Şimdi Ara

LÖSEMİLİ ARKADAŞIMIZ PARASI OLDUĞU HALDE İLAÇ ALAMIYOR (çözüm sağlandı) (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
88
Cevap
2
Favori
52.131
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
517 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ekside hesabi olan biri varsa ulastirsin oraya da

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kendiside benim gibi urfa fen mezunu acil şifalar diliyorum lütfen yukarda kalsın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • by-ko kullanıcısına yanıt
    Hazirandan sonra akp'yi destekleyeceğime tam tersi fazlasıyla eleştirdim. Zaten eski kafa görüşünü değiştiren onlarca insan var. En basit örnek bldoy. Burada şu saatte tt atalım change org imzalayalım derse bende katılırım. Ama uplayarak adam akıllı sonuç alınamaz tekrar tekrar yazıyorum.
    Edit: Sürekli insanın kişiliğini eleştiren tipler zaten sadece forumlarda oluyor. Nedense gerçek hayatta karşılaştığım insanlar kişiliğimi normal buluyorken forumda bana aktroll(hükümeti 2 aydır eleştiriyorum), yorum-like kasan deniliyor. Gerçeği bilmek ve yazmakta artık suç oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gunpower-storm -- 2 Eylül 2018; 13:37:26 >
  • Yurtdışı ilaç listesine bakıldığında, bu ilacı daha önce Türk Eczacılar Birliği (TEB) yurt dışından getirebilir iken, ilacın piyasaya sürülmüş olması sebebiyle 27.8.2018'den itibaren bu iznin kalktığı anlaşılmaktadır.

Eğer ilaç gerçekten yurt içi eczanelere verilmiş ise, eczane - ilaç depoları - ithalatçi firma'dan kaynaklanan bir sorun olabilir.

Eğer ilaç yurt içi eczanelere verilmemiş ise, ilacın TEB pasif ilaç listesine alınmaması gerekirdi.

LÖSEMİLİ ARKADAŞIMIZ PARASI OLDUĞU HALDE İLAÇ ALAMIYOR (çözüm sağlandı)

• 3 Eylül 2018'deki yeni listede de bu ilaç pasif durumda. Yani lacı getirme yetkisi artık TEB'de değil. Eczanelerde satılıyor olması gerek.
    Eczaneler satmıyor ise, bunun sebebini bilmiyorum.
    Eczane'Ler depodan alıyor, depolar da ithalatçı ilaç firmasından.

https://www.titck.gov.tr/Yurtdışıİlaç
  • Kendisi lösev'e başvurmuş mu acaba ? Lösev'in kendi hastanesi var ve ilaç konusunda yardımcı oluyor Allah şifa versin kendisine.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gunpower-storm

Top yağmuruna tutulacağım fakat up'layıp ne yapacağız? Sağlık bakanlığındakiler forum dh'de ülke ve dünya gündemi başlığı altındaki konulara mı bakacak? Zaten başvuru felan yapılmış, bize en fazla change org'dan anket açmak düşebilir ama bu saatten sonrada açsan 10000'den fazla imza gelmez. Uplasak sadece kendine like olarak geçecek.
    Edit: Zaten yukarıda direk siyasete dönüştürmüşler. Tabi buraya konu açarsan...
    Dostum Ekşi'den ve Donanımhaber'den haber bulan bir sürü haber sitesi var. Biz mümkün olduğunca yayalım zaten elimizden başka bir şey gelmez. En azından denemiş oluruz.

• UP

çok doğru konuşmuş.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Asus535

3 Eylül 2018'deki yeni listede de bu ilaç pasif durumda. Yani lacı getirme yetkisi artık TEB'de değil. Eczanelerde satılıyor olması gerek.
    Eczaneler satmıyor ise, bunun sebebini bilmiyorum.
    Eczane'Ler depodan alıyor, depolar da ithalatçı ilaç firmasından.

