Şimdi Ara

LG SL8000 & SL9000 LED SERİLERİ HAKKINDA İNCELEME (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
663
Cevap
2
Favori
92.960
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • işte mevzu'da o tv kesinlikle harici video render kullanmaz AC3 yani A_DTS Ses codeklerde çok sıkıntılıdır ,HTPC Zaten DTS,Yani Digital there system sen codeklerini örnek: 1 MKV De DTS,1536 Kbps var ise pc de sağlam x-fi ses kartı ile 5+1 enfes SES Alırsın+ birde renkler soluk çıkar cansızdır tv ne kadar HIGH Panel olsa bile muhakkak ya media player yada HTPC Edin bu konuda normalde sd kalitesi çok iyi geldi bana benim test ettiğimde böyle birşey yoktu tabi himecro tartışılmaz bu konuda çok çok iyi bir cihaz bende digi +plus üyeliği iptal edicem zaten kullanmıyorum-her ay bıktım dünya para vermekten onun için çok güzel olmuş sistemin şimdi sana iyibir ev sinema sistemi alalım şöyle harman-kardon gibi yada sony dz serisi mükemmel olur hadi hayırlısı MKV SS İstiyorum senden

• bende haftasonu modül alıp haftaya teledünya abonesi olacağım.. ondan sonra bende fotografları paylasıp görüntü hakkında bilgilendiririm.Yanlız benim sorun şu, şimdi türksatı aradığımda bana uydu için 210 tl istediler, bende benim tv desteklediği için modül alıp taksam olmazmı dedim olur tabiki dediler.. Peki performansı nası olur? bana bu konuda yardımcı olabilirmisiniz..Conax modül ile sd ve hd kanal performansını merak ediyorum, bilgilendirirseniz sevinirim.Saygılar..
  • bünyamin 5+1 ses sistemim zaten vardı. lg 502th modeli. baslar tizler harika
    tvden optik çıkışı amfiye bağladım. mkv filmlerde dts sesi ac3e çevirdim. bitrate oranını 640 yaparak. enfes ses alıyorum
  • Paylaşımına bereket phoenix harika resimler, foto.makineside şahane x3 turbo'nun görüntü performansı harika birde tuner sorunu olmasaydı onu tercih edecektim, gerçektende görüntü kalitesi muhteşem Optik çıkıştan amfiye sesi verince offf değme seyir keyfime, mkv filmlerde gözümü bile kırpmıyorum
  • sağol polatz
    tvyi izlemeyi geç bunda foto bakması bile harika. arkadaşta x markanın 40"lcdsi var görüntülere oda bayıldı:)
    artık fotoğrafları 4:3 yerine 16:9 çekiyorum keşke önceden çektiklerimide bu şekilde çekseymişim tabi lcd alma olayı yoktu o zaman
    x3 turbo alabilirsin ocaktan sonra çıkan cihazların hepsinde tuner sorunu artık yok . bende senin gibi araştırmıştım cihaz çıktığından beri incelemeye almıştım. tuner sorunu halledilince aldım.
    x3 turbo olanlar menüden ekran ayarını 480-576-720-1080-source seçeneğinden 720yi seçsinler en iyi sd upscaleyi bu modda yapıyor bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi phoenix -- 11 Mart 2010; 9:36:03 >
  • Tv alana kadar epey bir araştırma içindeydim almışken eksiksiz bir ekipman olmasın diye, işte o zamanlarda x3 turboda tuner sorunu yaşanması uzaklaştırdı beni onun için dobratech kullanıcısı oldum ama x3 turbo performans hakkında çok çok iyi yorumlar var o konuda kusursuz hakkını vermek cihazın :)

amcamda lh5000 var, biz tabi yıllardır fotoğraflara foto mak. üzerinden veya PC'den baktığımız için renkleri doğallığından uzakta görüyormuşuz, ilk amcamda gördüm lcd fotoğrafları bayılmıştım, makineside öyle süper bir şey değil Samsung'un 5 mp'li foto makinesiydi.

Bende de panasonic fx foto makinesi vardı, yüksekten düşürünce boardı çatlamış garanti dışıydı elimde kaldı. 4-5 yıl önceydi aldığımda, onda da araştırmamda Sony ve Panasonic lensleri çok iyi sonucuna varıp panasonic'i tercih etmiştim çokta memnundum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kanu55

bende haftasonu modül alıp haftaya teledünya abonesi olacağım.. ondan sonra bende fotografları paylasıp görüntü hakkında bilgilendiririm.Yanlız benim sorun şu, şimdi türksatı aradığımda bana uydu için 210 tl istediler, bende benim tv desteklediği için modül alıp taksam olmazmı dedim olur tabiki dediler.. Peki performansı nası olur? bana bu konuda yardımcı olabilirmisiniz..Conax modül ile sd ve hd kanal performansını merak ediyorum, bilgilendirirseniz sevinirim.Saygılar..

