Şimdi Ara

LG GR-B802HSPM Dondurucu yeterince soğutmuyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
1
Favori
869
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

İki hafta önce aldığım LG GR-B802HSPM buzdolabından çok memnundum. Ancak bir süre önce dondurmaları tam donmuş saklayamadığını farkettim.

Soğutucu bölümü 5 dereceye, dondurucu bölümü de (1'den 8'e kadar kademeler var) 5inci kademeye ayarlı.

Dondurucuya dijital termometre koydum ve rastgele olarak baktığımda -10.5 ile -18.5(nadiren) arasında değiştiğini ama çoğu zaman -12 ve -13 civarında olduğunu görüyorum.

Daha önce Candoğan Bey'in verdiği bilgilere göre yaklaşık -20 -22 civarında olması gerekmez mi ? (http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=75568906)

Bu durum normal midir? Değilse neden kaynaklanıyor olabilir?

Konu ile ilgili tecrübeli arkadaşların yardımına ihtiyacım var.

• Benim g762gshw de oyle. Genelde -12, -16 civarinda duruyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hardcrss kullanıcısına yanıt
    Cevap için teşekkürler. Forumdaki eski mesajlarınızı gördüğüm için sizi de eklemiştim.

Sizde kaç seviye var ve kaçıncı seviyede kullanıyorsunuz acaba?

Size de garip gelmiyor mu bu durum? Kapak probleminiz için servis geldiğinde bu konuyu sormuş muydunuz?

Zira Candoğan beyin gönderisi ve forumdaki diğer bilgilere göre 1-8 arasında 5. seviyede (kitapçıkta önerilen seviye bu) olan bir dolabın en azından -18 ile -22 arasında bir ortalamada çalışmasını beklemek gerekir diye düşünüyorum.

Bu dolabı yerine aldığım BOSCH buzdolabının üzerinde -16, -18, -20, -22, -24 seçenekleri var ve onu varsayılan değer olan -18 de çalıştırdığımda -17 ile -20 arasında sıcaklıklar ölçüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozkarah

Cevap için teşekkürler. Forumdaki eski mesajlarınızı gördüğüm için sizi de eklemiştim.

Sizde kaç seviye var ve kaçıncı seviyede kullanıyorsunuz acaba?

Size de garip gelmiyor mu bu durum? Kapak probleminiz için servis geldiğinde bu konuyu sormuş muydunuz?

Zira Candoğan beyin gönderisi ve forumdaki diğer bilgilere göre 1-8 arasında 5. seviyede (kitapçıkta önerilen seviye bu) olan bir dolabın en azından -18 ile -22 arasında bir ortalamada çalışmasını beklemek gerekir diye düşünüyorum.

Bu dolabı yerine aldığım BOSCH buzdolabının üzerinde -16, -18, -20, -22, -24 seçenekleri var ve onu varsayılan değer olan -18 de çalıştırdığımda -17 ile -20 arasında sıcaklıklar ölçüyorum.

Benim 3 konumunda duruyor. Kitapcikta 3 konumu oneriliyor. Bu durum zaten garip geldigi icin forumda sordum sorusturdum serviste normal dedi ustune gitmedim artik.

Benimle ayni model dolabi alan baska bir arkadas 5 konumundayken -27 derece olctugunu soyluyordu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.