Şimdi Ara

LG HT-503TH DivX görüntü oranı sorunu (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
71
Cevap
1
Favori
9.883
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ya bi de arkadaşlar ingilizcesi sağlam olan bi arkadaşımız şu lg ye bir mail çaksın yaw.. adamlar yazılım çıkarsınlar da çözlüsün şu iş..
  • arkadaşlar siyah şeritler dediğiniz nedir ya?? Ben bugün LGnin 42LG5010 televiztonunu ve LG HT-503SH ses sistemini aldım. Sabahtan beri 40tane divx izledim hiçbir sorun yok. Dedim acaba benmi farketmiyorum bilgisayarı bağladım yine aynı nasıl bir sorun tam olarak anlayamadım.
  • Bi de arkadaşlar benim başka bir sorum olacak LG TV kumandamın simplik özelliğini kullanmak istiyorum fakat ses sisteminin hoparlörüne geçerken aux optik giriş olanını seçiyor benim diğer kumandayla aux a getirmem gerekiyor çünkü ben sesi optik çıkıştan bağlamadım RCA çıkışı vardı recevierımın ordan bağladım. Bu sorununun çözümü varmı acaba??
  • ben de 502th var. bendede divxlerde görüntü oranı değişmiyordu. örneğin kungfu pandada 82ekran panasonic tvimde ekran ayarı autoda olmasına ragmen değişmiyordu. sonra 502TH nin ayarlarından ekran özelliklerinden 16:9 u 4:3 yaptım ekranda kayıp olmadan siyah bantları alttan üstten tv genişletti. ama dvdnin ayarı 16:9 iken bu olmuyor bunu dikkat edin bide.
  • dediğimi deneyen oldumu arkadaşlar
  • 450'ye nerden buldunuz bu aleti? ben en düşük 580'e buldum. ayrıca optik ses girişi yok mudur gerçekten?
  • merhaba arkadaşlar yaklaşık bir ay önce aldığıım LG HT-503TH ev sinema sistemim her şey yolunda giderken, tam aradığımı bulduğum evsinema sistemi derken bir sorunla karşılaştım. vcd filmlerde yani dat uzantılı vcd filmlerde filmi oynatirken yaklaşık 20saniyede bir hafiden görüntüde yavaşlama oluyo ses normal akıyo görüntü ise geride kalıyor doğal olarak filmlerde senkron kayması oluyo. daha önce de izlediğim vcd filmlerde bu sorun yokdu son günlerde oldu. aynı sorun dvd ve divxlerde yok. elimdeki tüm vcd lerde aynı sorunu yapıyor sizce ne yapabilirim yardım edebilirmisiniz??
    saygılar........
  • quote:

Orjinalden alıntı: candost_75

merhaba arkadaşlar yaklaşık bir ay önce aldığıım LG HT-503TH ev sinema sistemim her şey yolunda giderken, tam aradığımı bulduğum evsinema sistemi derken bir sorunla karşılaştım. vcd filmlerde yani dat uzantılı vcd filmlerde filmi oynatirken yaklaşık 20saniyede bir hafiden görüntüde yavaşlama oluyo ses normal akıyo görüntü ise geride kalıyor doğal olarak filmlerde senkron kayması oluyo. daha önce de izlediğim vcd filmlerde bu sorun yokdu son günlerde oldu. aynı sorun dvd ve divxlerde yok. elimdeki tüm vcd lerde aynı sorunu yapıyor sizce ne yapabilirim yardım edebilirmisiniz??
    saygılar........

sendeki sorun bende flash bellekten film izleyince oluyor cok nadir ama yine de oluyor. ufak bir soru; mkv, mov veya ts uzantilarini acabiliyor musun? cihazda hd destekliyor diye yaziyor ama bende bu formatlari acmiyor.

