Şimdi Ara

Link Sayaç.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
462
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar, herhangi bir linke tık başına , sayac 1 artacak (aynı ip'den) ve bunu ekrana yazacak oto olarak. Nasıl yapılacağı hakkında bir fikri olan varsa sevinirim.

• valla şimdi aklıma söyle bişey geldi dene umarım yardımı olur tabii san üzüm verirken bağcıyı dövmemeye çalışıcam.......
    şidmdi ilk madde mysql da bir veri tabanı üzerinde bir tablo aç diyelimki tablonun adı da link_sayac olsun...
    daha sonra birtanede sayfana iframe koyki orda gözüksün kaç kişi tıklamış.......
    daha sonra link seniwww.reklam.com diye bir siteye atsın...............
    daha sonra sıra kodlarda
    ---------------------anasayfa.html-----------------------
    <html><head></head><body>
    //burda tıklayacağın linke javascript ekliyorum ve seni i frame atıcak ordanda nereye istersen
    <a data-test="test" rel="nofollow" style="word-wrap: break-word; text-decoration: underline;" target="_blank" onclick="return dhExternalLinkRedirect(this)" href="/ExternalLinkRedirect?module=pgdcode&messageId=6746074&url=#" onclick="javascript:window.parent.location=link_sayac.php?id=1" data-href="#" onclick="javascript:window.parent.location=link_sayac.php?id=1">beni tikla bir artiym</a>
    </body></html>

################################################################----------------daha sonra bu sayfanın bir yerine iframe yerleştir o nasıl diye sorabilirsin o yüzden onu da yazıyorum----------------------------------------############################################--------

<iframe src="link_sayac.php" width="300" height="100" marginheight="0" marginweight="0" frameborder="0"></iframe>
    //asagi yukarı i frame in bu olsun.................................

bu arada veritabnındaki tablonun
    1.column'u id olsun=====>>>>>>> int(4) dikkat id auto_incrament diil
    diğeri de tarih===========>>>varchar(35)
    neden tarih en son nezaman tıklanmış bil diye
    tablonun adı da link_sayac demiştim

--------------------link_sayac.php--------------------------------------
    //burda veritabanı baglantilarini yap
    if(!isset($id)){

$sql="select*from link_sayac";
    $say=mysql_query($sql);
    $al=mysql_fetch_array($say);
    $kisi=$al['id'];
    echo "Bu linke ".$kisi." tane kisi tikladi";
    mysql_close();

}else
    {
    $sql="select*from link_sayac";
    $say=mysql_query($sql);
    $ana_say=mysql_num_rows($say);
    $yeni_say=$ana_say+1;
    $tarih=Date("h:i:s d:m:y)
    $sql="update link_sayac set id='$yeni_say',tarih='$tarih'";
    $dogru=mysql_query($sql);
    if($dogru){
    echo "<script> window.location='www.reklam.com' </script>";
    mysql_close();
    }else{
    exit();
    }
    }
    ----------------------------------------------------------------finnnnnnnnnnnnnnnn-----------------
    valla şimdi aklıma bu kadarı geldi umarım anlatabildim yine de 3 gündür 0 uyku ile gidiyorum coğu yeri yanlış olabilir ama bir fikir vardiysem ne mutlu bana

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enginkzlgn -- 22 Nisan 2006; 11:30:31 >

• Sql sorgusunun içinde de yapabilirsiniz.

$sql ="UPDATE link SET hit = hit +1 where id = $id";
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.