonla konuştuğunuzda caddede sağa sola bakmak veya etrafa bakmak gibi düşünebilirsiniz. Ağız ile mikrofon arasındaki mesafe arttıkça normal olarak yavaş yavaş azalan ses, anormal olarak bir anda perdeleniyor, kesiliyor.

Bir çok defa arkadaşlarımla denedim ve hep aynı şekilde sonuçlandı. Ses netliği özelliğini kapattığımda, yüz ile telefon arasındaki artan mesafeye rağmen biraz daha iyileşti. Ben sorunun yazılımsal olduğunu düşünmekteyim. Ses netliği ile ilgili yazılım bu sorunun temel kaynağı gibi duruyor. Sizler de deneyip yorumlarsanız en azından hata kaynağını tespit edebiliriz.

• quote:

Orijinalden alıntı: XPerience

Arkadaşlar merhaba, konu ufaktan hortluyor ama birkaç farklı deneme yaparak telefonda, deneyimlerimi aktarmak istedim:

-Öncelikle telefonu yüzünüze paralel, yere ise tam dik olmayacak şekilde tuttuğunuzda (yüz şeklinizden dolayı normal olan bu zaten) seste herhangi bir sıkıntı yok.

-Telefonu bu pozisyondan, yüzünüzden belli bir açıyla uzaklaştırdığınızda sesin belli bir noktadan sonra gittiğini, ses netliği sisteminin devreye girdiğini ve uzaklaştığınız için sizin sesinizi de tamamen yok ettiğini fark edeceksiniz. Bunu yürürken telefonla konuştuğunuzda caddede sağa sola bakmak veya etrafa bakmak gibi düşünebilirsiniz. Ağız ile mikrofon arasındaki mesafe arttıkça normal olarak yavaş yavaş azalan ses, anormal olarak bir anda perdeleniyor, kesiliyor.

Bir çok defa arkadaşlarımla denedim ve hep aynı şekilde sonuçlandı. Ses netliği özelliğini kapattığımda, yüz ile telefon arasındaki artan mesafeye rağmen biraz daha iyileşti. Ben sorunun yazılımsal olduğunu düşünmekteyim. Ses netliği ile ilgili yazılım bu sorunun temel kaynağı gibi duruyor. Sizler de deneyip yorumlarsanız en azından hata kaynağını tespit edebiliriz.

Guzel bilgilendirme.Arkadaslar adina tesekkur ederim.

• Ben de f/p olarak G2 yi cok uygun buluyordum ve 5 yildir kullandigim Iphone 3gs in yerine bunu almak istiyordum.

Amam bu ses olayindan bayag bir sikayet var.

Bu yuzden almaya cekiniyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: XPerience

Arkadaşlar merhaba, konu ufaktan hortluyor ama birkaç farklı deneme yaparak telefonda, deneyimlerimi aktarmak istedim:

Onu biz 6 ay evvel çözdük te çmzüm ne?

• Numara çevirme bölümüne gir/Çağrı ayarları/ses iyileştirme tikini kaldır
  • XPerience kullanıcısına yanıt
    Xperience'nin de dediği gibi asıl sorun bu gibi duruyor... Yani telefondaki boğukluk her zaman olmuyor... Hatta aynı kişiyle o anki konuşmada bile bazen net bazen boğuk geliyor. Karşı taraf telefonu ağzına yakın tutmuyor, uzaklaştırıyor. Bazen ağzına doğru yakınlaştırıyor ve ses netleşiyor... LG bu telefonu yaparken dışarıdan gelen gürültü seslerini kısmaya yönelik yapmış. Aslında güzel olmuş. Ben traktörün üzerindeyken karşı tarafla konuştuğumda, karşımdaki kişi telefondan hafif bir vınlama sesi geldiğini ama bunun traktör olduğunu ANLAMADIĞINI söylüyor. yaklaşık ağızdan 10-20 cm sonrasındaki sesleri kesiyor. Bu açıdan iyi bir özellik aslında... Ama gel gelelim telefon ağızdan uzaklaşınca sesi de boğuyor. Ayarlanabilir bir gürültü menüsü var ama işe yaramıyor gibi... "Bırak, gürültüyü engelleme" diye bir menüsü olsa iyi olacakmış.
  • Ben htc butterfly dan gecis yaptim g2 ye ses nerdeyse htc ye göre 3 kat daha az cikiyor digerinde orta kısıklıkta kullanırken simdi g2 de duyulmuyor nerdeyse 2 adet rom denedim farketmedi. G3 romu yükledimde onun hürmetine kullanıyorum yoksa çekilmiyor diger çözüm ve programlar hurafe kernel fayda etmedikten sonra programlar bisey yapamaz alısan bisey yok diyor aslında hepsi aynı baskalarınınkinede baktım bendeki iyi diyende kısık farkinda degil...

• SORUN COZULDU

arkadaslar bu olayi baska birinde daha gordum telefonu inceledigimde kulaklik yerine dolan tozlari farkettim bende deki temiz dutmasina ragmen cebe sok cikar tozlari jiketleyip kulakliga doldurmus loop ile bakinca gordum dis fitcasi ile temizleyip supurge ile dikkatlice cektim ses cok cok yukseldi kesin deneyin.
    Ayrica metal olan yerden degil hemen altindaki gitinti kisimdan ses geliyor digeri süs ona gore

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.