Şimdi Ara

Linux Tavsiye ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.066
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Çok eski laptop'ım için hangi linux'u önerirsiniz ?

forumda bu soru defalarca sorulmuş hemen hemen hepsinide okudum. freebsd,openbsd,gentoo bi sürü versiyon . kafam karıştı

aslında ubuntudan gnome'yi kaldırıp xfce ile mi kursam diye düşündüm.

profesyonel bir kullanıcı degilim. wireless adaptörleri tanıyabilecek ekstradan benim ayar yapmama gerek kalmayacak ve eski bir donanımda rahatlıkla çalışabilecek bir sürüm önerebilirmisiniz ?

• Lubuntu veya Xubuntu yu deneyebilirsin.
  • damn small linux, tiny linux, puppy linux da olabilir.
  • Lubuntu ve Xubuntu ubuntu tabanını kullanıyolar bildigim kadarıyla onlar usb wireless adaptörü görmekte sorun yaşamazlar sanıyorum da damn small linux veya tiny core linux da sorun olur mu ?
  • linux mint
  • Kendim denemedim ama birkaç yerde okuduğuma göre Puppy linux eski donanımlar için özel olarak hazırlanmış bir dağıtım. Denemek isteyebilirsin.
  • SliTaz 'ı öneririm.puppy i nedense pek sevmedim çok renkli ve windows standartlarıda pek değil tek tıklama özellği mesela (belki değiştirilebiliyordur)
  • ubuntu yazan herşeyden uzak dur derim son sürüm tam bir kabus. pardus 2011 kullan mükemmel çalışıyor ayrıca dünya çapında ödülleri varhttp://forum.shiftdelete.net/pardus/179060-linux-journaldan-pardusa-odul.html
    dünya pardus diyor biz hala kararsız adam gibi çalışmayan ubuntu ve türevleri peşindeyiz. halen millet olarak yabancı hayranlığımız devam ediyor.
  • tavsiyelerinizden dolayı teşekkürler.

@adulger yabancı sevdalıgım yok.yukarıda da belirttigim gibi sistem eski ve düşük konfigürasyonlu. KDE'li pardusu çalıştırabilecegini pek sanmıyorum :) ama önerin için teşekkürler.

öncelikle Xubuntu yu daha sonrada puppy linux'u deneyecem.

tekrardan teşekkürler
  • Lubuntu'yu da deneyebilirsin :)
  • xubuntu iyidir
  • Kolaylık için Ubuntu türevleri(Xubuntu-Lubuntu).
    Ama Zenwalk GNU/Linux da aklınızda bulunsun.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.