• cihaz normal dvd çözünürlüğü olan 576p yi hdmi dan bağlantı yapabilesiniz diye 1080p ye upscaling yapıyor .. ve kalitenin arttığını iddia ediyor .. ben pek fark göremedim .. mkv oynattığına dair hiç bir ibare yok .. 1080p çıkış verebilen cihaz yazılım desteğiyle mkv de oynatabilir .. Ama ticaret mantığına aykırı bu .. yeni çıkaracağı cihazlara mkv desteği var demesi için bunlara bu desteği vereceğini zannetmem .. kısaca bu cihazda unutun hd yi .
  • quote:

Orjinalden alıntı: cokkotuadam

arkadaşlar siyah şeritler dediğiniz nedir ya?? Ben bugün LGnin 42LG5010 televiztonunu ve LG HT-503SH ses sistemini aldım. Sabahtan beri 40tane divx izledim hiçbir sorun yok. Dedim acaba benmi farketmiyorum bilgisayarı bağladım yine aynı nasıl bir sorun tam olarak anlayamadım.

Aynı modeli ben de kullanıyorum ama bende de aynı sorun var. Bir de 2.1 kanallı divxlerde kesinlikle VSM özelliğini çalıştıramıyorum. Acaba sizz çalıştırabildiniz mi yani 2.1ch divxlerde 5 hoperlorde birden ses alabiliyor musunuz?
    Bir de aklıma gelmişken söyliyim bu aspect ratio sorunu belkide LG dışındaki TV lerde ortaya çıkıyor olabilir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: migren

quote:

arkadaşlar siyah şeritler dediğiniz nedir ya?? Ben bugün LGnin 42LG5010 televiztonunu ve LG HT-503SH ses sistemini aldım. Sabahtan beri 40tane divx izledim hiçbir sorun yok. Dedim acaba benmi farketmiyorum bilgisayarı bağladım yine aynı nasıl bir sorun tam olarak anlayamadım.

Aynı modeli ben de kullanıyorum ama bende de aynı sorun var. Bir de 2.1 kanallı divxlerde kesinlikle VSM özelliğini çalıştıramıyorum. Acaba sizz çalıştırabildiniz mi yani 2.1ch divxlerde 5 hoperlorde birden ses alabiliyor musunuz?

ARKADAŞIM 2.1LERDE VSM ÇALIŞMIYOR. AMA XTS PRO BASARSAN SANAL 5.1 YAPIYOR OLMASI LAZIM BİR DENE XTS PROYU BASINCA XTS-P PRO- XTS PRO- NORMAL ÇIKAR. XTS PRODA KALSIN

• quote:

Orjinalden alıntı: phoenix20

quote:

quote:

ARKADAŞIM 2.1LERDE VSM ÇALIŞMIYOR. AMA XTS PRO BASARSAN SANAL 5.1 YAPIYOR OLMASI LAZIM BİR DENE XTS PROYU BASINCA XTS-P PRO- XTS PRO- NORMAL ÇIKAR. XTS PRODA KALSIN

Sağol hocam yardımın için de kusura da bakma ben biraz acemiyim bu konuda. XTS-PRO diye bir şeyi hayatımda duymadım. Nedir ve nasıl basılır bu XTS-PRO? Yani kumandamda XTS-PRO diye bir tuş bulamadım.

• quote:

dediğimi deneyen oldumu arkadaşlar

Mesajınızdan yola çıkarak LG 503SH ile divx izlerken TV den görüntü oranını değiştirince aspect ratio oranı sorununun çözüldüğünü gördüm. Televizyonum Samsung 32R 81 B. Bu tv de picture size ayarı zoom da iken yandaki kutucuklardan istediğiniz boyuta getirebiliyorsunuz görüntüyü. Başka TV lerde de muhakkak ayar vardır. Arkadaşların LG tvlerinde hiçbir sorun yaşamamış olmaları doğaldır. Çünkü LG ses sistemi LG televizyona uygun standardize edilmiş olarak üretiliyor. Onlarda ayar gerektirmez.
    SONUÇ OLARAK ŞUNU SÖYLEYEBİLİRİM Kİ LG 503 SERİSİNDE ASPECT RATİO SORUNU YOKTUR. EN AZINDAN LG VE SAMSUNG MARKA LCD LERLE...
    Tek eksik VSM özelliğinin 2.1ch divxlerde çalışmaması.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Sağol hocam yardımın için de kusura da bakma ben biraz acemiyim bu konuda. XTS-PRO diye bir şeyi hayatımda duymadım. Nedir ve nasıl basılır bu XTS-PRO? Yani kumandamda XTS-PRO diye bir tuş bulamadım.

