Şimdi Ara

line-1 hatası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
571
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • selam arkadaşlar pc yi her açtığımda line-1 hatası veriyor ne yapmam gerekiyor

line-1 hatası

• başlat-çalıştır msconfig yaz enterla.
    başlangıçtan nod32 hariç tüm programları kaldır.baştan başlat bir de öyle dene lütfen
  • AutoIt v3 Scite ile aypılmış bir programın hatası bu. Belki bu program kendini regeditte runonce ye ekliyordur.
    Mesut'un söylediği problemi halletmesse tekrar yaz......
  • msconfig yaptım olmadı hatta pc ye format attım yeniden kurulum yaptım yine hata veriyor anlamadım gitti
  • quote:

Orjinalden alıntı: kumtanesi2005

msconfig yaptım olmadı hatta pc ye format attım yeniden kurulum yaptım yine hata veriyor anlamadım gitti

Kurduğun Cd editlenmiş bir XP CD si ise ordaki otamatik kurulan bir program buna neden olabilir. Ayrıca sonradan kurduğun bir programda buna neden olabilir. Yani sorunun çözümü sende.

Bu program başlangıcta bir dosayaya veri yazmak yada değiştirmek istiyor ama o dosyayı bulamadığı için bu hatayı veriyor.

Saygılar....
  • peki ne yapmam gerekiyor yeniden format mı atayım
  • quote:

peki ne yapmam gerekiyor yeniden format mı atayım

Birde Regeditteki Runonce ye bir bak. Orda bir şey varmı?
    Bunun için Başlat/Çalıştıra Regedit yaz ve Ok de.
    Aşağıdaki anahtara git.
    [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\RunOnce]

Orda ne varsa sil.

Son olarak bu hatayı kapatmadan Görev Yöneticisini aç. Ve ordaki uygulamalara bak. Bu dosyanın ne olduğu anlarsan bu dosyayı bilgisayarında aratıp silersen sorun düzelir........

Saygılar.......
  • merhaba içinde bişey yok

line-1 hatası
  • arkadaşın dedigi gibi editlenmiş bir xp cd kullanıyorsan kurdugu programlardan biri veya sistemde bir dosya bu hatayıu veriyor olabilir başka bir cd ile tekrar formatlamanı öneririm
  • bugun bir tuhaflık var mesaj atıyorum ama gitmiyor paşam arkadasların söledigi gibi editlenmiş bir xp ile format attıysan belki cdden kaynaklanan bir problem yasıyorsundur bir backa xp cd ile bir daha formatlamayı deneyebilirsin
  • quote:

merhaba içinde bişey yok

line-1 hatası

O hata çıkınca o hatayı kapatmadan CTRL+ALT+DEL ete tuşalarına basıp Görev yöneticisini aç. İlk önce bak bakalım uygulamalarda ne var ne yok. Sonra İşlemlere geç ve ordakileri kontrol et. Bir şey anlamazsan buraya foto çeki ve ekle.......
  • ekran görüntüsünü ekliyorum

line-1 hatası
  • Söylediklerimi aynen yapmalısın. Bilgisayarını aç yine bu hata gelsin. Hatayı kapatma ve yine görev yöneticisini aç.
    İlk önce şu dracula ya sağ tıklat ve işlemi sonlandır de. Eğer bu hatayı o veriyorsa o hata mesajıda gidecektir. Gitmezse ondan deyil.
    Sırasıyla o hata mesajı gidene kadar aynı işlemi ordaki gereksiz bileşenlerde uygulayacaksın.
    wuauclt.exe
    ------------------------
    egui
    spoolsv
    alg
    nvl3mod
    ekrn
    msnmsgr

Yani bunlarından biri büyük ihtimal. Hangisinde o mesaj kapanırsa sorunlu olan uygulma o. Tekrar yazarsın....

Saygılar.
  • Ya eset'in fullünü satın al ya da kaspersky dene. O kullandığınız programın fixleri autoit lidir. Büyük bir ihtimalle hata ondan kaynaklanıyordur.
  • nod32 in fixini kurmuşum ondanmıdır ???
  • Evet. Her zaman kafama birileri girer benim kaspersky çok kasıyor. Nod kur diye ben de her seferinde sazanlarım. Kurarım. Dün kurdum rapidden 25K ile üst limitte indiriyordum. Bu gün sıkıldım kaldırdım. Kaspersky e döndüm. 80K ya çıktı birden. Ben ne noda güveniyorum ne de onun crackine kasarsa kassın adı üstünde KASpersky zaten. 1 numara!
  • quote:

nod32 in fixini kurmuşum ondanmıdır ???

Bir üst mesajımda söylediklerimi yaparsan sorunun neyde olduğunu anlarız....
  • görev yöneticisinden nvl3mod kaldırdım hata mesajı silindi
  • quote:

görev yöneticisinden nvl3mod kaldırdım hata mesajı silindi

nlv3mod.exe nin tam olarak ne olduğunu bilmiyorum ama Nod32 ile alakalı olabilir. Nod32 için patch kurdum diyorsun. Belki yanlış bir patch kurdun o yüzden bu hatayı alıyorsun. O Patch dosyasını kaldırıp sonuca bakabilirsin. İşe yaramaz ise nod32 komple kaldırıp tekrar kurarsın.

Ayrıca Msconfigde de bu dosya olabilir. Tekrar bir kontrol et varmı? Başlat/Çalıştır/Msconfig nlv3mod.exe

Burada şunuda belirtmek istiyorum. Şuan sisteminde nod32 kurulu olabilir ama bu Nod32 güncellemeye yapmıyorsa bilgisayarın virüslere karşı korumasız olması büyük ihtimal.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.