Şimdi Ara

LÖSEMİLİ ARKADAŞIMIZ PARASI OLDUĞU HALDE İLAÇ ALAMIYOR (çözüm sağlandı) (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
88
Cevap
2
Favori
52.131
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
517 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Kimse yanlış anlamasın ama ruhsatsız bir ilacı nasıl yurt içinden temin edecekler? Daha yeni çıkmış diyorlar ruhsatı keşke çapadaki yurtdışı ilaç merkezine gitseydi. Bu ilaçlar oldukça tartışmalı her ülke kendi kafasına göre ruhsat veriyor veya vermiyor. Umarım alabilir bir şekilde.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aesca

Kardeşimizin ilacı yolda.
    Tekrar geçmiş olsun.
    Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu'ndaki dostlarımıza da buradan teşekkürlerimi sunarım.
    Rica etsem, bu ilaca bu hasta arkadasimiz neden ulasamamis bir ozet yapabilirmisiniz. Ben cidden anlamadim.

• olayın özeti şu:

ilaç ülkemizde ruhsatlı olmadığından yurt dışından getirtiliyordu. Ülkemizde ruhsat alınca yurt dışından getirtilmesine gerek kalmadı.Zaten Türk Eczacıları Birliği"nin deposunda yoksa getirilmesi 10 günü buluyordu. Varsa hemen alabiliyordu. Ruhsat alınca TEB"in getirmesine gerek kalmadı. Yeni ruhsat aldığından dağıtım yapılması için belirli işlemlerin yapılması gerekiyordu. Bu işlemler tamamlanma aşamasındayken ilacı kullanmak isteyen arkadaş ilacı almak istediğinde alamadı. Sosyal medyaya yazmasa da aslında bir süre sonra ulaşabilecekti. Ancak hastalık durumu (Allah şifa versin) ve düzgün bilgilendirilmeme sonucu yardım istemek zorunda kalmış.

Şanssızlığı tam ruhsat alma sonrası piyasaya verilme işlemleri sürerken ilaca ihtiyacı olması. Neyse ki artık yurt dışından getirilmesi için uğraşmayacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: nazım55

Biz hastalar, açık, açık kandırılıyoruz. Ben ve birçok hasta arkadaşım, herhangi bir özelliği olmayan, ithal ilaçları bulamıyoruz, BİMER, CİMER e yazıyoruz "ilaçlar depo ve eczanelerde bulunmaktadır, yetkili firma temsilcisinin tel numarası ......" dır diye mesaj geliyor. Şuan bizim hastalık mensubu olanlar için, ilgili firma, hasta mevcudunun sadece % 10 u kadar ilaç getiriyor, o ilaçlar da kapanın elinde kalıyor. Ben şimdilik, kullanmayan arkadaşlardan, miadı az geçmiş ilaçları topluyorum, günde bir kullanacağıma, 2 günde 1 kullanıyorum. İlaç yoksunluğunun sebebini hepimiz biliyoruz, burada tekrar açıklayayım. Devletimiz ilaç alımında euro kurunu 2,69 TL ye sabitledi, güncel euro kuru ise 7,60 TL, üstelik euro bölgesinde bizim ilacı en ucuza alan ülkeyiz. Haliyle, ilacı hem en ucuza alacaksınız, hem de kuru 2,69 dan, doğal olarak üreticilerde bu işi babasının hayrına yapmıyor, anlaşma gereği kısıtlı miktarda ilaç getiriyor, belki ileride hiç ilaç bulamayacağız. Ayrıca son yıllarda birçok firma, ülkemizde bulunan üretim tesislerini yurt dışına kaydırdı. Şunu da belirteyim, milletimizde bir korku var, "ilaç bulamıyorum" demekten bile korkuyor. İlaç bulamıyoruz diye basın açıklaması yaptık, gelen basın mensupları bizden fazlaydı. Lütfen konuyu üste çıkartıp, FARKINDALIK yaratalım.

Alıntıları Göster
    Sizi çok iyi anladım.
    Çeşit çeşit sorun var.
    Aslında yeni piyasaya çıkmış, pahalı ve ödeme onayı bulunan ilaçlar nisbeten daha kolay bulunabiliyor(du).
    Geçen yıl, 40 yıllık tamoksifen, orjinal ruhsat sahibi firmaya güle güle yolun açık olsun dendikten sonra bulunamadı. Sonra o firma tekrar çağrıldı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Asus535 -- 4 Eylül 2018; 16:50:55 >

• Allah şifa versin

• Asus535 A kullanıcısına yanıt
    O giden firma geri gelmedi.

Şu an tamoksifen ülkemizde üretiliyor.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.