https://www.titck.gov.tr/Yurtdışıİlaç
    Biz hastalar, açık, açık kandırılıyoruz. Ben ve birçok hasta arkadaşım, herhangi bir özelliği olmayan, ithal ilaçları bulamıyoruz, BİMER, CİMER e yazıyoruz "ilaçlar depo ve eczanelerde bulunmaktadır, yetkili firma temsilcisinin tel numarası ......" dır diye mesaj geliyor. Şuan bizim hastalık mensubu olanlar için, ilgili firma, hasta mevcudunun sadece % 10 u kadar ilaç getiriyor, o ilaçlar da kapanın elinde kalıyor. Ben şimdilik, kullanmayan arkadaşlardan, miadı az geçmiş ilaçları topluyorum, günde bir kullanacağıma, 2 günde 1 kullanıyorum. İlaç yoksunluğunun sebebini hepimiz biliyoruz, burada tekrar açıklayayım. Devletimiz ilaç alımında euro kurunu 2,69 TL ye sabitledi, güncel euro kuru ise 7,60 TL, üstelik euro bölgesinde bizim ilacı en ucuza alan ülkeyiz. Haliyle, ilacı hem en ucuza alacaksınız, hem de kuru 2,69 dan, doğal olarak üreticilerde bu işi babasının hayrına yapmıyor, anlaşma gereği kısıtlı miktarda ilaç getiriyor, belki ileride hiç ilaç bulamayacağız. Ayrıca son yıllarda birçok firma, ülkemizde bulunan üretim tesislerini yurt dışına kaydırdı. Şunu da belirteyim, milletimizde bir korku var, "ilaç bulamıyorum" demekten bile korkuyor. İlaç bulamıyoruz diye basın açıklaması yaptık, gelen basın mensupları bizden fazlaydı. Lütfen konuyu üste çıkartıp, FARKINDALIK yaratalım.

• Twitter'da hashtag var mı acaba kullanmadığım için bakamıyorum. Ekşi'ye düşerse zaten açılır ama belki şu anda da vardır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Gunpower-storm

Hazirandan sonra akp'yi destekleyeceğime tam tersi fazlasıyla eleştirdim. Zaten eski kafa görüşünü değiştiren onlarca insan var. En basit örnek bldoy. Burada şu saatte tt atalım change org imzalayalım derse bende katılırım. Ama uplayarak adam akıllı sonuç alınamaz tekrar tekrar yazıyorum.
    Edit: Sürekli insanın kişiliğini eleştiren tipler zaten sadece forumlarda oluyor. Nedense gerçek hayatta karşılaştığım insanlar kişiliğimi normal buluyorken forumda bana aktroll(hükümeti 2 aydır eleştiriyorum), yorum-like kasan deniliyor. Gerçeği bilmek ve yazmakta artık suç oldu.
    Önceki desteklemeleriniz ne olacak acaba 2 aydır eleştirmeyle temize mi çıktığınızı sanıyorsunuz neyse ... Konuyu öne çıkardım ekşide hesabı olan biri açsın konuyu bu ülkede normal insan yaşayamaz anca konu açacaksın k.çını yırtacaksın öyle.

• Sağlık çok iyi eskiden kuyruk vardıcılar görsün isterim, up.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-31C666817 -- 21 Mart 2021; 12:58:0 >
  • Geçmişte yaptıklarından pişman birine böyle diyince galiba kendinizde bi tatmin olma durumu geliyor galiba. Buradaki tiplerin eski tutumlarını yazsak sildirmek için adminlerle uğraşırlar. Ben desteğimin nasıl olduğunu söyledim. Bundan sonra konunun dışında yazı yazmayacağım.
    Edit: Zaten yazmıştım top yağmuruna tutulacağım diye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gunpower-storm -- 2 Eylül 2018; 15:2:8 >
  • up
  • Allah yardımcısı olsun biz de derdimiz var diye geçiniyoz çok kötüsün be hayat

• Umarım bulunur.Şöyle haberleri gördükçe aklıma 2 yıl mı ne oldu şu olayı hatırlıyorum.Bir kızın cami çıkışında Edirneye gelen bakandan ilaçlar Türkiyedr yok diye yardım istemesi ve bakanın o kızın eline para sıkıştırmaya çalışması,ardından birkaç ay sonra kızın ölmesi.Edirneli olarak çok üzülmüştüm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CoreGame -- 2 Eylül 2018; 16:18:6 >
  • CoreGame kullanıcısına yanıt
    Dostum bakan, milletvekili diye sığırlar tarafından yönetiliyoruz. Güya kıza yardım ediyor. Hadi o kıza yardım edildi diğerleri ne olacak hepsine cebinden çıkarıp harçlık mı verecek ? Daha vatandaşın ne dediğini anlamıyorlar.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.