Şimdi Ara

Lg Simplink

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
15.649
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar 32ld650 modelli lcd televizyonum var kumandadan simplink yazan yere tıkladığımda kayıt benzeri seşenekler karşıma çıktı.

Bu simplink nedir ne işe yarar.Bilgisi olan varsa bana açıklarsanız sevinirim.

• simplink özellikli cihazları (kayıt, home theater, vs) tv nin kumandasını kullanarak yönetmeni sağlayan bir özelliktir
  • alıntı:

Simplink Nedir?
    Simplink özelliği tek kumanda ile TV ve ev sinema sistemlerini HDMI bağlantısı üstünden kontrol edilmesine olanak veriyor.Örneğin bu özellik sayesinde LCD’nizi kapattığınızda ev sinema sisteminiz de otomatik olarak kapanmış oluyor.
  • peki benim TV de SIMPLINK özelliği yok ama uydu alıcıda var diyelim(henüz almadım) uydu alıcımı kapattığım zaman TV de otomatik olarak kapanacak mı yani yoksa her iki cihazda da Simplink özelliği olmalımı (ikiside HDMI kablo ile birbirine bağlı)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asderwet11 -- 18 Ocak 2013; 12:47:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: asderwet11

peki benim TV de SIMPLINK özelliği yok ama uydu alıcıda var diyelim(henüz almadım) uydu alıcımı kapattığım zaman TV de otomatik olarak kapanacak mı yani yoksa her iki cihazda da Simplink özelliği olmalımı (ikiside HDMI kablo ile birbirine bağlı)

Bu soruya cevap veren olmamış, aynısını ben de sormak istiyorum. Benim Samsung ES6800 tv'im var ve sumplink yok onda. Ama sumplink olan bir Ev sinema sistemi alsam işler mi? Sumplink de samsung'da anynet diye geçiyor sanırım değil mi?

Bir de tv'de izlediğim her programı da tüm ev sistemi kolonlarından duyabilir miyim, örneğin 7.1 ise hepsinden de ses alırmıyım, yoksa ille de blu-rayden mi izlemem lazım ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seal_ -- 31 Mart 2013; 19:33:44 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.