DOSTUM ÖZÜR DİLERİM. ŞİMDİ 503th nin kullanma kılavuzuna indirip baktIm. 503th lerde yok. bende 502TH var onda var. sesi gerçekten ciddi anlamda değiştiriyor. İLGİNÇ ama 503 de olmayıpta bir alt model olan 502th de olması.

• Arkadaşlar bende bu sistemden almak istiyorumda. Kafama bir şey takılıyor. Ses kalitesi nasıldır. 2 yollu hoparlöre sahip olmaması ses kalitesini çok etkiler mi?
  • Merhaba arkadaşlar.

Ev sinema sistemi almak istiyorum. Uzun araştırmalardan sonra LG'nin bu modelini hem tallboy hoparlörleri hem de divxlerde altyazı problemi olmadığı için almak istiyorum. Kullanıcı arkadaşlar tavsiye ederler mi? bir de bu optik çıkışın varlığı yada yokluğu konusunda net bir bilgisi olan var mı? Son olarak bu fiyat düzeyinde VATAN-592 YTL 5 Taksit, alternatif bir sistem öneren tecrübeli arkadaşlar var mı? Yardımlarınızı bekliyorum, hepinize iyi forumlar
  • Optik çıkış değilde giriş var. Yani başka bir cihaz bağlayabilirsin.
    Fiyatıda özellikleride güzel bir cihaz ama tek bir sorunu var. Onuda üstte belirtmişler.

quote:

Orjinalden alıntı: goodubad

Merhaba arkadaşlar.

Ev sinema sistemi almak istiyorum. Uzun araştırmalardan sonra LG'nin bu modelini hem tallboy hoparlörleri hem de divxlerde altyazı problemi olmadığı için almak istiyorum. Kullanıcı arkadaşlar tavsiye ederler mi? bir de bu optik çıkışın varlığı yada yokluğu konusunda net bir bilgisi olan var mı? Son olarak bu fiyat düzeyinde VATAN-592 YTL 5 Taksit, alternatif bir sistem öneren tecrübeli arkadaşlar var mı? Yardımlarınızı bekliyorum, hepinize iyi forumlar
  • Arkadaşlar bende LG'nin 963SA modelini aldım. 503TH modelinde olduğu gibi ekran görüntü formatında sorun var. 16/9 filmleri 16/9 tv'de basık gösteriyor. Genişletmesi gerekirken 4/3 ekranlar için olan formatta gösteriyor. Buna tv ayarları ile oynamadan çözüm bulan var mı? Yada teknik servis ile görüşüp mesaj atan var mı? Ben bir iki yere mesaj attım. Bu konuda sıkıntısı olanlar gerekli yerlere mesaj atarsa bir an önce çözüm bulabiliriz sanırım.
  • Bu aspect ratio ile ilgili olarak servisi aradım ama adamların bu sorundan haberi bile yok. Kimse servis ile görüşmemiş galiba. Ben sorunu ilettim ama başklarıda bir zahmet ararsa adamları durumu ciddiye alırlar belki.

Ayrıca sorun bende yok diyen arkadaşlar. Acaba cihazı ne zaman aldılar, firmware'leri güncel olabilir mi? Yada 16/9 ekran tv'demi izliyorlar. Çünkü sorun 16:9 tv'de çıkıyor.
  • yanıtın için teşekkürler sansar61. ben henüz cihazı alamadım, bu konu çok karışık bir konumuş gerçekten. İnsan içine girdikçe ne yapacağını şaşırıyor. Şu an 670 YTL/7 taksite sony DZ 360wa diye bir sistem buldum. Kablosuz 850 watt falan.. HDMI girişli, upscale yapabilen bir cihaz.. İkisi arasında kaldım, sizce hangisi olmalı??
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.