bana yardım edicek kimse yokmu arkadaslar? sizlerden yardım bekliyorum modül kalitesi hakkında...( tv m sl85**)
  • Kullanma kılavuzunda net bir bilgiye erişemedim, tatmin etmedi kılavuzu, galiba DVB-C özelliği kılavuzda belirtilen dillerde aktif oluyor. Yani işin özü bende emin değilim, Teledünya servisini çağırıp bir denetmek gerek =)

PARDON tv'nin modelini belirtmişsiniz kusura bakmayın ben sl9500 göre cevaplamıştım, SL8500'de HD DVB-C tuner mevcut Teledünya'yı set boxız kullanabilirsiniz ancak performansı hakkında bilgim yok.

edit: Pardon paragrafı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi polatz -- 12 Mart 2010; 0:46:51 >
  • şimdiye kadar standart ayarda kullanıyordum. ama şimdi uzman modunda kendi ayarlarımı girdim görüntü daha pürüzsüz oldu ekipmanlarda iyi olunca sd kanallar nerdeyse hd kalitesine yakın oldu.
    uzman 1 modundaki kendi ayarlarımı uygulamak isteyenler varsa uygulayabilir
    tvim 42sl9500
    arka ışık:56
    kontrast :80
    parlaklık:65
    yatay keskinlik:65
    dikey keskinlik:65
    renk:50
    ton:0
    diğer ayarlar uzman 1in kendi ayarında bıraktım
    daha önce üstteki fotolardan daha kaliteli oldu.
  • SL 9500 USB den mkv oynatıyormu ? üşendim tv yi duvardan alıp arkasına bi usb kablosu takıp test etmeye :) yazarsanız sevinirim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: evrren

SL 9500 USB den mkv oynatıyormu ? üşendim tv yi duvardan alıp arkasına bi usb kablosu takıp test etmeye :) yazarsanız sevinirim...

oynatıyor arkadaşım.
  • Ben de SL9500 ile aranıza katıldım arkadaşlar.
    Arkadaşın da dediği gibi DTS sorunu hariç gayet güzel bir TV.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bulldog

Ben de SL9500 ile aranıza katıldım arkadaşlar.

hayırlı olsun arkadaşım iyi günlerde kullan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bulldog

Ben de SL9500 ile aranıza katıldım arkadaşlar.

Hayırlı olsun büyümeye başlıyoruz
  • Bende bitane SL9500 aldım.Eskişehir Media markt 2860TL...Samsung 7000 alacaktım,fiyatı uygun vesatıcı tavisyesiyle aldım.Şimdilik memnunum.İzlenim ve fotoğrafları daha sonra eklerim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ekumas70

Bende bitane SL9500 aldım.Eskişehir Media markt 2860TL...Samsung 7000 alacaktım,fiyatı uygun vesatıcı tavisyesiyle aldım.Şimdilik memnunum.İzlenim ve fotoğrafları daha sonra eklerim.

hayırlı olsun arkadaşım.
    diğer bir sayfada sd yayınlar için ayarları ekledim daha iyi sonuç alırsın
    http://forum.donanimhaber.com/m_35694886/mpage_2/tm.htm
  • Hayırlı olsun ekumas70
  • Panel güzel hoş,ah birde ayna vaziyeti olmasa

LG SL8000 & SL9000  LED SERİLERİ HAKKINDA İNCELEME
  • banada alırken ayna alırsın demişlerdi. gündüzde gecede bir problem yok. gerçekten evde daha farklı oluyor. mağazalarda spot ışıklar yerden yüksekliği hep etken buna
  • Keşke ürünü almadan evde inceleme imkanı olsa bizde tereddütle almıştık ama sl9000 ile sl9500 arasındaki farkı görüp sl9500'e (daha az yansıtma daha canlı görüntü) yöneldik. sl9500'ü, evde test ettiğim B65x ile kıyasladığımda aralarında yansıtma konusunda fark göremedim.

TV'yi evde bir cephesi pencere olan köşeye koyduk, stand ise lcd tv'ler için olması gereken yükseklikten fazla. Gün ışığında rahatsız edici bir durum yok, akşam ise tv'yi koltuktan izlediğim sürece rahatsız edici bir durum yok ama yerde oturursam avize komple ekranda oluyor ancak tv'nin standını değiştirirsem (yaklaşık 10 cm aşağı çekilecek) yerde oturduğumda dahi bu rahatsız verici durumda ortadan kalkacak.

TV'yi alırken düştüğümüz tereddütün çok abartılı olduğunu kendimizce aldığımız riskle bertaraf ettik

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.